پایان نامه | پایان نامه - ساختار کلی نرم افزار Spss

ساختار کلی نرم افزار spss و هدف از آشنایی با آن

هدف از نگارش مقالات نرم افزار Spss در سایت ,Editexperts  آشنایی با شیوه های آنالیز و تجزیه و تحلیل داده ها و تقویت مهارت ارزیابی و خلاصه کردن داده ها و نتیجه گیری و برداشت از آنها می باشد. و آشنایی با ساختار کلی نرم افزار Spss و کار با آن کمک بزرگی به ارائه یپایان نامه ای با کیفیت و دقیق خواهد کرد.

 

 

ساختار کلی نرم افزار spss و معرفی بخش های آن

ساختار کلی نرم افزار Spss مبتنی بر پنجره‌های متغیر و قابل حرکت و پنجره های ثابت می باشد. نرم افزار Spss دارای 4 بخش اصلی می باشد که همان ساختار اصلی را تشکیل می دهند:

 1. Data Editor (پنجره ی ویرایشگر داده ها)
 2. Spss Viewer یا Output (پنجره ی نمایش خروجی داده ها)
 3. Syntax (پنجره ی مربوط به دستورات)
 4. Script

ساختار کلی نرم افزار SPSS و نحوه کار با محیط  Data Editor

پنجره Data Editor برای ورود داده‌های تازه و یا فراخواندن و استفاده از فایل داده موجود به استفاده می شود. Data Editor یا همان ویرایشگر داده, یکی از اصلی ‌ترین و مهمترین پنجره های کاربردی نرم‌افزارSpss  می باشد, زیرا برای فعال نمودن سایر قسمت های مورد استفاده (Sub Menu)، مهم و ضروری می باشد که یک سند یا فایل مربوط به داده در این نرم افزار فعال باشد.

این پنجره همواره بر روی صفحه فعال و قابل رویت می باشد و امکان حذف آن وجود ندارد و فقط می توان آن را در حالت تمام صفحه یا کوچک شده قرار داد و در هر زمان امکان دستیابی به آن وجود دارد.

ساختار کلی نرم افزار spss و Worksheet های موجود در Data Editor

Data Editor دارای دو Worksheet یا کاربرگ می باشد:

 1. Data view یا همان نمایشگر داده(جهت ورود داده)
 2. Varable view یا همان نمایشگر متغیر ها (جهت تعیین نام و مشخصات متغیر ها)

 

 

دانلود نرم افزار spss

نویسنده: حاجی زاده 

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۱٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - انجام پایان نامه MBA

انجام پایان نامه MBA و شرح این رشته

همانطور که در مقالات قبلی نیز اشاره کردیم رشته مدیریت یکی از اصلی ترین شاخه های علوم انسانی می باشد که دانشجویان رشته مدیریت در مقاطع ارشد و دکتری در اغلب موارد خواهان این رشته می باشند و برای کسب مهارت و توانایی لازم در انجام پایان نامه MBA و ارائه ی پایان نامه, در دوره های تخصصی MBA و سمینار های مربوط به آن شرکت می نمایند.

 

 

انجام پایان نامه MBA و تاثیر دوره ی MBA در انجام آن

عبارت MBA مدیریت ارشد کسب و کار, اختصاری از (Master of Business Administration) است و کارشناسی ارشد در رشته مدیریت می باشد و دانشجویان در گرایشات متعدد این رشته ملزم به انجام پایان نامه در زمینه ی مورد تایید استاد راهنما می باشند.

قبل از انجام پایان نامه MBA شرکت در دوره های مربوط به این رشته  نقش بسزایی خواهد داشت و این دوره در اواخر قرن نوزده میلادی در آمریکا طراحی شد که ثمره ی آن صنعتی شدن کشور آمریکا و گرایش به علم مدیریت و توسعه و پیشرفت آن بوده است.

 

انجام پایان نامه  MBA و پیشرفت در این رشته

تلفیق دانش تخصصی دوره کارشناسی و مطلع و مسلط بودن به علم و دانش و همچنین فنون مدیریت در دوره ارشد، از دانش آموختگان این دوره مدیران کاردان, فعال و تاثیر گذاری می‌سازد و انجام پایان نامه در این مقطع نیز مزید برعلت خواهد شد که لازمه ی رسیدن به این مدارج بالا و ترقی در این رشته, کوشا بودن دانشجو و تلاش فرد برای انجام پایان نامه MBA در پایان تحصیل و دقت و ظرافت در انجام پایان نامه می باشد که در بالابرن کارایی, بهبود  و رشد تمامی ارگان ها و سازمان ها از جمله سازمان های اجتماعی-اقتصادی تأثیر فراوانی خواهد گذاشت. به همین دلیل است که در دهه های اخیر این دوره در اکثر کشور ها, به سرعت توسعه و رواج پیدا کرده است و فقط در کشور آمریکا حدود 700 آموزشگاه آموزش عالی, دوره MBA را برای متقاضیان این رشته ارائه می کنند.

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۱٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پایان نامه ارشد بازاریابی

پایان نامه ارشد بازاریابی و آشنایی با این رشته

گرایش بازاریابی یکی از گرایشات رشته مدیریت می باشد و دانشجوی در حال تحصیل پس از گذراندن دروس تخصصی این رشته, ملزم به ارائه ی پایان نامه ارشد بازاریابی و استفاده از مهارت ها و تجربیات خود در گرد آوری و نگارش پایان نامه می باشد.

 

 

هدف این رشته و الزامی بودن تهیه ی پایان نامه, آشنایی کامل با وظیفه ها و تعهدات یک سازمان یا شرکت بازرگانی و بازار مصرف می باشد. دانشجویان این رشته و سایر رشته ها ی مدیریت بازرگانی در تشخیص مسئله های مرتبط با مدیریت و فروش, گرد آوری و آنالیز اطلاعات, مشکلات شناسایی بازار های فروش, گسترش بازار فروش و غیره, ارزیابی و ارائه ی راه حل های متعدد درباره ی مسائل و مشکلات, به اجرا درآوردن تصمیم های گرفته شده, گسترش توانایی افراد در تشخیص شرایط متغیر سیاسی, اجتماعی, اقتصادی و همچنین مشکلات به وجود آمده و متاثر از تکنولوژی و پیشرفت علوم و سایر مسائل, که به گونه ای در کسب و کار و بازار فروش اثر گذارند می باشد, که با آموزش این دانشجویان و ارائه ی پایان نامه ارشد بازاریابی و مطرح کردن ایده و طرح های فارغ التحصیلان این رشته انتظار می رود تا بخشی از مشکلات بازار فروش در جوامع تا حدودی کمرنگ تر شود .

پایان نامه ارشد بازاریابی و دروس اصلی این رشته

دانشجویان رشته بازاریابی نیز مانند سایر گرایشات رشته ی مدیریت بازرگانی دارای چارت درسی و تعدادی واحد اصلی و پایه و تخصصی می باشند که در تهیه ی پایان نامه ارشد بازاریابی در پایان دوره می توانند از آن ها بهره بگیرند که در این مقاله به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

پایان نامه ارشد بازاریابی و لیست دروس رشته ی بازاریابی:

 • مدیریت منابع انسانی پیشرفته

 • تئوریهای مدیریت پیشرفته

 • تحلیل آماری
 • مدیریت استراتژیک پیشرفته
 • بازارشناسی و مسائل بازاریابی
 • مدیریت رفتار سازمانی پیشرفته
 • حسابداری مدیریت
 • تحقیق در عملیات پیشرفته
 • اقتصاد مدیریت
 • سیستمهای اطلاعات مدیریت پیشرفته
 • تحقیقات بازاریاب
 • بازاریابی صنعتی
 • رفتار مصرف کننده
 • سمینار در مسائل بازاریابی

دانشجویان این رشته با ارائه ی پایان نامه ای مرغوب و با کیفیت می توانند استعداد های خود را در این زمینه نیز محک بزنند.

