پایان نامه دکتری سیاستگذاری بازرگانی (مدیریت استراتژیک)

پایان نامه دکتری سیاستگذاری بازرگانی (مدیریت استراتژیک)

یکی از موضوعات جدید و در عین حال پر طرفدار در میان محققان دکتری مدیریت استراتژیک جهت انجام پایان نامه دکتری مدیریت مبحث بسته بندی می باشد. بسته بندی یک مفهوم مطلق نیست بلکه آنچه از تعریف بسته بندی در پایان نامه دکتری سیاست گذاری بازرگانی می خوانیم یک تعریف نسبی است یعنی ذات و کیفیت آن وابسته به چیز دیگری است در این نوع پایان نامه، یک مفهوم کلی و نسبی که نشانه ها و حد و مرز مطلق ندارد برای بسته بندی ذکر شده است. در پایان نامه دکتری مدیریت استراتژیک می خوانیم که بسته بندی در مرکز تقابل شش الزام مشتری قرار دارد. این الزامات شامل  قوانین و ضوابط ،تدارکات، بازار، محیط زیست و نقطه فروش می شود. در پایان نامه دکتری سیاست گذاری بازرگانی می خوانیم که امروزه به دلیل افزایش تجارت جهانی و همچنین سبک زندگی جدید، کوچکتر شدن خانواده ها و تمایل مصرف کنندگان برای راحتی, بنابراین امکان رشد در این صنعت بیشتر از گذشته وجود دارد. مطالعات نشان می دهد که از سال 1990 افزایش تقاضا بر روی بسته بندی، به ویژه مسائل زیست محیطی بسته بندی معطوف شده است و طبق این مطالعات در دسامبر 1994 اتحادیه اروپا پیشنهاد برای دستور العمل بسته بندی را پذیرفته است. در پایان نامه دکتری مدیریت استراتژیک هدف از این دستورالعمل را به حداقل رساندن زباله های بسته بندی وبازیافت مواد ذکر کرده اند هدف در این نوع بسته بندی این است که کمتر به دفع نهایی منجر شود. وجود نگرانی های زیست محیطی در تحقیقات پایان نامه مدیریت استراتژیک از ملاحظات مهم برای بسیاری از مشتریان در صنعت بسته بندی می باشد. در این نوع پایان نامه محقق به دنبال بسته بندی محصولاتی است که نه تنها بهتر و ارزانتر است بلکه سبزتر نیز باشد. لذا در این نوع پایان نامه بسته بندی سبز به عنوان یک نقطه مثبت فروش برای بسیاری ازکشورهای اروپایی است ذکر شده است و رقابت برای توسعه مواد مقرون به صرفه ای است که می تواند در بازار عرضه دارای اعتبار سبز باشد همچنین کارایی بسته بندیهای متعارف را نیز داشته باشد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.19

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری مدیریت

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری علوم تربیتی- ایجاد انگیزه در معلمان

پایان نامه دکتری علوم تربیتی- ایجاد انگیزه در معلمان

در انجام پایان نامه دکتری علوم تربیتی به طور معمول هدف اساسی، بررسی راهکارهای ایجاد انگیزه درمعلمان دانشگاه های تربیت معلم است. معلمان پایه و اساس تربیت در مدارس هستند و مطالعات حاصل از پایان نامه دکتری علوم تربیتی نشان می دهد که یکی ازمشکلات نظام های آموزش وپرورش درسراسرجهان افت تحصیلی است که محققان باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند در در انجام پایان نامه دکتری به آن بپردازند چرا که جامعه ما هم دراین رهگذر سالانه میلیاردها ریال از سرمایه کشور را از دست می دهد و با توجه به اینکه روش های سنتی و بدون انعطاف گذشته دراین امر دخالت بسیاری دارد بنابراین تحقیقات جدید در این حوزه ضروری به نظر می رسد. در انجام پایان نامه دکتری علوم تربیتی با عنایت به اینکه کسب علوم وفنون جدید درسایه بهره گیری از روشهای نوین آموزشی امکان پذیراست و معلم درجهت دستیابی به این هدف نقش اساسی را به عهده دارد بنابراین در این نوع پایان نامه شناخت معلم وکشف نیازها وعوامل ایجادکننده انگیزه ها در او می تواند در اثر بخشی فرایند تدریس نوین موجب پویایی و رشد نظام یادگیری وکارایی نظام آموزش و پرورش کشور شود. در انجام این نوع پایان نامه به طور معمول روش گرد آوری اطلاعات با استفاده از روش توصیفی، کتابخانه ای و مصاحبه با معلمان و مدیران دانشگاه های فرهنگیان می باشد. به طور معمول محقق در انجام پایان نامه دکتری علوم تربیتی سعی در توصیف کیفی پژوهش، ضمن برشمردن نظریه های مربوط به انگیزش ،راهکارهای افزایش انگیزه ،عوامل ایجادکننده انگیزه معلمان به، ویژگیهای معلمان باانگیزه را دارد محقق در انجام این نوع پایان نامه سعی می کند که در تحقیقات خود به افزایش انگیزش و اصلاح و بهبود روشهای تدریس و توجه به عوامل سازمانی،مالی و درونی، که باعث ایجاد انگیزه بیشتر می شود بپردازد و معلم را از نحوه اثر بخشی برنامه ها و فرصتهای یادگیری آگاه کند.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.19

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری علوم تربیتی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری مهندسی کامپیوتر- فناوری اطلاعات

