پایان نامه | پایان نامه - پایان نامه پردازش ابری

پایان نامه پردازش ابری و دلایل پیدایش آن

یکی از مهم ترین و اصلی ترین انگیزه هایی که باعث می شود تا دانشجویان در حال تحصیل در رشته های کامپیوتر به سوی تحقیق و تهیه ی پایان نامه پردازش ابری تشویق شوند این سوالات است که چرا با وجود بالا رفتن قدرت کامپیوتر ها سرعت کار با آن ها ضعیف تر و کند تر شده است و اینکه چرا کامپیوتر ها مانند قبل سرعت شان بالا نمی باشد؟! این سوالات موجب می شود تا دانشجویان در پایان نامههای خود به کنکاش و بررسی این موضوعات بپردازند.

 

 

دلیل آن کاملا روشن است, دلیل این کندی این می باشد که با پیشرفت علم و تکنولوژی سیستم عامل ها و ساختار نرم افزار ها نیز پیچیده تر شده است که این موضوع باعث می شود تا امکانات آن ها بالاتر از سطح نیازمندی هایی باشد که مورد استفاده قرار می گیرد که سایر دلایل و سوالات در پایان نامه پردازش ابری مورد بررسی قرار می گیرد.

پایان نامه پردازش ابری و توضیح کلیات و مفهوم آن

همانطور که از مفهوم این کلمه مشخص است و در پایان نامه پردازش ابری به کار می رود, پردازش ابری به این معناست که در هر لحظه و هر زمان می توانید به اطلاعات خود دست یابی داشته باشید که شرط آن هم اتصال به اینترنت می باشد.

برای نمونه شما لپ تاب یا وسیله ای که اطلاعات را در آن قرار داده اید را در منزل جا گذاشته اید و در آن لحظه به اطلاعاتتان نیاز دارید, با این تکنولوژی شما می توانید با استفاده از دستگاه دیگری مانند تبلت فرد دیگری ولی با اکانت یا همان نام کاربری وارد شده و به اطلاعات خود دسترسی داشته باشید که اصول و روش کلی این تکنولوژی در پایان نامه پردازش ابری بررسی می شود تا به نتیجه ای مطلوب برسد.

پایان نامه پردازش ابری و نحوه ی عملکرد این تکنولوژی

با استفاده از این تکنولوژی که دانشجویان در پایان نامه های خود به بررسی و رفع نقص های آن می پردازند این امکان به افراد داده می شود تا در هر جای دنیا به راحتی دسترسی داشته باشند به این صورت که به جای این که افراد اطلاعات خود را بر روی حاظه ای ثابت مانند کامپیوتر شخصی یا تبلت ذخیره کنند ۀن را بر روی سروری در فضای مجازی در اینترنت نگهداری می کنند و دانشجویان با ارائه ی پایان نامهدر این زمینه به تکمیل و توسعه ی این فرآیند کمک می کنند.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - توابع ورودی و خروجی نرم افزار متلب

توابع ورودی و خروجی نرم افزار متلب بخش دریافت ورودی

در این مقاله قصد داریم تا شما را با توابع ورودی و خروجی نرم افزار متلب آشنا کنیم که یادگیری این مباحث می تواند در تهیه ی پایان نامه برای شما پیش زمینه ای هر چند اندک باشد. در نرم افزار متلب دریافت و خواندن متغیرها از کیبورد و در  داخل برنامه صورت می پذیرد.

 

 

توابع ورودی و خروجی نرم افزار متلب (بادستور ()input)

با نوشتن این دستور مقدار یک متغیر که می تواند آرایه باشد را از کیبورد خوانده و دریافت می کند. که می توانیم در هنگام دریافت توابع ورودی و خروجی نرم افزار متلب که در این بخش دستور input می باشد به کاربر پیغام مناسبی را نمایش دهیم تا هر کاربری در هنگام کار با این دستور در نرم افزار متلب بداند که قرار است چه مقداری را برای توابع ورودی و خروجی نرم افزار متلب وارد کند, که آن را به این صورت می نویسیم:

>>a = input(“pleas enter the first number: ”)

توابع ورودی و خروجی نرم افزار متلب (انواع دستور ()input)

 1. دریافت بردار عددی
 2. در یافت مرکب(یعنی ترکیب یک عدد  و یک متغیر باشد که از قبل در برنامه تعریف شده است. )
 3. دریافت از توابع داخلی متلب
 4. دریافت با رشته
 5. دریافت از keyboard

ارسال یا چاپ خروجی در نرم افزار متلب:

برای نمایش یک متغیر در خروجی صفحه نمایش از دستور disp() استفاده می شود که در داخل پرانتز نام متغیر باید آورده شود. آرگومان یا شناسه هایی که در این دستور قرار می گیرند باید هم نوع باشند که در صورت یکسان نبودن آن ها, شناسه ها جداگانه نمایش داده می شوند و دستور دیگری که برای نمایش مقدار در خروجی کاربرد دارد دستور fprintf() می باشد که برای تغییر شکل نمایش در خروجی این دستور از دستورات فرمت یا قالب بندی قبل از نام متغیر استفاده می شود.