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۱٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - انجام پایان نامه حقوق بین الملل

انجام پایان نامه حقوق بین الملل و آشنایی با این رشته

بی شک ارائه ی پایان نامه در تمام رشته ها و انجام پایان نامه حقوق بین الملل توسط دانشجویان در رشته حقوق یکی از ارکان اصلی موسسات و دانشگاه های سراسر کشور که گزینش دانشجویان را برعهده دارند می باشد که دانشجو الزاما باید به این امر توجه کند و در پایان دوره ی تحصیل خود در مقاطع ارشد و دکتری درصدد انجام پایان نامه ای کامل و مفید بکوشد.

 

 

انجام پایان نامه حقوق بین الملل و نقش آن در حل مسائل بین المللی

در کشورها و جوامع امروزی شاهد اختلافات گوناگون در زمینه های متعدد اجتماعی و سیاسی و اقتصادی در بین افراد, دولت, سازمان و کشور های مختلف می باشیم که حل این اختلافات و مطرح کردن راه حل های مفید برای این مسائل و مشکلات بین کشوری و گسترده, باید توسط افراد خبره و با تجربه صورت بپذیرد که این امر مهم توسط قشر تحصیل کرده و کاردان قابل انجام است که به این افراد حقوقدان گفته می شود که لازمه ی خبره و مجرب شدن آنان در این امر مهم, انجام پایان نامه حقوق بین الملل در گرایش حقوق بین الملل و انجام پایان نامه در سایر گرایش ها و ارائه ی راه حل های مفید برای حل مسائل می باشد.

انجام پایان نامه حقوق بین الملل و حیطه ی موضوعات آن

همانطور که در مقالات قبل نیز گفته شد رشته حقوق شامل گرایشات متعددی است که از جمله ی آن ها حقوق بین الملل می باشد و انجامپایان نامه حقوق بین الملل زمینه ای برای کسب مهارت و تجربه در این رشته خواهد بود که دانشجو با انجام پایان نامه در راستای گرفتن نتیجه ای مطلوب تلا ش خود را به ثمر می رساند.

حقوق بین الملل مجموعه ای ست از قوانین پذیرفته شده ای که در ارتباط بین کشور ها و ایالات مختلف تبیین می شود و دو طرف ملزم به رعایت آن می باشند که ارتباط طرفین را مقید و مشخص می کند که دانشجو برای انجام پایان نامه حقوق بین الملل باید موضوعی انتخاب کند که در زمینه یکی از موارد زیر باشد .

 1. رابطه ی دولت ها با یکدیگر
 2. رابطه ی دولت ها با سازمان های بین المللی
 3. رابطه سازمان های بین المللی با یکدیگر

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۱٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پروپوزال مدیریت بازرگانی

پروپوزال مدیریت بازرگانی و معرفی این رشته

همانطور که از نام این رشته دریافت می شود کلمه مدیریت در آن نقطه عطف و توجه می باشد و مدیریت و کنترل در تمام امور همواره رکن اصلی یک فرآیند و پروژه می باشد, تهیه ی پروپوزال مدیریت بازرگانی و نگارش پایان نامه این رشته نیز مانند سایر رشته ها نیاز به دقت و صرف انرژی دارد.

 

 

پروپوزال مدیریت بازرگانی با دو ماهیت متفاوت

رشته ی مدیریت یکی از رشته های پرطرفدار شاخه ی علوم انسانی می باشد که مدیریت بازرگانی نیز یکی از گرایش های آن می باشد.یک مدیر بازرگانی موفق زمانی می تواند مهارت خود را در زمینه ی مدیریت نمایان کند که قدرت ایجاد ارتباط دقیق و درستی بین اعضای سازمان و مشتریان داشته باشد و به راحتی بتواند امور را در دست گرفته و هدایت کند که لازمه ی انجام صحیح یک روند کاری داشتن یک طرح کلی برای پروژه می باشد که ارائه ی پروپوزال مدیریت بازرگانی در مقاطع تحصیلی مختلف برای اخذ مدرک نیز از این قاعده مستثنا نمی باشد چرا که یک مدیر بازرگانی با هدف پیشرفت و رسیدن به مدارج شغلی بالاتر تلاش می کند و دانشجوی رشته مدیریت نیز با هدف رسیدن به مدارج علمی بالاتر و پیشرفت خود در امور گام بر می دارد با این تفاوت که مدیر بازرگانی یک سازمان گاها با ارائه ی یک پروپوزال سازمانی اهداف و امور خود را مشخص می کند که ماهیت آن سازمانی و مربوط به شغل است و دانشجوی رشته مدیریت, پروپوزال مدیریت بازرگانی خود را ارائه می کند که ماهیت آن دانشگاهی و مربوط به پایان نامه می باشد.

پروپوزال مدیریت بازرگانی و اهمیت ارائه ی آن

دانشجوی این رشته نیز مانند سایر رشته ها در اواخر دوره ی تحصیل در مقاطع دکتری و ارشد ملزم به ارائه ی پروپوزال, در رشته ی در حال تحصیل می باشد و پس از تایید و مورد قبول بودن موضوع و پروپوزال انجام شده باید مراحل مربوط به آن را طی کند.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٤۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پایان نامه جغرافیا در مقطع ارشد

پایان نامه جغرافیا در مقطع ارشد و معرفی این رشته

رشته جغرافیا یکی از زیر شاخه های علوم انسانی می باشد و تهیه ی پایان نامه جغرافیا در مقطع ارشد در گرایش های مختلف آن در برخی موارد مشابه است و در برخی موارد هم با یکدیگر تفاوت دارد اما ساختار و بخش توصیفی پایان نامه های این رشته, به طور مشترک وجود دارد و الزامی می باشد اما نوع آن ها با یکدیگر تفاوت دارد.

 

 

پایان نامه جغرافیا در مقطع ارشد و گرایشات آن

پایان نامه جغرافیا در مقطع ارشد نیز در 4 گرایش مختلف قابل انجام می باشد که در ادامه به آن اشاره کرده ایم:

 1. جغرافیای انسانی
 2. جغرافیای طبیعی
 3. کارتوگرافی یا همان نقشه نگاری
 4. جغرافیای سیاسی-نظامی

در موارد بالا هر کدام از گرایشات اصلی جغرافیای طبیعی و جغرافیای انسانی به شاخه های متعدد دیگری نیز تقسیم می شوند که برای ارائه ی پایان نامه در گرایشات مختلف این رشته, دانشجو باید قبل از شروع پایان نامه جغرافیا در مقطع ارشد ابتدا موضوعاتی که در زمینه گرایش  مربوطه انجام شده را بررسی کرده و موضوعی جدید که تاکنون انجام نشده را انتخاب کند.

پایان نامه جغرافیا در مقطع ارشد و پیچیدگی آن

نوشتن پایان نامه در تمام رشته ها بجز رشته های فنی-مهندسی و رشته هایی که دارای بخش نرم افزاری می باشند مانند: رشته جغرافیا و گرایشات آن که از نرم افزارهای متعددی مانندspss  در آن ها استفاده می شود, ساده تر می باشد چرا که هم باید مدت زمان بیشتری صرف تهیه ی پایان نامه شود و هم حساسیت داده ها و اطلاعات در آن ها بیشتر می باشد.