پایان نامه دکتری مهندسی کامپیوتر- فناوری اطلاعات

در انجام پایان نامه دکتری مهندسی کامپیوتر – فناوری اطلاعات یکی از تکنولوژی های محبوب محققان این حوزه مطالعه بر روی شبکه تحول محتوا یا Content Delivery Network (CDN ) است در مطالعاتی که محققان این حوزه در پایان نامه دکتری ذکر کرده اند این است که شبکه تحول محتوا قادر است سرعت بارگذاری و نمایش سایت یا وبلاگ را افزایش دهد. در تحقیقات این نوع از پایان نامه می خوانیم که استفاده از شبکه تحول محتوا با توجه به موقعیت جغرافیایی کاربر از طریق نزدیک ترین سرور به کاربر ارائه داده می شود. آنچه که در این نوع پایان نامه محققان به آن تاکید کرده اند این است که شبکه های تحویل محتوا بایستی با ارائه ی خودکارانه ی ظرفیت های درخواستی، بعنوان کمک فنر برای ترافیک در شبکه عمل کنند این مهمترین ویژگی هست در در پایان نامه دکتری با محوریت شبکه تحول محتوا ذکر شده است دلیل ذکر شده برای این مورد در پایان نامه دکتری ذکر شده است این است مه شبکه تحول محتوا باید قادر باشد تا الزامات ازدحام ناگهانی را برآورده نماید این امر باعث می شود که کاربران مختلف ، در هنگام استفاده از سرویس های وب هیچ گونه تفاوتی را احساس نکنند و همگی با بالاترین سرعت ممکن از نزدیک ترین سرور شرکت مورد بحث استفاده کنند.شرکت های بزرگ اینترنتی ، برای کنترل ترافیک سایت و سرویس های اینترنتی خود از چندین سرور در نقاط مختلف جهان برای ذخیره سازی و توزیع اطلاعات و امکانات خود در سراسر جهان استفاده کنند.  هدف محققان مهندسی کامپیوتر- فناوری اطلاعات از انجام این نوع پایان نامه این است که استفاده از شبکه تحول محتوا باید سبب شود  که کاربران مختلف ، در هنگام استفاده از سرویس های آنها هیچ گونه تفاوتی را احساس نکنند و همگی با بالاترین سرعت ممکن از نزدیک ترین سرور شرکت مورد بحث استفاده کنند. به طور معمول محققان در انجام پایان نامه دکتری با این محوریت سعی در مطالعه و ارایه راهکار مناسب به منظور جهت گیری های آینده در شبکه های تحویل محتوا را دارند.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.19

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری مهندسی کامپیوتر

مقاله ISI

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری روانشناسی تربیتی- طلاق عاطفی

پایان نامه دکتری روانشناسی تربیتی- طلاق عاطفی

یکی از موضوعات مورد مطالعه در پایان نامه دکتری روانشناسی تربیتی بررسی روابط عاطفی در خانواده و علل ایجاد طلاق عاطفی می باشد. در پایان نامه دکتری روانشناسی از طلاق عاطفی به عنوان یکی از آسیب های پنهان در خانواده یاد شده است که در تحقیقات گذشته کم تر به آن توجه می شده اما امروزه به دلیل گسترش زیاد آن به عنوان یکی از عوامل اصلی افزایش طلاق در بین زوجین در نظر گرفته می شود. طلاق عاطفی از عواملی است که می تواند صدمات شدید روحی بر زوجین وارد کند. در انجام پایان نامه دکتری روانشناسی شناسایی عوامل مرتبط با طلاق عاطفی میتواند به پژوهشگران کمک کند تا در حد امکان از بروز این پدیده آسیب زا جلوگیری کنند. باتوجه به اهمیت موضوع طلاق عاطفی در جامع و گسترش آن، انجام پایان نامه در زمینه تعیین نقش تمایزیافتگی خود و هوش مینوی در پیش بینی طلاق عاطفی و عوامل ایجاد طلاق عاطفی امری ضروری به نظر می رسد. در انجام این نوع پایان نامه مطالعات به صورت توصیفی از نوع همبستگی صورت می گیرد. به طور معمول در پایان نامه دکتری روانشناسی تربیتی پژوهشگر جامعه اماری مورد پژوهش را زوجین مراجیه کننده به دادگاههای طلاق، مراکز مشاوره در کلانتری ها در یک زمان و یا محل خاص در نظر می گیرد. بهتر است در انجام این نوع پایان نامه جامعه آماری بیشتر از ۴۰۰ نمونه باشد. در این نوع پایان نامه بعد از ارایه مدل و طراحی پرسشنامه و پر شدن آن توسط افراد جامعه آماری داده های دریافتی توسط ضریب همبستگی و رگرسیون چند متغیره با استفاده از نرم افزار آماری SPSS مورد تحلیل قرار می گیرد. و نتایج به صورت آماری نمایش داده می شود. 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.20

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری روانشناسی

مقاله ISI

نرم افزار SPSS

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه ارشد تجارت الکترونیک- فروش اینترنتی