 

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexpets.ir

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - انجام پایان نامه مهندسی پزشکی

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی و معرفی این رشته

مهندسی پزشکی رشته ی جدیدی می باشد که زمینه ی مهارت های آن روز به روز در حال گسترش و توسعه می باشد. با پیدایش این رشته ی نو که به تازگی وارد عصر تکنولوژی دنیا شده است, این رشته به این دلیل به وجود آمده تا بتواند پزشکان را برای تشخیص و درمان در زمینه های متنوع یاری دهد و به دلیل نوپایی این رشته موضوعات جدیدی برای انجام پایان نامه مهندسی پزشکی وجود داد اما به دلیل جدید بودن آن تهیه ی پایان نامه و انجام پایان نامه در آن کمی حساس و قابل ریسک می باشد.

 

 

مهندسی پزشکی به گونه ای دقت و متنوع بودن در تشخیص را بسط داده است که تشخیص بدون دستگاه ها میسر نمی باشد و تا به امروز دستگاه هایی مانند PET,EEG,ECG,MRI,CT-Scan و همچنین تحقیق و پژوهش دانشجویان و انجام پایان نامه مهندسی پزشکی در این زمینه کمک چشم گیری به پزشکی نموده است.

برای نمونه اگربسیاری از تجیزات تصویر برداری پزشکی طراحی و تولید نمی شد بیشتر بیماری ها قابلیت تشخیص برایشان وجود نداشت و یا اگر ایمپلنت ها و یا پروتزها ساخته  نمی شد تعداد زیادی از بیماران بخشی از توانایی های خود را تا ابد دست میدادنند و در اعضای بدن آن ها نقص هایی رخ می داد که با انجام پایان نامه و تحقیق و بررسی تجهیزات این مشکلات تا حد زیادی برطرف شده است.

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی و گرایشات این رشته

با توجه به گستردگی این رشته، انجام پایان نامه مهندسی پزشکی در گرایش های زیر صورت می گیرد:

 • Biomechanics
 • Bioinstrumentation
 • Cellular & Genetic engineering
 • Biomaterials
 • Medical imaging
 • Clinical engineering
 • Rehabilitation engineering
 • System physiology
 • Orthopaedic Bioengineering

انجام پایان نامه مهندسی پزشکی و معرفی دانشگاه های مربوط به آن

لازم به ذکر است که این رشته در مقطع کارشناسی تا دکتری دارای 4 گرایش: بیو مکانیک, بیو الکترونیک, بالینی و بیو مواد در دانشگاه های ایران ارائه می گردد و دانشجویان در حال تحصیل در هر یک از گرایشات, موظف به انجام پایان نامه در گرایش مربوطه می باشند که در بین دانشگاه های کل کشور, دانشگاه های نام برده دانشجو می پذیرند:

 • دانشگاه صنعتی امیر کبیر
 • دانشگاه  سهند تبریز
 • دانشگاه شاهد
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحدهای علوم و تحقیقات مشهد و دزفول


 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱:٠۳ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۱ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پایان نامه شبکه های عصبی

پایان نامه شبکه های عصبی و مقدمه ای از آن

فرآیند های کلی برای حل مسائل در کامییوتر که اصطلاحا به آن ها الگوریتم گفته می شود, در کامپیوتر ها عملیات واضح و مشخصی می باشند که به طور منظم و پشت سر هم که برای رسیدن به هدف خاص و تعریف شده ای انجام می شوند که برای تهیه ی پایان نامه شبکه های عصبی نیز, از این الگوریتم ها استفاده می شود که آشنایی با روش های حل مساله و الگوریتم های متفاوت از ضروریات تهیه و تدوین پایان نامه می باشد.

 

 

پایان نامه شبکه های عصبی و تعریف الگوریتم

الگوریتم مجموعه ای از عملیات واضح و مشخصی است که به ترتیب و منظم به عبارت دیگر, مرحله به مرحله برای رسیدن به یک هدف واحد و خاص انجام می شوند.

برای نمونه اگر بخواهیم یک مسئله ی ساده ریاضی مانند محاسبه ی مساحت یک مستطیل را با روش الگوریتم نویسی پیاده سازی کنیم مراحل آن به شرح زیر می باشد:

 1. شروع
 2. a,b را بگیر. (یعنی همان طول و عرض مستطیل)
 3. C=a*b
 4. C را چاپ کن.
 5. پایان

از دلایل ایجاد الگوریتم های جدید در اواخر قرن بیستم که برای حل مسائل و تهیه ی پایان نامه شبکه های عصبی نیز کاربرد دارد:

 • حجم زیاد محاسبات بعضی از مساله ها
 • بالا بودن مرتبه زمانی الگوریتم های قدیمی

مهم ترین و پرکاربردترین الگوریتم های جدید:

 1. شبکه های عصبی (که پایان نامه شبکه های عصبی بر پایه ی این الگوریتم نوشته و بسط داده می شود. )
 2. منطق فازی
 3. محاسبات تکاملی

پایان نامه شبکه های عصبی و تعریف آن

در پایان نامه شبکه های عصبی دانستن مواردی که در ادامه نوشته شده لازم می باشد و آن این می باشد که مغز انسان یکی از پیچیده ترین اعضای بدن می باشد و بیشترین فعالیت های انسان توسط نورون ها (سلول های عصبی) صورت می گیرد.

نورون ها دارای شکل و انواع گوناگونی می باشند و در دو گروه: نورون های داخلی مغز و نورون های خارجی مغز جای دارند.

اما به طور کلی به سه دسته تقسیم می شوند.