زیرشاخه های جغرافیای طبیعی و انسانی

همانطور که گفته شد رشته ی جغرافیا دارای چهار گرایش اصلی می باشد که دو گرایش اصلی آن یعنی جغرافیای طبیعی و جغرافیای انسانی شامل شاخه های دیگری می باشند, شاخه ی جغرافیای طبیعی دارای 2 گرایش می باشد:

      الف) آب و هواشناسی

       ب) ژئومورفولوژی یا همان علم شناخت اشکال ناهمواری های سطح زمین

شاخه ی جغرافیای انسانی نیز دارای دو گرایش می باشد:

      الف) برنامه ریزی شهری

       ب) برنامه ریزی روستایی

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٤٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - ورود داده در نرم افزار متلب

ورود داده در نرم افزار متلب و اولین گام برای شروع

در مقالات قبلی آموزش نرم فزار متلب, شما را با این نرم افزار و کاربردهای آن در رشته های گوناگون, کاربرد آن در تهیه ی پایان نامه و همچنین محیط اولیه ی نرم افزار متلب آشنا نمودیم, در این مقاله نیز قصد داریم تا شما را با نحوه ی ورود داده در نرم افزار متلب آشنا کنیم چرا که ورود داده در نرم افزار متلب نخستین گام برای شروع پروژه و انجام عملیات در این نرم افزار می باشد.

 

 

ورود داده در نرم افزار متلب و روش های انجام آن

برای ورود داده در نرم افزار متلب می توان به سه روش عمده و اصلی که به آن ها اشاره میکنیم عمل کرد:

1. با استفاده از نرم افزار Excell

2. با استفاده از محیط کدنویسی Script

3. با استفاده از پنجره ی متغیرها یا همان Variable Window

ورود داده در نرم افزار متلب با استفاده از اطلاعات Excell

برای ورود داده در نرم افزار متلب می توانیم داده های مورد نظر را به صورت یک جدول که در شکل بالا نمایش داده شده درج کنیم و آن را با نام مناسبی به صورت یک فایل مجزا در نرم افزار Excell ذخیره کنیم پس از ذخیره آن وارد نرم افزار متلب شده و طبق مراحل زیر پیش برویم.

ورود داده در نرم افزار متلب و مراحل انجام آن

 1. وارد منوی File شده و گزینه ی Open را زده و پنجره ای باز می شود.
 2. در پنجره ی ظاهر شده، ابتدا باید روبروی عبارت Files Of Type گزینه ی All Files را انتخاب کنیم.
 3. پس از تغییر این گزینه, فایل اکسل ذخیره شده حاوی داده هایمان را انتخاب کنیم و بر روی دکمه ی Open کلیک کنیم.
 4. در پنجره ی ظاهر شده روی دکمه Next کلیک می کنیم تا پنجره ی مربوط بهSelect Variable  باز شود.
 5. سپس در پنجره ی در حال نمایش Import Wizard اگر روی Finish کلیک کنیم, نرم افزار متلب اطلاعات را به صورت یک ماتریس در Workspace ذخیره می کند و نام پیش فرضی را برای آن انتخاب می کند که می توانیم آن را نیز تغییر دهیم.
 6. دکمه ی Finish را می زنیم سپس با اجرای کد مربوط به نام آن در نرم افزار متلب, مقادیر ماتریس را مشاهده خواهیم کرد.

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٥٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - انجام پایان نامه برنامه ریزی روستایی

انجام پایان نامه برنامه ریزی روستایی و معرفی این رشته

برنامه ریزی بطور عمده یک نوع ذهنیت و تفکر راجع به مسائل و مشکلات جامعه, اقتصاد و نحوه ی بررسی مشکلات موجود در این زمینه ها می باشد که ثمره ی آن سبب می شود تا اوضاع اجتماعی بهبود یافته و شرایط بهتر و توسعه یافته تری در زندگی شهرنشینی و روستا نشینی صورت گیرد و انجام پایان نامه برنامه ریزی روستایی و شهری  توسط دانشجویان این رشته, راه را هموارتر خواهد کرد و داشتن انگیزه ی مناسب برای شروع آن نقش مهمی در موفقیت در انجام پایان نامه و تهیه و تدوین پایان نامه تحصیلی خواهد داشت.

 

 

انجام پایان نامه برنامه ریزی روستایی و نقش آن در کنترل محیط زیست

به عبارتی می توان برنامه ریزی را دانش مدیریت و نظارت سیستم های متعدد برای توسعه,  پیشرفت و بهبود زندگی بشر یاد نمود که دانشجویان در حال تحصیل در این رشته پس از گذراندن دروس مربوطه در چارت تحصیلی خود  و با انجام پایان نامه برنامه ریزی روستایی نقش مهمی را در تحقق امر توسعه و آبادانی شهر و روستاها ایفا خواهند کردکه یکی از عوامل مهم برای انجام پایان نامه برنامه ریزی روستایی یا شهری علاقه به محیط زیست و داشتن تجربه و علم برای انجام آن می باشد.

انجام پایان نامه برنامه ریزی روستایی و نحوه انجام آن

این رشته یکی از متنوع ترین گرایشات برنامه ریزی در حیطه علم جغرافیا می باشد که دانشجویان در حال تحصیل در این رشته در اواخر دوره ی تحصیل خود ملزم به ارائه ی آن می باشند و همچنین دانشجو قبل از انجام پایان نامه و شروع تهیه و تنظیم و نگارش آن ابتدا باید یک طرح پیشنهادی که دربردارنده ی کلیات و توضیحات جامع یک پروژه می باشد را به تایید استاد راهنما برساند و سپس اقدام به انجام پایان نامه کند.

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٤٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پروپوزال رشته صنایع

پروپوزال رشته صنایع و معرفی این رشته

رشته صنایع یکی از رشته های فنی و مهندسی است و از آنجایی که صنایع تلفیقی از علوم مختلف و روش های نوین مهندسی و اجرایی, دانش مدیریت و اقتصاد می باشد, انتخاب موضوع و تهیه ی پروپوزال رشته صنایع کمی مشکل ولی در عین حال دارای انعطاف و گستردگی دامنه ی موضوعات می باشد به همین دلیل نوشتنپروپوزال و تهیه ی پایان نامه در این رشته از حساسیت بالایی برخوردار است.

 

 

پروپوزال رشته صنایع و بخش ها ی آن

نگارش پروپوزال رشته صنایع توسط دانشجویان این رشته و سایر رشته های فنی و مهندسی نسبت به شاخه های علوم پایه و علوم انسانی دشوارتر است و نیاز به صرف زمان بیشتری دارد چرا که بعد از نوشتن پروپوزال باید پایان نامه تدوین شود که در رشته های فنی و مهندسی دارای بخش نرم افزاری نیز می باشد که انجام این بخش به تنهایی نیاز به مدت زمان بیشتری نسبت به بخش توصیفی آن دارد و دانشجو برای نگارش پروپوزال و انجام پروژه ی خود باید از نرم افزار های تخصصی مربوط به رشته ی خود بهره بگیرد.