پایان نامه ارشد تجارت الکترونیک- فروش اینترنتی

در انجام پایان نامه ارشد تجارت الکترونیک امروزه مطالعه بر روی وی سایت ها رو به گسترش است. در این نوع پایان نامه می خوانیم که تعداد سازمان هایی که محصول خود را از طریق اینترنت و وب به فروش می رسانند روز به روز بیشتر و بیشتر می شوند. امروزه در پایان نامه ارشد تجارت الکترونیک مطالعات بر روی آیین و قواعد تجارت با تجارت الکترونیک تغییر یافته است. در این نوع پایان نامه گسترش سریع منجر به چالش های جدید بین شرکت ها و مشتریان شده است که محقق جهت انجام پایان نامه این چالش ها رو مورد بررسی و مطالعه قرار می دهد. مشتریان برای یک محصول خاص انتخاب های زیادی دارند و این موضوع منجر به سردرگمی مشتریان در انتخاب بهترین و مناسب ترین محصول می گردد. بنابراین محقق باید راه حل هایی را برای این موضوع پیدا کند و پیشنهاد دهد. در مطالعات حاصل از این نوع پایان نامه می خوانیم که مشکل بسیاری از وب سایت های آنلاین نمایش فهرستی از محصولات بر اساس نیاز و علاقمندی مشتریان در یک زمان محدود است. یکی از بهترین راه حل ها که در این نوع پایان نامه برای این موضوع پیشنهاد شده است سیستم پیشنهاد دهی اختصاصی به هر کاربر است. مطالعه بر روی این نوع سیستم از موضوعات مورد توجه در میان محققان پایان نامه ارشد تجارت الکترونیک است. در مطالعات این نوع پایان نامه می خوانیم که سیستم پیشنهاد دهی خوب نه تنها به افزایش رضایتمندی مشتریان در هنگام خرید یک محصول را در پی دارد، بلکه موجب افزایش فروش و جذب مشتری جدید نیز می گردد هدف از انجام پایان نامه ارشد با محوریت سیستم توصیه گر این است که این سیستم بتواند با تحلیل رفتار کاربر خود، اقدام به پیشنهاد مناسب‌ترین اقلام می‌نماید. انجام این نوع پایان نامه رویکردی است که برای مواجهه با مشکلات ناشی از حجم فراوان و رو به رشد اطلاعات که انجام این تحقیقات به کاربرکمک می‌کند تا در میان حجم عظیم اطلاعات سریعتر به هدف خود نزدیک شود.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.18

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد تجارت الکترونیک

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ آذر ،۱۳٩٥

 

پایان نامه دکتری علوم قرآن و حدیث

در پایان نامه دکتری علوم قرآن و حدیث مطالعه بر روی روش های نوین پژوهش در قرآن و معناشناسی واژگان یکی از حوزه های مورد مطالعه در این نوع پایان نامه است که به ارتباط نظام مند میان لغات می پردازد. در پایان نامه دکتری علوم قرآن محقق معناشناس و محقق قصد دارد بر اساس دانش لغت، بافت و سیاق آیات و روابط بین متنی آنها مطالعات را انجام دهد و در طی انجام پایان نامه حوزه معنایی و مصادیق خیر، واژه های مرتبط با متضاد علوم قرآنی را بیان نماید. یکی از رهیافت هایی که در طول انجام پایان نامه دکتری علوم قرآن و حدیث محقق به آن دست یافته است  معناشناسی خیرو مفهوم خیرکمالی انسان است که در تحقیقات حاصل از این نوع پایان نامه از ارتباط این کلمه با واژه هایی نظیر ایمان، تقوا، توبه و صبر به دست آمده است. با پژوهش در روابط همنشینی واژه های مثبت و منفی مرتبط با خیر در این نوع پایان نامه محقق سعی می کند که این واژه به درستی و با دقت بیشتری، ترسیم شود و عوامل بازدارنده در کسب خیر کمالی روشن گردد. در نتایج حاصل از پایان نامه دکتری علوم قرآن و حدیث واژه خیر، همنشینی این کلمه با الفاظ مثبت، همچنین بافت و سیاق آیات حاوی این کلمات ضرورت این لوازم را در کسب خیر کمالی آشکار می کند. به علاوهدر این نوع پایان نامه مجاورت خیر با کلماتی که در تقابل معنایی یا متضاد با آن قرار دارند، محققان این نوع پایان نامه را در تبیین صحیح معنای خیر در قرآن یاری می کند. معناشناسی خیر در بیان مفهوم خیر مادی و معنوی، دنیوی و اخروی در تحقیقات بیاری از پایان نامه های علوم قرآنی مؤثر بوده است و راهگشای مفسران و محققان در تشخیص لایه های معنایی بسیاری از آیات قرآن می باشد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.18

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری علوم قرآنی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه ارشد علوم اقتصادی