 1.  نورون های حسی
 2.  نورون های محرک
 3. نورون های ارتباطی

برای شروع پایان نامه باید ابتدا الگوریتم های شبکه عصبی را شناسایی کرد و اطلاعات دانشجو باید به قدری به روز باشد تا بتواند موضوع جدید و ایده آلی را برگزیند تا بتواند پایان نامه ی موفقی را به ثبت برساند.

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱:٠٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۱ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه- نرم افزار آباکوس

نرم افزار آباکوس(Abaqus) و معرفی آن

نرم افزار آباکوس که لغت انگلیسی آن Abaqus می باشد, یکی از قدرتمند ترین و مهم ترین نرم افزار های مهندسی می باشد که در پایان نامه رشته ی مهندسی عمران در تمام گرایش های از آن استفاده می شود. نرم افزار آباکوس در زمینه ی تجزیه و تحلیل به شیوه ی اجزای محدود (FEM) در بازار موجود می باشد.

 

 

نام این نرم افزار برگرفته شده از کلمه ی Abacus می باشد که معنای آن چرتکه است و در زبان یونانی نیز تخته ی است که با ماسه پوشیده شده است.

این نرم افزار توسط شرکت فرانسوی به نام Dassault Systèmes یا داسو سیستمز تولید شده است.

نرم افزار آباکوس(Abaqus) و قابلیت های آن

این نرم افزار قابلیت حل  مسئله های تحلیلی خطی ساده و مدل سازی های غیر خطی پیچیده را دارا می باشد و دارای مجموعه ای از نشانه های بسیار وسیعی می باشد که هر گونه از مسائل هندسی را می توان توسط این المان و نشانه ها مدل سازی و پیاده کرد, همچنین به دلیل داشتن مدل های رفتاری فراوان مانند خاک, سنگ, فلزات, لاستیک ها, پلیمر ها, بتن ها, فوم های فنری و شکننده و انواع دیگر قابلیت بالایی را ایجاد می کند, به همین دلیل است که اغلب دانشجویان برای تهیه وتکمیل پایان نامه از نرم افزار آباکوس بهره می گیرند.

نرم افزار آباکوس(Abaqus) و بهره گرفتن از آن در گرایشات عمران

گرایشات این رشته  شامل:

 1. عمران (محیط زیست)
 2. عمران (خاک و پی)
 3. عمران (نقشه برداری)
 4. عمران (سازه وزلزله): که این گرایش شامل دو بخش سازه های هیدرولیکی و سازه های دریایی می باشد.
 5. عمران (راه و ترابری)

همانطور که در بالا گفته شد به دلیل سادگی نرم افزار آباکوس و قدرتمند بودن و انعطاف بالای آن برای تهیه و تولید بخش نرم افزاری از قابلیت ها و امکانات این نرم افزار در پایان نامه استفاده می شود.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱:۱٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - نکات نرم افزار متلب

نکات نرم افزار متلب (نکات کاربردی)

در مقالات قبلی درباره ی نرم افزار متلب, بخش های مختلف آن, نوع متغیر ها و سایر موارد صحبت کردیم در این مقاله نیز قصد داریم به توضیح نکات نرم افزار متلب که حین کار با آن برای شما پیش می آید بپردازیم که رعایت این نکات و دانستن آن ها در زمان شروع پایان نامه برای شما و سایر افرادی که مقالات ما را مطالعه می کنند مفید خواهد بود.

 

 

نکات نرم افزار متلب (بخش متغیر ها و قوانین نام گذاری در آن)

همانطور که در مقالات قبلی نیز گفته شد نرم افزار متلب مانند سایر نرم افزار ها دارای محدودیت و قوانینی برای تعریف انواع متغیر در خود می باشد و به این دلیل مجددا آن هان را مرور می کنیم که شاید افراد جدیدی به مخاطبان ما ملحق شده باشند که مقالات قبلی را مطالعه ننموده اند, در این مقاله تحت عنوان نکات نرم افزار متلب به صورت اجمالی فقط به آن ها اشاره می کنیم:

 1. نام متغیر باید با یک حرف آغاز شود.
 2. بین کارکتر های مربوط به نام متغیر نباید فضای خالی یا همان (space) وجود داشته باشد.
 3. فقط از حروف و اعداد و underline می توان برای نام گذاری استفاده کرد.
 4. حروف کوچک و بزرگ در این نرم افزار حائز اهمیت می باشد, پس در نام گذاری متغیر ها به این نکته توجه نمایید.
 5. عدم استفاده از کلمات رزرو شده که برای نرم افزار متلب دارای مفهوم خاصی می باشد.
 6. تعداد کاراکتر های متغیر بین 1 تا 31 کاراکتر می باشد.

نکات نرم افزار متلب (بخش دستورات کاربردی)

برای پاک و یا حذف کردن اطلاعات تایپ شده در صفحه ی نمایش از دستوری به نام clc استفاده می‌شود که با تایپ این command یا دستور صفحه نمایش خالی می شود.

برای حذف یک یا چند متغیر در این نرم افزار از دستوری به نام clear استفاده می شود برای مثال:

Clear a: با این دستور متغیر a حذف می شود و با نوشتن clear all همهی متغیر ها حذف خواهند شد.