پروپوزال رشته صنایع و  نکاتی درباره ی نگارش آن

برای شروع و انجام هر پروژه که در این مقاله هدف ما نوشتن پروپوزال رشته صنایع می باشدابتدا باید یک طرح کلی از مدلی که روی آن قرار است  تحقیق و بررسی صورت پذیرد تهیه کنیم و در آن به بیان دقیق اما کلی از آن طرح پیشنهادی بپردازیم به عبارتی برای آغاز یک فرآیند و انجام تصمیم ابتدا باید یک طرح اصلی آماده کنیم که در آن هدف, انگیزه برای انجام پروژه, پروژه های مشابه, کاستی ها و محدودیت ها, پیشنهادات و... وجود داشته باشد که این طرح, نقش یک راهنمای مسیر را ایفا می کند و هرچه این طرح کلی, دقیق تر و کامل تر باشد در طول مسیر با اشکالات کمتری برخورد خواهیم کرد که این طرح پیشنهادی به موفقیت و کیفیت پروژه کمک بزرگی خواهد کرد.

 

نویسنده: شایگان

منبع: Editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٢:٤۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٤ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - انجام پایان نامه مهندسی صنایع

انجام پایان نامه مهندسی صنایع و تعریفی از آن

مهندسی صنایع شامل به کارگیری اصول و روش های متعدد و گوناگون در جهت بهبود و پیشرفت, طراحی و پیاده سازی و نصب و تجهیز سیستم هایی است که شامل انسان، مواد، اطلاعات, نیرو  و امکاناتی ویژه و ایجاد زمینه ای مناسب است که در آن امکان تولید کالا و انجام خدمات به طرز مطلوب میباشد که دانشجویان مشغول به تحصیلی در این رشته با انجام پایان نامه مهندسی صنایع در دوران تحصیل می توانند در زمینه علم آموزی و آینده شغلی خود نیز پیشرفت داشته باشند.

 

 

انجام پایان نامه مهندسی صنایع و اهمیت آن

دانشجویان این رشته به دلیل فراوانی و توسعه و پیشرفت علم و تکنولوژی باید برای انجام پایان نامه مهندسی صنایع اطلاعات خود را دراین زمینه وسعت ببخشند تا بتوانند در انجام پایان نامه و تهیه پروپوزال و پایان نامه خود با شکست مواجه نشوند, دانشجویان این رشته باید به این نکته توجه داشته باشند که این رشته به دلیل ادغام علم ریاضی و دانش مدیریت و تکنیک های مهندسی و اقتصاد  دارای حیطه های متعددی برای انجام پایان نامه مهندسی صنایع و انتخاب موضوع می باشد که این امر به حساسیت این رشته می افزاید.

انجام پایان نامه مهندسی صنایع و چگونگی آن

انجام پایان نامه در این رشته نیز مانند سایر رشته های دیگر نیازمند صرف زمان و هزینه و همچنین بکارگیری دروس و تجربیات کسب شده در حین تحصیل و استفاده از تکنیک های متعدد برای انجام پروژه می باشد که تمامی این موارد بطور یکدفعه و تصادفی میسر نخواهد شد , مگر با سعی و تلاش خود فرد, آن هم از ابتدای دوران تحصیل و یادگیری دروس و نرم افزار های مختلف که در تهیه ی پایان نامه نقش مهمی را ایفا می کنند, لذا به دلیل پیچیدگی و عدم وجود مشاوره برای شروع یک پایان نامه ی با کیفیت, اغلب دانشجویان در این زمینه با مشکل مواجه می شوند که  مجموعه ی editexperts  با کمک تیمی مجرب از متخصصین و کارشناسان در زمان کم و کیفیت عالی شما را برای انجام پایان نامه یاری می دهند.


نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - انجام پایان نامه مهندسی معماری

انجام پایان نامه مهندسی معماری و آشنایی با این رشته

رشته معماری یکی از رشته های پرطرفدار برای دانشجویان علاقه مند به امور نقشه کشی و دیزاین و کشیدن طرح هستند می باشد. انجام پایان نامه مهندسی معمارییکی از منعطف ترین انواع انجام پایان نامه می باشد که در آن باید ایده ها ی نو وعملی با هوش و ذکاوت دانشجو ترکیب شود تا طرحی نوین صورت گیرد.

 

 

انجام پایان نامه مهندسی معماری و ارکان اصلی این رشته

رشته ی معماری یعنی رشته ای که ارکان اصلی  آن  ساخت و بنا و طرح و سایر عناوینی باشد که به گونه ای با معماری و هنر ساخت یک بنا یا ساختمان در ارتباط است و افرادی که با دیدن یک اثر هنری در ساخت و طراحی یک ساختمان به وجد می آیند انتخاب این رشته برای تحصیل آن ها توصیه می شود, چرا که در هنر معماری یکی از اصلی ترین ضروریات داشتن ایده های نو و جدید , انگیزه و علاقه به این رشته  و همچنین آشنایی با انواع بناهای تاریخی و مدرن است که دلیلی برای موفقیت در مراحل انجام پایان نامه مهندسی معماری می باشد که اگر به هر دلیلی دانشجو یکی از این عوامل مذکور را نداشته باشد با مشکل روبرو خواهد شد و در انجام پایان نامه نقص هایی رخ خواهد داد.

انجام پایان نامه مهندسی معماری و دروس مهم این رشته

به توجه با اینکه دانشجویان این رشته برای فارغ التحصیل شدن در این رشته باید پروپوزال و پایان نامه ی خود را در مدت زمان معینی ارائه کنند و با انجام پایان نامهمهندسی معماری به تجربیات خود بیفزایند, در واحد های درسی این رشته یک درس اصلی و مهم با نام طرح معماری, گنجانده شده که سایر دروس این رشته به گونه ای زیرمجموعه ی این درس می باشند و درچارت تحصیلی جدید دانش آموختگان این رشته این دروس شامل طرح1, طرح2, طرح3, طرح4 و طرح5 می باشد که سال های گذشته این درس شامل دروس طرح1 الی طرح8 بوده است که در انجام پایان نامه ای موفق نقش بسزایی دارد.

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۳۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - انجام پایان نامه حسابداری

انجام پایان نامه حسابداری و شرح رشته حسابداری

رشته حسابداری جزء رشته های پرطرفدار و درعین حال یکی از سخت ترین و پیچیده ترین رشته ها و زیر مجموعه ی علوم انسانی می باشد, دانشجویان این رشته برایانجام پایان نامه حسابداری و تهیه و تدوین پایان نامه باید در ریاضیات و آمار و تجزیه و تحلیل داده ها قوی و صبور و شکیبا باشد چرا که این رشته دائما با اعداد و ارقام سر و کار دارد.

 

 

در رشته حسابداری دروس ریاضی و آمار و احتمال و سایر دروس تخصصی این رشته زمینه سازی برای آشنایی دانشجو با تجزیه و تحلیل داده ها, تفیک اطلاعات, بودجه بندی, تشخیص درآمد و هزینه و بررسی سایر موضوعات در زمینه های مالی و اقتصادی می باشد که دانشجو پس از گذراندن این دروس تخصصی و پایه می تواند درانجام پایان نامه حسابداری خود از آن ها بهره بگیرد که لازمه ی تهیه ی پایان نامه ی موفق, یادگیری دروس و نرم افزار های کاربردی  برای انجام پایان نامه می باشد.

انجام پایان نامه حسابداری و مراحل آن

همانطور که در مقالات قبلی هم گفته شد, برای کسب مهارت در رشته ی تحصیلی در مقاطع ارشد و دکتری, دانشجویان مشغول به تحصیل باید در پایان دوره ی تحصیلی خود که آخرین مرحله جهت اخذ مدرک و فارغ التحصیلی در رشته ی انتخابی دانشجو میباشد, است.