پایان نامه ارشد علوم اقتصادی

در پایان نامه ارشد علوم اقتصادی بررسی پیامدهای ناشی از صنعتی شدن یکی از مقوله های مورد مطالعه در این نوع پایان نامه می باشد. صنعتی شدن اگرچه دستاوردهای فراوانی را برای بشر به ارمغان آورده، اما در کنار آن تلخ کامیهای زیادی را نیزبرای جامعه انسانی رقم زده است. در پایان نامه ارشد علوم اقتصادی ایجاد فشارهای عصبی ناشی از کار، آلاینده های زیست محیطی و عدم امنیت شغلی ازجمله تلخ کامی هایی است که در نتیجه صنعتی شدن ذکر شده است. علاوه بر این دراین نوع پایان نامه می خوانیم که حوادث ناشی از کار ازجمله دستاوردهای زیان بار صنعتی شدن درجهان است و از این رو محقق در انجام این نوع پایان نامه می کوشد تا تعامل صنعتی شدن و حوادث ناشی از کار را با تاکید برجوانان و درمناطق مختلف ایران مورد بررسی قرار دهد. درانجام پایان نامه ارشد علوم اقتصادی با این محوریت محقق به منظور مطالعه و تحقیق در خصوص حوادث ناشی از کار, داده های مورد نیاز شامل حوادث کل و حوادث مربوط به گروه جوانان با رنج سنی متفاوت را در بخش صنعت از سازمان تأمین اجتماعی دریافت می کند. برای انجام این نوع پایان نامه محقق نیاز به داده هایی جهت بررسی صنعتی بودن استان ها نیز دارد که این داده ها را از مرکز آمار طی سالهای مورد مطالعه جمع آوری می کند. سپس محقق جهت انجام پایان نامه از روش امتیاز استاندارد شده و رهیافت داده های پنل استفاده می کند. به طور معمول نتایج تحقیقات این نوع پایان نامه نشان می دهد که توسعه صنعت, زمینه را برای ازدیاد حوادث ناشی از کار افزایش می دهد اما با افزایش اشتغال صنعتی حوادث ناشی از کار جوانان به صورت معنی داری افزایش یافته است در نتایج حاصل از پایان نامه ارشد علوم اقتصادی می خوانیم که ازنظر سیاست گذاری، یافته های این نوع تحقیقات مبین لزوم توجه به استانداردها و تلاش در جهت حفظ سلامت نیروی کاربه خصوص در گروه جوانان درجریان صنعتی شدن مناطق کشورمی باشد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.17

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد علوم اقتصادی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٠:٠۱ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری شهر سازی- تراکم در نظام شهر سازی

پایان نامه دکتری شهر سازی- تراکم در نظام شهر سازی

فروش تراکم یکی از موضوعات جدید در مطالعات پایان نامه دکتری شهر سازی می باشد. در نظام شهرسازی ایران مطالعه بر روی این موضوع از اهمیت زیادی برخوردار است. در پایان نامه دکتری شهر سازی فروش تراکم به عنوان منبع اصلی درآمد شهرداری بدل گردیده است و در مطالعات این نوع پایان نامه می خوانیم که این موضوع تا به امروز تاثیرات مختلفی را بر بسیاری از بخش های زندگی شهری گذارده است. در این نوع پایان نامه از تاثیرات منفی این امر به افزایش قیمت مسکن، آلودگی های زیست محیطی، کاهش سرانه های خدماتی و مشکلات ترافیکی و آمد و شد می توان اشاره کرد. ب طور معمول در این نوع پایان نامه ضمن بیان تعریفی از تراکم و مفاهیم و مبانی مرتبط با آن، اثرات افزایش تراکم ساختمانی بر شبکه معابر،سیمای شهری ، دسترسی به خدمات شهری ،ایمنی و عوارض زیست محیطی مورد بررسی قرار می گیرد. به طور معمول محقق جهت انجام این نوع پایان نامه یکی از محله های شهر مورد نظر خود را به عنوان نمونه انتخاب کردهتحقیقات را بر روی آن منطقه انجام می دهد. در این نوع پایان نامه، محور بررسی تراکم ساختمانی بوده و مشکلات محله مورد مطالعه از این منظر به آزمون گذاشته می شود.در نتایج این نوع پایان نامه می خوانیم که افزایش تراکم و بهره گیری از امکانات بالقوه موجود در بافت های شهری قابل توجیه است.با این حال فعالیت های برج سازی در شهر های ایران نقاط ضعف مشخصی دارد و معیارهای لازم در فرآیند برنامه ریزی و طراحی شهری مورد توجه جدی قرار نگرفته است. در مطالعات حاصل از این نوع پایان نامه گفته شده است که برج سازی می باید با سیاست های تعریف شده ی توسعه شهری همسو باشد. اصول شهرسازی وتوسعه ی شهری حکم می کند تا در ابعاد کالبدی- فضایی برج سازی، مقولاتی نظیر سیما و هویت شهری ، اصول افزایش تراکم، تقسیمات کالبدی شهری، ایمنی، محیط زیست ،حمل و نقل و ترافیک مورد توجه قرار گیرد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.18

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری شهرسازی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٠:٠٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۸ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری علوم تربیتی

پایان نامه دکتری علوم تربیتی

در انجام پایان نامه دکتری علوم تربیتی بررسی مسایل مربوط به تعلیم و تعلم از حوزه های اصلی تحقیق در این نوع پایان نامه می باشد. یکی از اهدافی که در انجام این نوع پایان نامه دنبال می شود ارایه مدل هایی جهت بهبود وضعیت تعلیم و تعلم در کشور می باشد. تعلیم و تعلم اسلامی نیز یکی از اساسی ترین مسایل مورد بررسی در پایان نامه دکتری علوم تربیتی می باشد. این حوزه بحث های فراوانی را در انواع مختلف پایان نامه علوم تربیتی به خود اختصاص داده چراکه از ابتدای خلقت انسان تاکنون مقوله تربیت یکی از مهمترین چالشهای پیشروی بشر بوده است. در این نوع پایان نامه می خوانیم که ضرورت امر تعلیم و تعلم ایجاب نموده که خداوند باخلقت اولین انسانها پیامبرانی ازسوی خویش برای راهنمایی و هدایت آنها برگزیند و سپس این هدایت را مستمر و درمراحل بعد به تکامل رساند. آنچه در این نوع پایان نامه ذکر شده این است که افراد بشر با بهره گیری ازهدایت الهی و دینی و قوه تعقل و تفکرخدادادی خویش درجوامع مختلف مکاتب گوناگون تربیتی را پایه گذاری نموده اند و اززوایای مختلف به موضوع تربیت انسانها پرداخته اند. در پایان نامه دکتری علوم تربیتی تبیین دقیق تربیت دینی و شناسایی عوامل و موانع تاثیر گذار درآن به عنوان یکی از مهمترین مسائل مربوط به حوزه دین و تربیت معرفی شده است. دراین نوع پایان نامه سعی شده به مراحل تربیت و عوامل موثربران براساس ایات وروایات و همچنین براساس سخنان حضرت علی (ع) پرداخته شود. به طور معمول روش تحقیق در پایان نامه دکتری علوم تربیتی به صورت اسنادی است براساس ماهیت مطالعه صورت می گیرد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.15