دانستن این نکات نرم افزار متلب در شروع کار باعث می شود تا به صورت صحیح و اصولی از این نرم افزار بهره ببرید

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperrts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - نرم افزار انسیس

نرم افزار انسیس (Ansyse) و مقدمه ای از آن

نرم افزار انسیس (Ansyse) مخفف دو کلمه ی ANalysis SYStem است که یک نرم افزار مهندسی می باشد و توسط شرکت ANSYS Inc طراحی و تولید شده است و جزء دسته بندی نرم افزار های تحلیلی با روش اجزای محدود مانند آباکوس می باشد که در تهیه ی پایان نامه ی رشته های مهندسی مکانیک, عمران, مهندسی پزشکی, صنایع و غیره کاربرد دارد.

 

 

نرم افزار انسیس (Ansyse) و قابلیت های آن

این نرم افزار به مهندسان و طراحان رشته های گوناگون این امکان را می دهد تا بتوانند به راحتی بهینه سازی حرارتی, ساختاری, دینامیکی,تعادل وزن و عملکرد مدل ها را انجام داده و مد ارتعاشی و ضریب اطمینان و اصل ایمن بودن را به صورت گام به گام در طرح های خود شبیه سازی کنند.

به دلیل وجود ابزار و امکانات متعدد در نرم افزار انسیس این نرم افزار قابلیت تجزیه و بررسی انواع مختلف سازه ها مثل:  قاب, سد, مخزن,پل و سایر سازه های مربوطه و همچنین اجزا و ساختارسازه ای مثل: اجزای فولادی و بتنی, اتصالات فولادین, ایزولاتور ها و ... را با روش های گوناگون فراهم می سازد.

نرم افزار انسیس (Ansyse) و ماژول های آن

ماژول های این نرم افزار قدرتمند دارای 4 بخش کلی می باشند:

 1. Fluid Dynamics
 2. Structural Mechanics
 3. Systems & Multiphysics
 4. Electromagnetics

ماژول های بالا دارای انواع گوناگونی می باشند که در ادامه با آن ها اشاره می کنیم:

 1. ANSYS CFX
  1. ANSYS Fluent
  2. ANSYS Mechanical
  3. ANSYS Structural
  4. ANSYS CFD-Flo
  5. ANSYS HFSS
  6. ANSYS Multiphysics
  7. ANSYS Maxwell

با توجه به قابلیت های نرم افزار انسیس و انعطاف پذیری بالای آن, این نرم افزار برای تهیه و تکمیل بخش نرم افزاری پایان نامهدانشجویان رشته های ذکر شده بسیار مناسب می باشد .

همچنین مجموعه ی ادیت اکسپرتس با کمک تیمی مجرب از متخصصین و کارشناسان در زمان کم و کیفیت عالی خواسته شما را برای انجام پایان نامه محقق می سازد.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱:۱۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - کار با نرم افزار متلب

کار با نرم افزار متلب و مقدمه ای از آن

همانطور که تا کنون در مقالات قبلی نرم افزار متلب نیز گفته شد این نرم افزار جزء یکی از پرکاربردترین نرم افزار های موجود برای تهیه یپایان نامه می باشد, در مقالات قبلی درباره ی کلیات این نرم افزار گفته شد و در این مقاله قصد داریم راجع به کار با نرم افزار متلب سخن بگوییم.

 

 

کار با نرم افزار متلب و اولین مثال برای آشنایی بیشتر

برای شروع کار با مثالی ساده سعی داریم تا شما را با نحوه کد نویسی و کار با نرم افزار متلب آشنا کنیم:

ابتدا برای شروع, یک متغیر با نام a و مقدار 5 تعریف می کنیم:

 a=5<<

با دستور بالامتغیری به نام a با مقدار 5 تعریف می شود که فضای 5 قسمتی از حافظه به آن تخصیص داده می شود.

نحوه کد نویسی و کار با نرم افزار متلب مانند سایر نرم افزار ها می باشد و با کمی تلاش و تمرین می توان آن را به راحتی آموخت.

کار با نرم افزار متلب و دومین مثال برای تایپ دستورات

اکنون اگر بخواهیم دو عدد a و b را با یکدیگر ضرب کنیم و نتیجه را در یک متغیر ذخیره کنیم به صورت زیر عمل خواهیم کرد:

 1. پنجره command window در نرم افزار متلب را باز کرده و کد مربوط به این مثال را تایپ می کنیم.
 2. >>a= 36  و b= 12 و c= a*b که این دستور دو متغیر a,b را گرفته و در داخل متغیری مانند c نتیجه را قرار می دهد.
 3. در پایان از  متغیر c می توان در قسمت های دیگر برنامه استفاده کرد.

به یاد داشته باشید هر بار پس از نوشتن کد و دیدن خروجی در نرم افزار متلب که با enter نمایش داده می شود, برای نوشتن کد جدید و یا مثال بعد برای واضحئ بودن و مرتب بودن دستورات با تایپ clc صفحه تایپ دستورات پاک شده و می توان کد جدید را وارد نمود.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir


 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - تهیه ی پروپوزال

تهیه ی پروپوزال و اهمیت آن

پروپوزال بخش مهمی برای شروع پایان نامه می باشد و در واقع وجود راهنمای جامع در طی انجام یک پروژه, تکمیل این بخش ضروری است. هر پژوهشی  نیازمند نوشتن پیش نویسی جهت ارائه و شرح روند یک پژوهش می باشد. بنابراین تهیه ی پروپوزال گام اول برای شروع می باشد.