برای تحقق این امر دانشجو باید پس از تعیین استاد راهنما توسط دانشگاه امور مربوط به انجام پایان نامه خود را آغاز کند, به این ترتیب که پس از تحقیق و بررسی های لازم در ارتباط با انتخاب موضوع و نوشتن پروپوزال و گرفتن تاییدیه از استاد راهنما, باید فرمت دانشگاه از سایت دانشگاه دریافت شود و مراحل تهیه و تنظیم پروژه را آغاز کند..

انجام پایان نامه حسابداری و تاثیر آن در آینده ی شغلی

دانشجو پس از انتخاب موضوع و طی کردن مراحل مربوط به انجام پایان نامه حسابداری خود می تواند به پیشرفت شغلی خود بیاندیشد چرا که با انجام پایان نامه ی موفق خود توانسته به تجربه و اطلاعات خود بیافزاید و در رشته خود ترقی کند و همزمان با این امر به مدارج بالا برسد, در واقع قرار دادن این واحد دانشگاهی برای پیشرفت و موفقیت دانشجو می باشد.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۳٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - انجام پایان نامه رشته مدیریت

انجام پایان نامه مدیریت و معرفی رشته مدیریت

علاقه مندان به رشته ی مدیریت, پس از انتخاب و قبولی در این رشته باید به این نکته داشته باشند که از جمله دروس پایه و مهم در این رشته که در پایان نامه نیز کاربرد دارد, درس ریاضی و آمار می باشد و برای انجام پایان نامه مدیریت به این دروس و سایر واحدهای درسی مرتبط با ریاضی و آمار ودر برخی گرایشات آن از هندسه نیزبرای انجام پایان نامه استفاده می شود.

 

 

انجام پایان نامه مدیریت و چگونگی شروع آن

همانطور که در مقالات قبلی که پایان نامه مدیریت یکی از آن ها می باشد نیز گفته شد, دانشجویان پس از گذراندن واحدهای درسی متعدد که در رشته ها و گرایشات مختلف با یکدیگر تفاوت دارند در اواخر دوره ی تحصیلی در مقطع ارشد و دکتری موظف به ارائه ی پایان نامه هستند و برای انجام پایان نامه مدیریت نیز مانند تمامی رشته های دیگر باید موضوعی برای پروژه انتخاب کرد که پس از تایید توسط استاد راهنما, مراحل انجام پایان نامه مدیریت  آغاز می شود.

انجام پایان نامه مدیریت و فصل های آن

هر پایان نامه یا رساله ای باید شامل پنج فصل باشد که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم.

فصل اول ( معرفی پروژه )

فصل دوم ( ادبیات و نگارش پروژه )

فصل اول و دوم: معرفی و توضیحات کامل درباره ی انجام پایان نامه و پژوهشی که قرار است دانشجو آن را انجام دهد و تا حدودی مانند پیشگفتار و مقدمه ای می باشد که دانشجو درآن بیشینه و پژوهش های مرتبط با موضوع را بیان می کند, ضمنا فصل اول و دوم پژوهش مکمل پروپوزال نیز می باشند.

فصل سوم: روش انجام پایان نامه و مراحل آن و همچنین معرفی مدل انتخاب شده که پژوهش بر اساس آن انجام گرفته می باشد.

فصل چهارم: کامل نمودن طراحی, و پیاده سازی مدل بررسی شده توسط دانشجو می باشد.

فصل پنجم: نتیجه گیری و تحلیل پروژه و ارائه ی پیشنهادات برای موضوعات مختلف در زمینه مرتبط با موضوع انجام شده می باشد.

نکته: تعداد صفحات باید بین 100 تا 120 صفحه باشد.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - دفاع پایان نامه دانشگاه

دفاع دانشگاه و نکاتی درباره ی آن

دفاع پایان نامه دانشگاه و اهمیت پایان نامه

دانشجویان تمام رشته های دانشگاهی جهت اخذ مدرک دوره ی ارشد و دکتری ملزم به ارائه ی پایان نامه و دفاع دانشگاه در پایان دوره تحصیل می باشند که این امر جزء ضروری ترین و پراهمیت ترین امور جهت رشد و پیشرفت هر چه بهتر دانشجو و جهت گیری مثبت وداشتن آینده ای بهتر و روشن تر می باشد.

 

 

دفاع دانشگاه و کسب مهارت برای انجام آن

دانشجو پس از  گذراندن دروس مربوط به رشته موردنظر در مقطع ارشد و یا دکتری برای اثبات توانایی و مهارت فردی در رشته خود باید موضوعی را انتخاب کرده و به تهیه و تنظیم آن بپردازد, به همین دلیل طی دوره ی تحصیل خود با دروس مرتبط با نحوه ی نگارش و تدوین که همان شیوه ارائه ی علمی و فنی  مطالب و نحوه جمع آوری مطالب و استخراج آن ها می باشد, آشنا شده و پروژه های متعددی در حین تحصیل انجام داده و برای ارائه ی یک پروژه و یا طرح به صورت کتبی و شفاهی و همچنین دفاع پایان نامه تجربه کسب می کند و برای جلسه ی دفاع دانشگاه خود آماده می شود.

دفاع پایان نامه دانشگاه و نکات مهم در ارائه ی آن

پس از انتخاب موضوع و تایید آن توسط استاد راهنما و اتمام پایان نامه یا رساله, دانشجو باید برای جلسه دفاع پایان نامه و توضیح نحوه ی گردآوری مطالب, استخراج مطالب, روش  انجام, نرم افزار های استفاده شده ,منابع و... در جلسه ای به نام دفاع پایان نامه دانشگاه حضور پیدا کند و در این جلسه به توضیحات بپردازد.

برای انجام این کار باید فایل ارائه یا همان powerpoint مربوط به دفاع پایان نامه آماده شده باشد تا از آن در این جلسه ی مهم استفاده شود, در این فایل نباید تمام جزییات و مطالب موجود در پژوهش آورده شود چرا که مدت زمان این جلسه کوتاه است و به همین دلیل باید مطالب کوتاه, مختصر, جامع و مفید باشد و در آن کلیاتی از مراحل انجام و نرم افزار ها و هدف و غیره شرح داده شود. برای آمادگی  و عدم استرس در جلسه دفاع دانشگاه و همچنین موفقیت در آن کافی ست قبل از جلسه مطالب را مرور کرده و چندین بار برای خود تکرار کرده و لیستی از سوالات احتمالی اساتید و داوران را یادداشت کرده و پاسخ دهیم.

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٢:٥٥ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - دانلود پروپوزال

دانلود پروپوزال و شرح آن

پروپوزال یا همان طرح پیشنهادی که در مقاله ی قبل تحت عنوان پروپوزال ارشد نیز راجع به آن صحبت شد, گام اول برای شروع یک پروژه می باشد که می تواند در قالبپایان نامه و یا پروژه های دانشگاهی یا کاری صورت بگیرد که ابتدا برای شروع باید دانلود پروپوزال انجام شود.

 

 

دانلود پروپوزال و نکاتی راجع به آن

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم اولین قدم برای شروع و انجام یک پروژه و عملی کردن یک ایده, کشیدن یک نقشه ی کلی و راهنما یا همان پروپوزال می باشد و از نکات مهم و ضروری که باید به آن توجه کرد این است که طرح اولیه و پیشنهادی باید مختصر و دقیق باشد یعنی موضوعی که قرار است روی آن پژوهش و تحقیق صورت بگیرد منحصر بفرد باشد و قبلا انجام نشده باشد, مرتبط با رشته ی تحصیلی و علاقه ی دانشجو باشد, تمامی کلیاتی که پروژه را شامل می شود شرح بدهد, مبهم و نامعلوم نباشد, مطالب آن حجیم و طولانی نباشد که حوصله خواننده سر برود.