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری علوم تربیتی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢۸ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری روانشناسی بالینی

پایان نامه دکتری روانشناسی بالینی

در پایان نامه دکتری روانشناسی بالینی مطالعات بر روی یادگیری و نهادینه ساختن آن همواره مورد توجه بسیاری از محققان این رشته می باشد. در پایان نامه دکتری روانشناسی محقق سعی می کند یک مدل جامع و مناسب را جهت نهادینه سازی درس پژوهی در جامعه به عنوان یک سازمان یادگیرنده را طراحی کند. درس پژوهی به عنوان یک شیوه موثر در افزایش یادگیری دانش آموزان مورد توجه بسیاری از محققان جهت انجام پایان نامه دکتری در این زمینه می باشد. بررسی نهادینه سازی درس پژوهی در جامعه نه تنها از جانب محققان ایرانی بلکه در نظر محققان سایر کشورها نیز به عنوان یک مبحث مهم و سرنوشت ساز در پیشرفت جامعه همواره مورد توجه است. به طور معمول در انجام پایان نامه دکتری روانشناسی بالینی وجود احساس تعهد نسبت به پیشرفت تحصیلی دانش آموزان به عنوان آینده سازان جامعه مورد توجه محققین این رشته می باشد. هدف از انجام این نوع پایان نامه و ارایه مدل برای آن شناخت قابلیت های نسل آتی و سرمایه گزاری بر روی آنها است. در این نوع پایان نامه سعی بر این است با ارایه یک مدل موثر نسل آینده را برای ایجاد یک زیر ساخت مستحکم آموزشی آماده کرد.  یکی از شیوه های درس پژوهی که محققان در انجام پایان نامه دکتری بسیار به آن توجه می کنند پژوهش مشارکتی در کلاس درس است. در انجام این نوع پایان نامه محقق مطالعاتی بر روی بازسازی فکری معلم و دانش آموز در یاد دهی و یادگیری قرار می دهد و آنها را تشویق به افزایش مهارت های حرفه ای خود در حین کار  می کند. اگر چه درس پژوهی سالهاست که در بین معلمان ایرانی مورد توجه است اما با این حال هنوز جایگاه کاربردی خود را در حوزه آموزش پیدا نکرده است از این رو توجه به آن بسیار حایز اهمیت می باشد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.06

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری روانشناسی بالینی

مقاله ISI

                              

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٥ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری شهر سازی

پایان نامه دکتری شهر سازی

در پایان نامه دکتری شهرسازی فضاهای شهری مطلوب جایگاه ویژه ای در تحقیقات دارد. در این نوع پایان نامه از فضای شهری به عنوان جایگاهی برای تعاملات اجتماعی شهروندان و شکل گیری خاطرات جمعی در ذهن آنها یاد شده است. در تحقیقات حاصل از پایان نامه دکتری شهرسازی از فضای شهری به جایی که مردم یکدیگر را می بینند و به هم توجه می کنند و حرف های یکدیگر را می شنوندو در فضایی مشترک کنار یکدیگر به انجام فعالیتی همگانی مشغول هستند یاد می شود. در این نوع پایان نامه می خوانیم که چنین فضاهایی روح حیات اجتماعی را در شهرها منتشر می کنند و شهرها را  تبدیل به صحنه نمایش زندگی تبدیل می کنند. از مهمترین دلایل تجمع مردم در فضای شهری که در پایان نامه دکتری شهرسازی به آن اشاره شده است جشن ها, آیین های عزاداری, نمایشگاه های روباز و بازارچه های فصلی می باشد. مردم به منظور تماشا یا حضور در نمایشگاه ها و یا بازارچه ها دور هم جمع می شوند. محققان در پایان نامه دکتری شهر سازی حاصل این تجمع را ثبت خاطره  جمعی در ذهن افراد ذکر کرده اند. تحقیق در مورد این نوع تجمع ها در تاریخ ایران نیز در مطالعات بسیاری از انواع پایان نامه با این محوریت دیده می شود. در نتایج مطالعات حاصل از پایان نامه دکتری شهرسازی می خوانیم که آیین ها و نمایش ها در تاریخ ایران همواره نقش موثری در شکل گیری فرهنگ ایرانیان داشته است. البته اغلب این آیین ها در فرهنگ شهر نشینی امروزی به دست فراموشی سپرده شده است. در این نوع پایان نامه با توجه به اتفاقات گذشته محقق سعی می کند به ضرورت تجهیز فضاهای شهری جهت اجرای نمایش ها, گردهمایی ها و نمایشگاه ها بپردازد. به طور معمول روش تحقیق در این نوع پایان نامه به صورت کتابخانه ای و نرم افزاری است به این صورت که محقق ابتدا با تحقیقات کتابخانه ای به بررسی آیین های سنتی ایران می پردازد سپس با استفاده از روش های نرم افزاری سایت مورد نظر را با توجه به رعایت قوانین شهر سازی طراحی می کند.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.10