 

 

تهیه ی پروپوزال و ضرورت مطالعات در آن

قبل از تهیه ی پروپوزال باید ابتدا مطالعه خوب و مفصلی صورت گیرد تا بتوان موضوع جدید و مناسبی را که محوریت اصلی انجام پروژه را در بر می گیرد انتخاب کرد,  بسیاری از دانشجویان دوست دارند در فرصت کوتاه و بدون صرف وقت و زمان لازم پروپوزال خود را به ثمر برسانند ولی آنچه در تهیه و نگارش مهم است صرف زمان و تمرکز داشتن بر روی مطالعه و انتخاب موضوع و همچنین نگارش متن ان می باشد.

 هر قدر این بخش سنجیده تر باشد و محتوای پروپوزال منسجم تر باشد در تدوین بخش های اصلی پروژه خود با مشکل کمتری روبرو خواهید شد زیرا الگو و روش مسیر را به درستی تنظیم کرده اید.

تهیه ی پروپوزال و ضرورت مطالعات در آن

این بخش شامل قسمت های مهمی است که برای انجام آن باید دقت کنید. انتخاب موضوع و هدف پروژه بحث ابتدایی برای شروع است بنابراین انتخاب موضوع جهت تهیه ی پروپوزال گام بسیار مهمی است موضوع باید با علاقه مندی دانشجو و براساس موضوعات به روز و جدید تنظیم گردد موضوعات تکراری و غیر قابل تحقیق جز بحث هایی است که به هیچ وجه مورد تایید اساتید مربوطه در دانشگاه ها قرار نخواهد گرفت.

 بنابراین انتخاب موضوع درست وسنجیده جزء اولویت اول می باشد, برای انتخاب موضوع باید به دنبال استفاده از منابع و مقالات و تحقیقات حال حاضر در رشته خود باشید و اطلاعات کاملی در مورد آن ها کسب کنید برای این کار می توانید از پشتیبانی استاد راهنما و استاد مشاور مربوطه بهره ببرید. برای این که متوجه شوید موضوع شما تکراری نیست می توانید به سایت ایران داک (پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران) مراجعه و در قسمت پیشینه پژوهش، عنوان انتخابی را سرچ کنید در این قسمت چناچه موضوع شما مشابهت داشته باشد و یا جز موضوعات تکراری باشد که قبلا افرادی روی آن تحقیق کرده باشند به شما اعلام می شود. بعد از انتخاب موضوع باید به شکل مفصل توضیح دهید که علت انتخاب شما برای انجام پروژه چه بوده است و با این تحقیق چه مشکلات و موانعی را رفع خواهید کرد که این قسمت یکی از ضروریاتی است که در تهیه ی پروپوزال باید رعایت شود.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۱٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٥ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - منوهای نرم افزار spss در بخش دوم

منو های نرم افزار spss در بخش دوم و کلیات این مقاله

در مقاله ی قبلی در خصوص نرم افزار spss به توضیح تعدادی از منو های نرم افزار spss پرداختیم در این مقاله تحت عنوان منوهای نرم افزار spss در بخش دوم به توضیح و کاربرد منوها می پردازیم که آشنایی با این منو ها در تهیه ی پایان نامه نقش مهمی خواهد داشت.

 

 

منو های نرم افزار spss در بخش دوم و لیست آن ها

منوهای نرم افزار spss در بخش دوم ادامه مقاله قبلی که مربوط به نرم افزار spss بوده است می باشد در این مقاله نیز به معرفی این منو ها پرداخته و در ادامه به شرح کاربرد هر کدام از منوهای نرم افزار spss در بخش دوم خواهیم پرداخت.

لیست منوها:

a) منوی Transform

b) منوی Analyze

c) منوی Graph

d) منوی Utilities

e) منوی Window

f) منوی Help

منو های نرم افزار spss در بخش دوم و شرح کاربرد های هر منو

منوی Transform: این منو امکان اجرا کردن روش ها تبدیل یک داده به داده دیگر بدون تغییر در ساختار اولیه داده در فایل ها را به کاربر می دهد.

 منوی Analyze: تجزیه و تحلیل و تفکیک داده ها در تمامی پردازش ها و عملیلتی که به صورت آماری انجام می پذیرد در داخل این منو موجود می باشد, تمامی منوها ی معرفی شده در بالا به گونه ای ابزار و تجهیزات  ابتدایی برای وارد شدن به این نرم افزار بوده است و این منو یکی از مهمترین و پرکاربردترین منوهای نرم افزار spss در بخش دوم می باشد.

منوی Graph: این منو به طور مجزا و جداگانه از بخش های دیگر و با استفاده از داده های تعریف شده در آن می تواند برای رسم انواع نمودار با کیفیت و وضوح تصویر بالا کاربرد دارد.

منوی Utilities: این منو اطلاعاتی راجع به فایل مربوط به داده های در حال استفاده در نرم افزار, مدیریت فایل و اطلاعات خروجی,تغییر شکل در ظاهر پنجره های موجود, تغییر در نوار ابزار و ... به کاربر می دهد.

منوی Window: با استفاده از این منو می توان پنجره های مخصوصی که در این نرم افزار هستند را فعال یا غیر فعال نمود و چیدمان آن ها را تغییر داد.