پس از انتخاب موضوع و تحقیق درباره ی آن, دانشجویان طرح پیشنهادی خود را ابتدا به شکل پروپوزال برای استاد راهنما ارسال می کنند و استاد مربوطه پس از بررسی و مطالعه ی آن تاییدیه ی انجام آن توسط دانشجو را صادر می کند که پس از گرفتن تاییدیه, مراحل انجام پایان نامه صورت می گیرد که برخی از اساتید برای کنترل و  راهنمایی انجام پروژه, دانشجو را ملزم به ارسال گزارش در زمان های معینی می کنند.

دانلود پروپوزال و دریافت فرم های دانشگاه ها

پروپوزال رشته ها و همچنین دانشگاه های مختلف حتی در مقاطع تحصیلی ارشد و دکتری نیز با یکدیگر متفاوت است و هر دانشجویی طبق فرمت مخصوص رشته و دانشگاهی که در آن مشغول به تحصیل می باشد برای نوشتن پایان نامه و طرح خود باید اقدام کند.

برای این کار کافی ست دانشجو پس از انتخاب موضوع و بررسی آن, از سایت دانشگاه مربوطه برای دانلود پروپوزال خود در مقطع تحصیلی ارشد و یا دکتری اقدام کند که در این قسمت لینک دانلود پروپوزال برخی از آنها را قرار داده ایم:

دانشگاه آزاد اسلامی

دانشگاه علوم پزشکی

دانشگاه پیام نور

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٢٥ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پروپوزال ارشد

پروپوزال ارشد چیست؟

همانطور که در مقاله قبل تحت عنوان پروپوزال نمونه درباره ی طرح اولیه یک پروژه  صحبت شد, پروپوزال ارشد نیز یکی از پروپوزال هایی می باشد که دانشجو برای فارغ التحصیل شدن در رشته ی دانشگاهی خود قبل از شروع پایان نامه می نویسد.

 

 

پروپوزال ارشد و شیوه ارائه مطالب آن

تمامی دانشجویان در رشته های مختلف دانشگاهی در مقطع ارشد و دکتری ملزم به ارئه ی پروپوزال ارشد در مقطع ارشد و پروپوزال دکتری در مقطع دکتری می باشند,دانشجوی دوره ی ارشد در زمان پایان تحصیل و اخذ مدرک کارشناسی باید توانایی نگارش و ارائه ی پروپوزال خود را داشته باشد چرا که پس از گذراندن مراحل تحصیلی و یادگیری دروس مرتبط با شیوه ارائه ی  مطالب و نگارش پایان نامه, روش جمع آوری  اطلاعات و نحوه نوشتن آن آشنا شده است.

پروپوزال ارشد و اهمیت آن

نوشتن و ارائه ی طرح اولیه در تمام فرآیند های  پروژه محور از جمله پایان نامه, یکی از فنون اصلی و بنیانی در آغاز کار می باشد چون این طرح اصلی از یک پروژه ی بزرگ است و نقش اساسی و مهم راهنما را ایفا می کند, هرچه طرح اولیه دقیق تر و دارای کلیات بیشتری باشد نتیجه ی بهتری خواهد داد.

برخی از دانشجویان با طرز فکری اشتباه برای نوشتن یک پروپوزال ارشد پیش می روند و آن هم این می باشد که در آن به  توضیح تمام جزییات و اصلاحات جدیدی که به کار رفته و یا تاکنون با آن مواجه نشده اند می پردازند و  تصور می کنند اگر راجع به مطالب و عناوین, بیشتر توضیح دهند طرح کامل تری خواهند داشت و سریع تر مورد تایید قرار خواهد گرفت که این تصور و ذهنیتی اشتباه می باشد, چرا که مخاطب این طرح, استاد راهنما می باشد و با اکثر اصلاحات آشنا است پس لزومی به نوشتن طرح حجیم با صفحات فراوان نیست.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - محیط نرم افزار متلب

محیط نرم افزار متلب و بخش های آن

طبق مقالات قبلی و تعریف اولیه نرم افزار متلب و همچنین آشنایی شما با مفاهیم اولیه در مقاله ی آموزش نرم افزار متلبدر این مقاله قصد داریم تا شما را با محیط نرم افزار متلب و بخش های مختلفی که در این نرم افزار وجود دارد آشنا کنیم.

 

 

محیط نرم افزار متلب و رابط گرافیکی کاربر( GUI )

همانطور که در مقالات قبلی نیز به این مورد اشاره کردیم محیط نرم افزار متلب کاملا گرافیکی و کاربرپسند می باشد که این ویژگی مهم به اهمیت و جذب کاربران برای استفاده از نرم افزار متلب در انجام پروژه ها و پایان نامه در رشته های مختلف می افزاید چرا که این نرم افزار از قابلیت GUI بالایی برخوردار می باشد.

محیط نرم افزار متلب و معرفی بخش های مختلف آن

گاها پس از نصب نرم افزار متلب بر روی کامپیوتر و یا لپ تاب مشکلی که از لحاظ گرافیکی بعد از نصب آن پیش می آید و ظاهر و محیط نرم افزار متلب را تحت تاثیر قرار می دهد ریز بودن فونت های مود در این نرم افزار می باشد که برای رفع این اشکال کافی ست وارد قسمتی به نام preferences شده و در آنجا سایز و فونت آن را بزرگتر کرده و تغییر دهید.

بخش های اصلی نرم افزار matlab

محیط این نرم افزار از چهار بخش اصلی تشکیل شده که در این قسمت به آن اشاره می کنیم:

 1. Command window
 2. Workspace
 3. Command history
 4. Editor window

1. :Command windowاین پنجره که در وسط صفحه قرار گرفته است برای نوشتن دستورات در نرم افزار مورد استفاده قرارمی گیرد.

2.Work apace: در این قسمت نوع و مقدار داده هایی که مورد استفاده قرار می گیرند نمایش داده می شود.

3.Command History: در این بخش تمام دستوراتی که اخیرا کاربر از آن استفاده کرده است نمایش داده می شود و تا زمانی که از لیست حذف نشوند نمایش داده می شوند.

4.Editor Window: در این بخش می توانیم تغییرات لازم را اعمال کنیم.

                                                                                                                                                                                دانلود نرم افزار متلب

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱۱:٤۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - آموزش نرم افزار متلب

آموزش نرم افزار متلب و تاریخچه ی آن

همانطور که در مقاله قبلی که عنوان آن نرم افزار متلب ( نرم افزار matlab ) بود راجع به موارد کاربرد و استفاده آن در پایان نامه و پروژه های دانشگاهی صحبت کردیم  و در این مقاله  در ابطه با آموزش نرم افزار متلب خواهیم گفت.

 

 

آموز ش نرم افزار متلب و اهمیت آن

نرم افزار متلب یکی از پرکاربردترین و مهم ترین نرم افزارها برای انجام پایان نامه در رشته های مختلف از جمله: مهندسی صنایع, مهندسی کامپیوتر, مهندسی برق,مهندسی مکانیک, مهندسی عمران, ریاضی, آمار و ... می باشد.