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری شهر سازی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۱٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٤ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری عمران

پایان نامه دکتری عمران 

مطالعه بر روی سد های خاکی یکی از حیطه های مورد تحقیق در پایان نامه دکتری عمران می باشد. در این نوع پایان نامه می خوانیم که سدهای خاکی اغلب مصالح خود را از منطقه احداث و یا نواحی نزدیک منطقه تامین می کنند. در پایان نامه دکتری عمران ذکر شده که سدهای خاکی اغلب دارای هسته رسی هستند و ضعیف بودن خاک رسی به عنوان مهمترین چالش جهت بررسی این نوع سد معرفی شده است. خاک رسی در پایان نامه دکتری عمران خاک و پی مهمترین ماده مورد استفاده در سدهای خاکی معرفی شده است و در این نوع پایان نامه عمده مطالعات بر روی مقاومت این نوع سد صورت می گیرد. گسیختگی در بدنه سد از مهمترین چالش هایی است که کیفیت ساخت این نوع سد را تهدید می کند. به طور معمول در پایان نامه دکتری عمران خاک و پی ابتدا مدل سازی سد مورد نظر صورت میگیرد. بعد از مدلسازی و آنالیز سد در نرم افزار ABAQUS باید پایداری سد طراحی شده بررسی شود. به طور معمول در این نوع پایان نامه محققان پایداری سد را در برابر عوامل طبیعی مثل زلزله مورد سنجش قرار می دهند. در نتایج حاصل از این سنجش ها در پایان نامه دکتری عمران محقق موظف است تغییر مکان های افقی و قائم سد را در مقابل عوامل طبیعی همچون زلزله به طور دقیق بررسی کند تا مطمئن شود که این عوامل منجر به تهدید ایمنی سد نمی شوند.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.14

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری عمران

مقاله ISI

نرم افزار 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٤ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری برق

پایان نامه دکتری برق

مبحث انرژی های نو امروزه در انجام پایان نامه دکتری برق به عنوان یک موضوع پر طرفدار شناخته می شود. در پایان نامه دکتری برق به انرژی نو یا انرژی جایگزین به آن دسته از انرژی ها گفته می شود که برای تولیدشان از منابع بدون کربن استفاده می گردد. در این نوع پایان نامه می خوانیم که با پیشرفت علم در جهان علی الخصوص پس از انقلاب صنعتی، استفاده از سوخت‌های فسیلی با روند شدید رو به افزایش بوده است. در نتایج پایان نامه دکتری برق ذکر شده است که افزایش روند استفاده از سوخت های فسیلی موجب شده که میزان کربن دی اکسید و برخی گاز های دیگر نظیر کربن منو اکسید، گوگرد تری اکسید و ... در جو بیش از اندازه افزایش پیدا کند و از چرخه طبیعی خود خارج شوند. از طرف دیگر، در این نوع پایان نامه ذکر شده است که سرعت مصرف سوخت‌های فسیلی از تولید آن بیشتر است؛ بنابراین، این منابع در آینده به اتمام خواهند رسید. در پایان نامه دکتری برق آثارمخرب استفاده از انرژی های فسیلی بر محیط زیست و آلودگی های ناشی از آنها در اثر افزایش جمعیت از یک طرف و رشد تکنولوژی و از سوی دیگر نگرانی های ناشی از به اتمام رسیدن منابع انرژی را برای محققان این رشته به وجود آورده است از این رو در این نوع پایان نامه ها بررسی جایگزین نمودن انرژی های تجدیدپذیر در سبد انرژی مصرفی امری ضروری جهت تحقیق به نظر می رسد. در این نوع پایان نامه به طور معمول یکی از موارد مورد مطالعه اثر افزایش سهم انرژی های تجدیدپذیر در سبد انرژی خانوارهای شهری و روستایی است که مورد بررسی قرار می گیرد. نتایج  این نوع پایان نامه نشان می دهد که افزایش سهم انرژی های تجدیدپذیر در سبد انرژی خانوارهای شهری و روستایی باعث افزایش رفاه خانوارها در کوتاه مدت و بلندمدت خواهد شد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.13

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری برق

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٤٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری اقتصاد

پایان نامه دکتری اقتصاد

در پایان نامه دکتری اقتصاد همواره بخش مالی مرکز توجه عناوین مورد پژوهش بوده است. مهمترین دلیل توجه بیش از حد به این بخش در ئایان نامه دکتری نقش مرکزی بخش مالی در توسعه و رشد اقتصادی است. آنچه در پایان نامه دکتری اقتصاد ذکر شده است درواقع اهمیت توسعه بازارهای مالی در رشد اقتصادی بوده است که این امر همواره ازجمله مباحث کلیدی در اقتصاد توسعه بوده است. با توجه به اهمیت این مباحث, بنابراین بررسی رابطه میان توسعه مالی و رشد اقتصادی در پایان نامه دکتری مهم و ضروری به نظر می رسد. به طور معمول در این نوع پایان نامه به تبیین و بررسی تأثیر توسعه مالی، نسبت تجاری، سرمایه گذاری داخلی و نرخ بهره بر رشد اقتصادی پرداخته می شود. هدف اصلی در این نوع پایان نامه پاسخ دادن به این سوال اصلی است که توسعه مالی چه تأثیری بر رشد اقتصادی دارد. بعد از برسی این هدف و پاسخ دادن به آن در نتایج پایان نامه دکتری پاسخ به متغیرهای دیگری ازجمله سرمایه گذاری، نرخ بهره و شاخص تجاری را نیز پژوهشگر در نظر می گیرد و به مطالعه آن می پردازد. در این نوع پایان نامه جهت بررسی پژوهشگر یک دوره زمانی را ب منظور مطالعه میان متغیرهای آن در نظر می گیرد. همچنین به طور معمول در این نوع پایان نامه از روش خود توضیحی با وقفه های توزیعی جهت بررسی نتایج استفاده می شود. در واقع نتایج حاصل از انجام این نوع پایان نامه نشان دهنده رابطه مثبت و معنادار نرخ بهره و سرمایه گذاری داخلی با رشد اقتصادی است. در نتایج حاصل از انجام پایان نامه دکتری اقتصاد نمایش کوتاه مدت رابطه مثبت و معنادار شاخص توسعه مالی با رشد اقتصادی می باشد.