منوی Help: این منو راهنمای کلی برای استفاده از نرم افزار spss و نحوه کار با هر کدام از پنجره ها و کاربرد آن ها و سایر شوالات کاربر را پاسخگو می باشد این منو نیز یکی دیگر از منوهای نرم افزار spss در بخش دوم می باشد که در بردارنده اطلاعات جامعی از کلیات نرم افزار spss می باشد.

 

دانلود نرم افزار spss

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٢:٠٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٥ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پروپوزال کامپیوتر

پروپوزال کامپیوتر و شرح مختصر این رشته

رشته کامپیوتر یکی از جالب ترین و متنوع ترین و در عین حال, پیچیده و منعطف ترین رشته های فنی-مهندسی می باشد و اغلب افراد تحصیل کرده در این رشته در زمان ارائه ی پروپوزال کامپیوتر در گرایش های متفاوت آن, حتی با بهره گیری از دروس تخصصی گذرانده شده پی به پیچیدگی این رشته خواهند برد چرا که گذراندن دروس پایه و تخصصی فقط پاسخگوی بخشی از قسمت های پایان نامه می باشد.

 

 

پروپوزال کامپیوتر و موارد مهم در تهیه ی آن

همانطور که قبلا هم گفته شد پیش از شروع پروژه های دانشگاهی و یا سازمانی ابتدا باید پروپوزال مربوط به پروژه تهیه شود و دلیل تهیه ی  این طرح پیشنهادی این است که باید در طول انجام پروژه به وسیله ی یک راهنمای کلی گام برداریم و این راهنما همان پروپوزالکامپیوتر در رشته کامپیوتر می باشد.

پروپوزال کامپیوتر مهم ترین نقش را در زمان شروع یک پروژه ایفا می کند و دانشجویان باید به این نکته توجه داشته باشند که درپروپوزال مربوطه, تمام کلیات, هدف, موضوعات کار شده تا قبل از شروع پروژه در زمینه ی انتخاب شده, روش های به کار گرفته شده در پروژه, شرح مسئله و پیشنهادات به صورت کامل ولی با حجم کم و نپرداختن به جزییات نگارش شود.

پروپوزال کامپیوتر و چگونگی آن

در نوشتن پروپوزال سطح علمی و گستره ی دانش خوانندگان و یا مخاطبانی که قرار است به تحلیل و بررسی آن بپردازند, بسیار مهم است چون اگر مخاطب دانش فنی موردنیاز برای درک این طرح را نداشته باشد مرحله ی اول نگارش و تهیه پروژه دچار مشکل خواهد شد, به همین دلیل برای حل این مساله دانشجو باید از شرح جز به جزء مسائل و کلمات جدید یا به اصطلاح, فرهنگ لغت خودداری کند و طرح خود را در سطح بالا ارائه کند زیرا مخاطب او استاد راهنما می باشد که تصرف کامل به امور دارد و با اکثر لغات و اصطلاحات آشنا می باشد ولی در سایر موارد که طرح پیشنهادی برای یک شرکت و یا افرادی می باشد که دانش کافی در زمینه ی جدید که مورد بررسی قرار گرفته است را ندارند ارائه ی یک مقدمه و آشنایی با  اصلاحات به صورت مجزا و بیان آن به زبان ساده ضروری می باشد.

 

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٢:٠٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٥ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - منو های نرم افزار spss

منو های نرم افزار spss و مقدمه ای از این نرم افزار

مهم ترین قسمت در زمان تهیه ی بخش نرم افزاری یک پایان نامه انتخاب و استفاده ی صحیح یک نرم افزار آماری برای این کار می باشد کهنرم افزار spss دربین تعدادی از این نرم افزار ها که کاربرد آماری دارند پرطرفدار تر از سایر آن ها می باشد که در ادامه شما را با منو های نرم افزار spss آشنا خواهیم کرد.

 

 

منو های نرم افزار spss و معرفی آن ها

در مقالات قبلی راجع به کلیات این نرم افزار و کاربرد های آن گفته شد و در این مقاله به معرفی منوهای نرم افزار spss می پردازیم که شناخت این منو ها و دانستن کار مربوط به هر کدام از این منوهای نرم افزار spss لازمه ی کار با آن می باشد و در اغلب نرم افزار ها نیز مشترک می باشند.

منو های نرم افزار spss و کاربرد های هر کدام

 1. منوی File: این منو در نرم افزار spss و سایر نرم افزار ها این امکان ایجاد, بازکردن, بستن, ذخیره سازی (Save , Save as  انواع فایل ها با پسوند های متفاوت که هر برنامه پسوند های مختص خود را دارد), تنظیمات چاپ و چاپگر, مشاهده جزییات یک فایل, مشاهده اطلاعات یک فایل, نمودار ها و خروج از برنامه را به کاربر می دهد.
 2. منوی Edit: این منو در نرم افزار spss  امکان ویرایش اطلاعات مانند: Cut, Copy, Delete, Select, Search, Replace را به کاربر می دهد.
 3. منوی View: در این منو امکان نمایش برچسب متغیر ها, تغییر نوع نوشته یا Font ها, کار با ابزار و.... را  به کاربر می دهد.
 4. منوی Data: این منو امکان تعریف و تغییر نوع متغیرها, اضافه نمودن متغیر ها یا موارد جدید به آن ها, مرتب کردن, تلفیق کردن, منتقل کردن هماهنگ نمودن و یا انتخاب داده ها از فایل مجود را به کاربر می دهد.