به همین دلیل دانشجویان رشته های مختلف باید آموزش نرم افزار متلب را ازهمان ابتدای دوران تحصیل خود در دانشگاه آغاز کنند ودر طی دوران تحصیل خود با نرم افزار متلب کارکرده و اشکالات خود را برطرف نمایند.

همانطور که در مقالات قبلی نیز گفته شد این نرم افزار کاربردهای مختفی دارد اما پایه و بیس آن محاسبات و ریاضی و داده های خام می باشند و چون کاربر مدت زمانی طولانی را برای کار با آن سپری می کند باید محیطی ساده و در عین حال کاربر پسند داشته باشد یعنی کاربر هنگام کار با آن خسته نشود و بتواند به راحتی با محیط نرم افزار ارتباط برقرار کند.

آموزش نرم افزار متلب و کار با آن

به دلیل اهمیت و تقاضای افراد و دانشجویان برای آموزش نرم افزار متلب کلاس های آموزشی در دانشگاه ها و موسسات و آموزشگاه ها برگزار می گردد اما با توجه به در دسترس نبودن بعضی از آن ها و سایر مشکلات برخی از متقاضیان و دانشجویان نمی توانند در این کلاس های آموزشی شرکت کنند, بر همین اساس قصد داریم در این مقاله و سایر مقلات مربوط به این نرم افزار که از جمله ی آن ها آشنایی با نرم افزار matlab می باشد در ارتباط با محیط این نرم افزار, کاربردها و کار با این نرم افزار سخن بگوییم.

دانلود نرم افزار متلب

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - نرم افزار متلب

نرم افزار متلب چیست؟

کلمه متلب در نرم افزار متلب که نام انگلیسی آن نرم افزار matlab می باشد, مخفف و اختصاری از کلمه MATrix LABoratory است و همانطور که از نام آن مشخص است این نرم افزار برای محاسبات عددی و نوشتن و تکمیل پایان نامه کاربرد دارد.

 

 

نرم افزار متلب در دسته ی زبان های برنامه نویسی نسل چهار یا همان 4GL می باشد و هدف از ایجاد این نرم افزار ها گسترش و توسعه ی تجاری و تبلیغاتی می باشد  و بیشتر نرم افزار های طراحی شده در این نسل نقش مهندسی سیستم را ایفا می کنند.

نرم افزار های طراحی شده ی مربوط به 4GL ها هزینه، زمان گسترش و توسعه نرم‌افزار را کمتر می کنند.

نرم افزار متلب و عملکرد آن

با توجه به اینکه این نرم افزار مربوط به محاسبات و ریاضی است ماتریس محور بوده و عددهای منفرد را هم به شکل یک ماتریس در نظر می گیرد.

استفاده و کار با موارد ماتریسی در این نرم افزار بسیار آسان  و ساده می باشد, در واقع در این نرم افزار تمام ورودی ها و داده ها در قالب یک ماتریس حفظ می شوند.

یکی دیگر از ویژگی های این نرم افزار این است که علاوه بر توابع از پیش تعرف شده ی برنامه, کاربر می تواند در آن تابع های جدید نیز تعریف کند.

نرم افزار متلب و محیط کاربری آن

نرم افزار متلب به دلیل قوی بودن رابط گرافیکی کاربر یاهمان GUI که مخفف Grafical User Interface می باشد محیط کاربر پسندی نیز دارد, در واقع این مشخصه ها که شامل مکالمات و دیالوگ های موجود در محیط این نرم افزار است باعث می شود تا کاربری که با این محیط  در ارتباط است رابطه ی بهتری از نظر دیداری و قابل رویت بودن نرم افزار داشته باشد و با افزایش زمان کار با آن احساس خستگی نکند.

مانند دیالوگ‌هایی که در محیط‌های ویژوال مانند بیسیک و C وجود دارند، در متلب امکان‌پذیر است. این قابلیت، ارتباط بهتری را میان برنامه‌های کاربردی نوشته‌شده با متلب و کاربران برقرار می‌کند.

از نرم افزار متلب در پایان نامه رشته های مختلف از قبیل: مهندسی کامپیوتر, مهندسی مکانیک, مهندسی برق, مهندسی صنایع, آمار و ریاضی و ... به دفعات استفاده می شود.

 

نویسنده: ملکی

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱۱:٤٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پروپوزال نمونه

پروپوزال نمونه چیست؟

پروپوزال نمونه یا همان طرح اولیه همانند یک نقشه ی کلی از یک مکان می باشد.برای درک بهتر این کلمه یا فیلد که برای شروع یک پایان نامه جزء گام های اصلی و پایه می باشد با ذکر یک مثال شما را با این واژه آشنا  میکنیم.

 

 

پروپوزال نمونه و مثالی برای درک بهتر

زمانی یک فردی تصمیم به ساخت یک ساختمان می گیرد در ابتدا در ذهن خود یک طرح کلی از آن را به تصویر می کشد, سپس برای اینکه قسمتهای مختلف را ایجاد کند باید تغییراتی را نیز در آن اعمال کند بعد از کشیدن طرح کلی نوبت به تفکیک قسمت ها, برآورد هزینه, نوع مصالح, مورد کاربردی نقشه , شرح قسمت های مختلف و ... می رسد که هرچه طرح کلی بی نقص تر و بی اشکال تر باشد و جامع و با هدف مشخصی باشد برگشت به سطوح  قبلی و رفع اشکال و نقص های موجود در آن کمتر خواهد بود که این امر باعث سهولت در انجام طرح اصلی  و کاهش زمان و هزینه می باشد.

طبق مثال بالا منظور از فرد همان دانشجوی تصمیم گیرنده است که در ابتدا یک ایده در ذهن خود دارد و برای این ایده ی خام که نیازمند به عملی شدن و قابل انجام بودن یک پروپوزال نمونه است, نیاز به یک راهنما که همان استاد راهنما می باشد دارد که اکنون دانشجو طرح اولیه  ی خود( یعنی همان پروپوزال نمونه ) را باید به تایید استاد برساند, سپس با ارائه ی این طرح و تصویب آن مراحل ابتدایی آن آغاز می شود.

فراموش نکنید که ایجاد و ارائه ی طرح اولیه برای تحقیق یا پایان نامه یک نقشه یا راهنما برای انجام یک پروسه طولانی و مهم می باشد که فقط کلیات و اهداف در آن وجود دارد و نوشتن پروپوزال نمونه فقط گام اول می باشد نه گام کلی.

پروپوزال و بخش های مختلف آن  

عنوان پروژه

واژگان

شرح و توصیف پروژه

تاثیر و ارزش موضوع پروژه

سوابق پروژه

هدف های پروژه

پرسش های پروژه

احتمالات و فرضیه ها 

شیوه انجام پروژه

موارد استفاده ی نتیجه ی پروژه 

موانع و محدودیت های پروژه 

 

نویسنده: ملکی

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱۱:۳۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ تیر ،۱۳٩٥

 

ورود داده در نرم افزار spss و کار با آن

همانطور که در مقاله قبلی که عنوان آن آموزش نرم افزار spss بخش مقدمه نام داشت شما را با این نرم افزار آشنا نمودیم, گاها داده هایی که می توانیم از آن ها برایورود داده در نرم افزار spss  استفاده کنیم شامل مقدارهای تعدادی متغیر برای یک بخش مورد نظر می باشد.

 

 

عدد های موجود در اولین ستون سمت چپ برای ورود داده ها، نشانگر بخش های  مورد نظری هستند که می توان ازآن ها استفاده کرد و در هر ردیف مقدار های  متغیری وجود دارد که می توان برای هر بخش به صورت جداگانه مشخص نمود.