 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.29

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری اقتصاد

مقاله ISI

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٤٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢۳ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری شهر سازی

پایان نامه دکتری شهر سازی

در پایان نامه دکتری شهرسازی فضاهای شهری مطلوب جایگاه ویژه ای در تحقیقات دارد. در این نوع پایان نامه از فضای شهری به عنوان جایگاهی برای تعاملات اجتماعی شهروندان و شکل گیری خاطرات جمعی در ذهن آنها یاد شده است. در تحقیقات حاصل از پایان نامه دکتری شهرسازی از فضای شهری به جایی که مردم یکدیگر را می بینند و به هم توجه می کنند و حرف های یکدیگر را می شنوندو در فضایی مشترک کنار یکدیگر به انجام فعالیتی همگانی مشغول هستند یاد می شود. در این نوع پایان نامه می خوانیم که چنین فضاهایی روح حیات اجتماعی را در شهرها منتشر می کنند و شهرها را  تبدیل به صحنه نمایش زندگی تبدیل می کنند. از مهمترین دلایل تجمع مردم در فضای شهری که در پایان نامه دکتری شهرسازی به آن اشاره شده است جشن ها, آیین های عزاداری, نمایشگاه های روباز و بازارچه های فصلی می باشد. مردم به منظور تماشا یا حضور در نمایشگاه ها و یا بازارچه ها دور هم جمع می شوند. محققان در پایان نامه دکتری شهر سازی حاصل این تجمع را ثبت خاطره  جمعی در ذهن افراد ذکر کرده اند. تحقیق در مورد این نوع تجمع ها در تاریخ ایران نیز در مطالعات بسیاری از انواع پایان نامه با این محوریت دیده می شود. در نتایج مطالعات حاصل از پایان نامه دکتری شهرسازی می خوانیم که آیین ها و نمایش ها در تاریخ ایران همواره نقش موثری در شکل گیری فرهنگ ایرانیان داشته است. البته اغلب این آیین ها در فرهنگ شهر نشینی امروزی به دست فراموشی سپرده شده است. در این نوع پایان نامه با توجه به اتفاقات گذشته محقق سعی می کند به ضرورت تجهیز فضاهای شهری جهت اجرای نمایش ها, گردهمایی ها و نمایشگاه ها بپردازد. به طور معمول روش تحقیق در این نوع پایان نامه به صورت کتابخانه ای و نرم افزاری است به این صورت که محقق ابتدا با تحقیقات کتابخانه ای به بررسی آیین های سنتی ایران می پردازد سپس با استفاده از روش های نرم افزاری سایت مورد نظر را با توجه به رعایت قوانین شهر سازی طراحی می کند.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.10

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری شهر سازی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٠۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢۱ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری مدیریت اجرایی گرایش مدیریت استراتژیک

پایان نامه دکتری مدیریت اجرایی گرایش مدیریت استراتژیک

در انجام پایان نامه دکتری مدیریت اجرایی گرایش استراتژیک یکی از حوزه های مورد تحقیق, مدیریت مربوط به فرایند های طبیعی است. در این نوع پایان نامه از فرسایش بادی به عنوان یکی از مهمترین فرایند های طبیعی در مناطق نیمه خشک، خشک و فراخشک یاد شده است. در مراحل انجام پایان نامه دکتری مدیریت  استراتژیک ذکر شده که فرآیند فرسایش  در شرایطی رخ می دهد که علاوه بر وجود خاک حساس، باد دارای حاکمیت و سرعت قابل توجه باشد. از عواملی که به عنوان عوامل تشدید کننده فرسایش بادی در پایان نامه دکتری مدیریت یاد شده است، فقر پوشش گیاهی، کمبود هوموس، خشک بودن خاک و ریز دانه بودن آن می باشد در این نوع پایان نامه گفته شده که این عوامل خاص مناطق خشک هستند بنا براین می توان گفت که با توجه به تحقیقات موجود در این نوع پایان نامه بخش وسیعی از کشور بوسیله این فرسایش تهدید می گردد که باید توسط مدیران بررسی و کنترل شود. در روش انجام پایان نامه مدیریت استراتژیک اولین قدم در مبارزه با فرسایش خاک بررسی عواملی به وجود آورنده فرسایش بادی در یک منطقه ذکر شده است. در این نوع پایان نامه ابتدا باید عوامل مشخص شوند تا بتوان برای کنترل آنها راه کار ارائه داد. یکی از راه کارهای ارائه شده توسط مدیران اجرایی در این نوع پایان نامه  ایجاد جنگل های دست کاشت می باشد. در نتایج پایان نامه دکتری مدیریت اجرایی یکی از راهکارهای مدیریتی جهت کاهش سرعت و شدت باد و خسارات ناشی از آن، ایجاد دیواره های مخصوصی از درختان به صورت ردیفی ذکر شده است که بادشکن نامیده می شود. در انجام پایان نامه با این محوریت از بادشکن علاوه بر یک راهکار مدیریتی برای کاهش فرسایش خاک به عنوان یک راهکار مدیریتی  جهت حمایت از مزارع، باغها، حیوانات خانگی و ساختمانها از اثرات سوء بادهای شدید نیز معرفی شده است. 