 

دانلود نرم افزار spss

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٢:٠٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٥ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - پایان نامه دکتری جغرافیا

پایان نامه دکتری جغرافیا و مقدمه ای بر آن

همانطور که در مقالات قبلی نیز به آن اشاره کردیم, رشته جغرافیا یکی از شاخه های رشته ی علوم انسانی بوده که در مقاطع مختلف دانشگاهی گرایشات آن بیشتر شده که باعث ایجاد تقاوت و تمایز در محتوای پایان نامه دکتری جغرافیا و ساختار پایان نامه نیز می شود.

 

 

پایان نامه دکتری جغرافیا و گرایشات کلی رشته جغرافیا

رشته جغرافیا در حالت کلی و عمده شامل دسته بندی زیر می شود:

الف) جغرافیای طبیعی

ب) جغرافیای انسانی

ج) نقشه نگاری (کارتو گرافی)

د)جغرافیای سیاسی-نظامی

پایان نامه دکتری جغرافیا و زیر شاخه های آن در مقطع دکتری

الف) جغرافیای طبیعی

 این گروه در دوره ی ارشد و دکتری دارای زیر شاخه های: آب و هوا شناسی و ژئومورفولوژی می باشد که ارائه ی پایان نامه دکتری جغرافیاتوسط دانش آموختگان این رشته در پایان دوره ی دکتری می تواند نقش بسزایی در پیشرفت آن ها و بهبود شرایط طبیعی در جوامع امروزی داشته باشد چرا که دانشجویان این رشته در مقطع ارشد به کسب تجربه و مهارت پرداخته اند که سبب ارائه ی پایان نامه در دوره ارشد شده است و با گذراندن دوره دکتری و تهیه ی پایان نامه دکتری جغرافیا در پایان دوره, ثمره ی سال ها تلاش و پشتکار و تجربیات  دانشجویان این رشته می باشد.

ب) جغرافیای انسانی

این گروه در مقطع ارشد دارای دو گرایش: برنامه ریزی روستایی و برنامه ریزی شهری می باشد.

در مقطع دکتری دارای گرایشات: جغرافیا و برنامه ریزی روستایی, برنامه ریزی آمایش کیفیت محیطی مناطق روستایی, برنامه ریزی کارآفرینی مناطق روستایی, نظام سیاست گذاری در برنامه ریزی روستایی, جغرافیا و برنامه ریزی شهری می باشد و به دلیل پر طرفدار بودن این گروه تعداد موضوعات پایان نامه در این موارد, کمی بیشتر از سایر گرایشات آن می باشد.

ج) نقشه نگاری (کارتو گرافی)

این گروه در دوره دکتری دارای گرایش سنجش از دور یا همان GIS می باشد.

د)جغرافیای سیاسی-نظامی

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir


 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٠۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - انجام پایان نامه اقتصاد

انجام پایان نامه اقتصاد و معرفی این رشته

رشته اقتصاد یکی از زیر شاخه ها ی رشته ی علوم انسانی  بوده  و دانشجویان این رشته برحسب گرایش تحصیلی خود در مقطع ارشد و یا دکتری موظف به انجام پایان نامه اقتصاد در گرایش های مختلف آن می باشند و ساختار بیشتر  پایان نامه ها در رشته های متعدد دانشگاهی یکسان می باشد.

 

 

انجام پایان نامه اقتصاد و اهمیت این رشته

رشته اقتصادبه دلیل مرتبط بودن آن با سرانجام یک کشور یا سرزمین در بخش های متعدد اجتماعی, صنعتی, علمی و یا تکنولوژی و رفاه و آسایش  جوامع دارای اهمیت بالایی می باشد که این امر به حساسیت انجام پایان نامه اقتصاد در پایان تحصیل در مقاطع ارشد و دکتری می افزاید و اغلب دانشجویان در اواخر دوره ی تحصیلی با دغدغه ی انجام پایان نامه روبرو می شوند.

با استفاده و بهره مندی از علم اقتصاد است که جریان رشد اقتصادی کشور ها به یکدیگر متصل شده و مرتبط می باشند و موضوعات متعددی از این دسته, در زمینه ی انجام پایان نامه اقتصاد دارای اهمیت فراوانی می باشند.

بنابراین دانشجویان این رشته وظیفه ی سنگینی را در راستای انجام پایان نامه عهده دار می باشند چرا که فرد تحصیل کرده در این رشته باید با بیشتر علوم و تکنولوژی های روز دنیا آشنا باشد تا بتواند این امر مهم را با موفقیت به پایان برساند.

انجام پایان نامه اقتصاد در گرایشات متعدد آن

به دلیل اهمیت و گستردگی موضوع اقتصاد و مرتبط بودن این علم با زمینه های متعدد, این رشته دارا ی زیر شاخه و گرایشات فراوانی می باشد و این رشته نیز مانند سایر رشته ها دارای گرایشات مختلفی در مقطع ارشد و دکتری میباشد که در این مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

گرایشات رشته اقتصاد در مقطع کارشناسی ارشد:
1. برنامه ریزی سیستم های اقتصادی

2. توسعه ی اقتصادی و برنامه ریزی

3. علوم اقتصادی

4. اقتصاد انرژی

با توجه به دشواری پروژه ها در مقاطع ارشد و دکتری, مجموعه ی ادیت اکسپرتس با کمک تیمی مجرب از متخصصین و کارشناسان همواره آماده ی ارائه ی مشاوره در خصوص انجام پایان نامه و محقق نمودن خواسته ی شما برای انجام پروژه های دانشگاهی می باشد.