ورود داده در نرم افزار spss

نیز مانند تمامی نرم افزار هایی است که در آن داده وارد می شود ولی نرم افزار spss تا حد زیادی به محیط اکسل هم شباهت دارد.

انواع متغیر هایی که از آن می توانیم برای تعیین و ورود داده در نرم افزار spss استفاده کنیم شامل موارد زیر می باشد.

ورود داده در نرم افزار spss  و انواع متغیر ها

 • Numeric
 • Camma
 • Dot
 • Sientific notation
 • Date
 • Dollar
 • Custom currency
 • String

 

برای تعریف و مشخص کردن متغیرها در spss روی تب variable view که در قسمت پایینی پنجره ی نرم افزار وجود دارد کلیک کرده و پنجره ای با عنوان spss data editorباز خواهد شد.

ورود داده در نرم افزارspssو مشخصه های مختلف یک متغیر

 • Name
 • Type
 • Decimals and Width
 • Label
 • Value
 • Missing
 • Columns
 • Align
 • Measure که این بخش, خود دارای سه نوع می باشد:
 • Scale
 • Ordinal-
 • Nominal

ذخیره کردن و باز کردن فایلها در نرم افزار spss

ذخیره کردن و باز کردن فایلها در این نرم افزار نیز مانند تمام برنامه های windows base دیگر می باشد به این صورت که برای باز کردن و ذخیره از گزینه های open, save, save as استفاده می شود.

همانطور که می دانید از نرم افزار spss در پایان نامه استفاده ی فراوانی می شود و همچنین مجموعه ی ادیت اکسپرتس با کمک تیمی مجرب از متخصصین و کارشناسان در زمان کم و کیفیت عالی خواسته شما را برای انجام پروژه های موفق محقق می سازد.

 

دانلود نرم افزار spss

نویسنده: آرش شایگان

منبع: editexpertrs.ir

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱:۳٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٤ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - آموزش نرم افزار spss بخش مقدمه

آموزشنرم افزار spss بخش مقدمه

نرم افزار spss یکی از پرکاربردترین نرم افزار های آماری و تخصصی می باشد که برای انجام پایان نامه از آن استفاده می شود از جمله ی این رشته ها: رشته مدیریت,رشته حسابداری, رشته مکانیک, رشته ریاضی و آمار, رشته صنایع می باشد.

 

 

لازمه ی آموزش نرم افزار spss در ابتدا, نیاز  به این نرم افزار و در ادامه علاقه به یادگیری این نرم افزار می باشد.

آموزش نرم افزار spss کمک می کند تا دانشجو نیاز های مربوط به پروژه و بخش های آماری آن را برطرف کند, استفاده از نرم افزار های آماری و از جمله ی آن ها آشنایی با نرم افزار spss کمک می کند تا نتیحه ی خوبی داشته باشیم و دانشجو باید در طی دوران تحصیل خود با نرم افزار spss و محیط آن آشنا شده و کار کرده باشد.

اکنون در این مقاله راجع به آموزش نرم افزار spss و کاربرد آن و همچنین محیط اصلی آن صحبت خواهیم کرد.

شاید هر فردی طی دوره ی آموزش نرم افزار spss و در ابتدا برایش جای سوال باشد که این نرم افزار چیست و در کجا استفاده می شود؟! که با خواندن این مقالات شاید بخشی از سوالات را بتوانیم پاسخ دهیم.

تعریفی از نرم افزار spss

کلمه spss مخفف (Statistical package for social science) است و نام یک گروه از نرم افزارهای رایانه ای است مربوط به تجزیه و تحلیل آمار می باشد که بر پایه ی ویندوز طراحی شده است و برای وارد کردن داده ها استفاده می شود و داده ها ی وارد شده را آنالیز می کند با استفاده از این نرم افزار می توان جداول و دیاگرام های مورد نیاز و مد نظر را ایجاد کرد.

از جمله کاربردهای نرم افزارspss

برای محققان در زمینه بازار و خرید و فروش، محققان سلامتی، سازمان های مرتبط با نقشه‌برداری، سازمان های دولتی، محققان آموزشی، شرکت ‌های بازاریابی و ... کاربرد دارد. این نرم افزار علاوه بر  بر تجزیه و آنالیز آماری، کنترل دیتا و معتبرسازی و مدل سازی دیتاهای تعریف شده را نیز انجام می دهد.

همانطور که در بالا گفته شد در این مقاله و دیگر مقالات مربوط به این نرم افزار قصد داریم تا آموزش نرم افزار spss را گام به گام پیش ببریم و امیدواریم مقالات برای شما آموزنده و کافی باشد.

 

                                                                                                                                                                         دانلود نرم افزار spss

نویسنده: آرش شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱:٢۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٤ تیر ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پایان نامه دکترای حقوق

رشته حقوق جزء دسته بندی های رشته علوم انسانی می باشد و یکی از پر طرفدارترین و پر درآمدترین رشته ها یی ست که دانشجویان در مقطع دکترا می توانند با ارائه ی یک پایان نامه دکترا به تجربه کاری و علمی خود بیفزایند چرا که هدف از نگارش و جمع آوری پایان نامه در تمام مقاطع تحصیلی رشد و پیشرفت در زمینه علمی و شغلی افراد می باشد.

 

 

 با توجه به این مطلب که رشته حقوق  جزء رشته هایی می باشد که نگارش آن در مقطع ارشد یا پایان نامه دکترا نیازی به تدوین و تنظیم بخش نرم افزاری ندارد در دسته بندی رساله های توصیفی قرار می گیرد.

گرایشات رشته حقوق:

 

 • حقوق عمومی
 • حقوق خصوصی
 • حقوق جزا و جرم شناسی
 • حقوق بین الملل
 • حقوق بشر
 • حقوق مالکیت فکری
 • حقوق خانواده(معارف اسلامی و حقوق)
 • حقوق محیط زیست
 • حقوق تجارت بین الملل
 • بین المللی
 • حقوق تجاری اقتصادی
 • حقوق اقتصادی
 • حقوق مالی-اقتصادی
 • حقوق کیفری اطفال و نوجوانان
 • حقوق تجارت الکترونیکی
 • حقوق فناوریهای زیستی
 • حقوق ثبت اسناد و املاک
 • کاداستر در نظام اطلاعاتی ثبت املاک
 • سردفتری اسناد رسمی

 ادامه تحصیل در رشته حقوق و پذیرش در دانشگاه ها در مقطع دکترا به این ترتیب است که فرد پس از قبولی در آزمون با دانشگاه مقصد مصاحبه کرده و ضریب قبولی در آزمون 30% و انجام مصاحبه 70% می باشد که پس از پذیرش نهایی در دانشگاه استاد راهنما مشخص شده و مراحل مربوط به نگارش پایان نامه دکترا آغاز می شود.

برای پایان نامه دکترا حتما باید فرمت و آیین نگارش پایان نامه از دانشگاه مربوطه دریافت شود و طبق آن پیش رفت.

همچنین مجموعه ی ادیت اکسپرتس با کمک تیمی مجرب از متخصصین و کارشناسان در زمان کم و کیفیت عالی خواسته شما را برای انجام پایان نامه محقق می سازد. 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱:٢٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٤ تیر ،۱۳٩٥

به پرشین بلاگ خوش آمدید

بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com   
نویسنده : پرشین بلاگ ; ساعت ٥:٥٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳ تیر ،۱۳٩٥
تگ ها :