 

نویسنده: شایگان

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٠٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - محیط خروجی نرم افزار spss

محیط خروجی نرم افزار spss و آشنایی با آن

در مقالات قبلی مربوط به نرم افزار spss شما را با کلیات و بخش های مختلف این نرم افزار آشنا نمودیم و به بررسی و معرفی های پنجره ها و بخش های اصلی آن پرداختیم, در این مقاله قصد داریم شما را با محیط خروجی نرم افزار spss آشنا کنیم, چرا که این نرم افزار در پایان نامهکاربردهای فراوانی دارد.

 

 

محیط خروجی نرم افزار spss و نحوه کار با این بخش

در این بخش کاربر می تواند تمامی خروجی هایی که نتیجه ی پردازش داده های وارد شده در نرم افزار spss می باشد را مشاهده نماید که این خروجی ها می توانند: متن, دیاگرام, جدول و یا سایر موارد نیز باشند.

همچنین کاربر در محیط خروجی نرم افزار spss  می تواند خروجی های موجود را ویرایش نماید که این تغییرات شامل اعداد و ارقام و محتویات جدول ها, نمودار ها و یا عناوین درون آن می باشد.

ایجاد پنجره خروجی در این نرم افزار به ترتیب می باشد, به عبارتی در زمان ایجاد اولین پنجره خروجی, در آن عنوان آن output1 و به ترتیب دومین پنجره output2 و الی آخر ذخیره می شود.

محیط خروجی نرم افزار spss و پنجره های فرعی آن

محیط خروجی نرم افزار spss  دارای تعدادی پنجره فرعی نیز می باشد:

 1. پنجره Text Output : این پنجره برای ایجاد تغییرات بر روی متن های موجود در این بخش به کار می رود و برای باز کردن این پنجره کافی ست روی یک متن درviewer کلیک راست کنیم و گزینه Edit content را انتخاب کنیم سپس تغییرات مورد نظر را انجام داده و پنجره Editراببندیم تا تغییرات اعمال شود.
 2. پنجره Pivot Table: این پنجره به منظور ایجاد تغییرات و ویرایش جدول ها مورد استفاده قرار می گیرد و برای باز کردن آن مانند Text Output عمل می کنیم.
 3. پنجره Chart Editor: این پنجره برای ویرایش و ایجاد تغییرات بر روی نمودار و دیاگرام ها به کار می رود و برای بازکردن این پنجره نیز مانند گزینه 1 عمل می کنیم.

دانلود نرم افزار spss

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexperts.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ امرداد ،۱۳٩٥

پایان نامه | پایان نامه - متغیر های نرم افزار متلب

متغیرهای نرم افزار متلب و آشنایی با آن ها

همانطور که در مقالات قبلی به تعریف و توضیح نرم افزار متلب, بخش های مختلف آن و همچنین کاربردهای این نرم افزار در پایان نامهپرداختیم در این مقاله درباره متغیر های نرم افزار متلب و انواع آن و همچنین قوانین نامگذاری متغیرها خواهیم گفت.

 

 

متغیرهای نرم افزار متلب و قوانین نام گذاری در آن

این نرم افزار مانند سایر نرم افزار ها دارای متغیر های متعدد و انواع گوناگونی می باشد که از قوانین خاصی در نام گذاری پیروی می کنند که سعی داریم در این مقاله شما را برخی قوانین آن آشنا کنیم.

برخی قوانین مربوط به نام گذاری متغیر های نرم افزار متلب:

 1. بین حروف نباید فضای خالی وجود داشته باشد.
 2. نرم افزار متلب به حروف کوچک و بزرگ نام متغیر ها حساس می باشد و بین این کلمات تفاوت می گذارد , برای نمونه: نوشتن دو کلمه با ماهیت یکسان ولی به شکل بزرگ و کوچک آن مثل  book و BOOK کاملا متمایز می باشد.
 3. تعداد کاراکتر های مربوط به نام متغیرهای نرم افزار متلب می تواند حداکثر 31 کاراکتر باشد ولی در نرم افزار spss 120 کاراکتر می باشد که این تعداد کاراکترها بستگی به نرم افزار دارد.
 4. نام متغیر حتما باید با یک حرف آغاز شود.
 5. از اعداد و کاراکتر  _ یا همان Under Line می توان استفاده کرد. (البته حتما باید بعد از حروف باشد برای نمونه _BOOK غلط و BOOK_صحیح می باشد. )
 6. از کلمات کلیدی و یا رزرو شده مانند: IfBreakElseEnd و سایر کلماتی که مختص برنامه نویسی این نرم افزار می باشد نمی توان استفاده کرد به این دلیل که این کلمات دارای معنی و مفهوم خاصی در نرم افزار متلب می باشند.

متغیرهای نرم افزار متلب و انواع آن

نرم افزار متلب نیز مانند سایر نرم افزار ها دارای انواع مختلفی می باشد که هر کدام از این انواع برای کاربرد و استفاده ی خاصی می باشند.

الف) متغیر های عددی

ب) متغیرهای رشته ای

ج) متغیر های سمبلیک (Sambolik)

دانلود نرم افزار متلب

نویسنده: حاجی زاده

منبع: editexpertrs.ir

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٠۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ امرداد ،۱۳٩٥