 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.10

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری مدیریت

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٠:٤٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٠ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری مدیریت اجرایی

پایان نامه دکتری مدیریت اجرایی

در انجام پایان نامه دکتری مدیریت اجرایی مطالعات بر روی منابع انسانی در مجموعه ها به عنوان یکی از حیطه های مورد پژوهش در این نوع پایان نامه است. در پایان نامه دکتری مدیریت اجرایی از منابع انسانی به عنوان مهمترین و با ارزش ترین منبع سرمایه در هر سازمان یاد شده است. مجموع مطالعات در این نوع از پایان نامه نشان می دهد که منابع انسانی یک سازمان می تواند عامل اصلی ایجاد رقابت در سازمان و ایجاد کننده قابلیت های اساسی در شرکت و یا سازمان مورد مطالعه می باشد. برنامه ریزی منابع انسانی  از مهمترین نوع برنامه ریزی های سازمانی است. در پایان نامه دکتری مدیریت هدف اصلی از وجود برنامه ریزی منابع انسانی در سازمان ها رسیدن به اهدافی همچون نیازهای مهارتی  و آموزشی کارکنان است. در نهایت نتیجه کلی که  محقق در این نوع پایان نامه باید به آن دست پیدا کند بهسازی منابع انسانی می باشد. در نتایج پایان نامه دکتری مدیریت می خوانیم که یکی از بهترین و موثر ترین راه های دستیابی به مزیت رقابتی در سازمان ها کارآمد تر کردن کارکنان شرکت و یا سازمان از طریق بهبود و بهسازی آنها است. در پایان نامه دکتری مدیریت می خوانیم که بهبود منابع انسانی را تنها با آموزش های فنی و تخصصی نمی توان  بدست آورد بنابراین برای افزایش و توسعه کارکنان از روش های مختلفی باید استفاده کرد. برای رسیدن به این هدف در انجام پایان مدیریت باید مدیریت استراتژیک نیز زیر نظر مدیریت منابع انسانی صورت پذیرد. در انجام این نوع پایان نامه محقق به دنبال شناسایی استراتژی های مناسب به منظور افزایش عملکرد منابع انسانی در سازمان است. در انجام این نوع از پایان نامه محقق با استفاه از معادلات ساختاری تلاش می کند به ارایه مدلی به منظور بررسی عوامل استراتژی اعمال شده در سازمان  های مختلف بپردازد.

 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.12.07

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری مدیریت

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٠:٤٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٠ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری علوم اجتماعی

پایان نامه دکتری علوم اجتماعی

در پایان نامه دکتری علوم اجتماعی بررسی رابطه معلم و ESD به عنوان چالشی نو در عنوان بسیاری از از این نوع پایان نامه به چشم می خورد. بررسی و مطرح کردن این چالش ها برای تربیت معلم هزاره سوم از اهداف اصلی انجام پایان نامه دکتری علوم اجتماعی می باشد. در این نوع پایان نامه می خوانیم که در بسیاری از کشورها جهت مرتبط نمودن آموزش به چالش های اجتماعی, اقتصادی و زیست محیطی در جهان امروز گرایش های مختلف و متفاوتی وجود دارد. به طور کل می توان گفت که آموزش برای توسعه پایدار در مطالعات این نوع پایان نامه رویکردهای یادگیری را تحت تاثیر قرار می دهد و پیش برنده سازوکارهایی است که به دانش آموزان و کسانی که قرار است تحت تعلیم و تعلم قرار بگیرند برای سوال پرسیدن، تجزیه و تحلیل، تفکر انتقادی و تصمیم گیری در همکاری با دیگران کمک می کند. در انجام پایان نامه دکتریعلوم اجتماعی بررسی سازوکارهای نوآورانه برای یادگیری مربوط به تغییرات در دانش و درک در دانش آموزانی است که در آینده، از توسعه پایدار حمایت خواهند نمود. در اهدف این نوع پایان نامه می خوانیم که شرط کلیدی برای بکارگیری موفق آموزش برای توسعه پایدار حمیت معلملن و مربیان است و معلمان باید برای بکارگیری توسعه پایدار آماده شوند. انجام این نوع پایان نامه با استفاده از مطالعه اسنادی صورت می گیرد. در نتایج پایان امه دکتری می خوایم که معلمان را به عنوان مهم ترین عوامل تغییر در آموزش برای توسعه پایدار می باشندکه تاثیر زیادی در یادگیری دانش آموزان دارند چرا که یک دانش آموز بیشتر از برنامه درسی رسمی مدرسه, از معلمان یاد می گیرد همچنین در نتیج پایان نامه دکتری ذکر شده است که بر خلاف تصور معمول دانش آموز حتی هنجارهای فرهنگی، ارزش ها و رفتارها را نیز از آموزش ها و رفتارهای معلم بدست می آورد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.30

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری علوم اجتاعی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٠٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۱ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری حقوق جزا و جرم شناسی

پایان نامه دکتری حقوق جزا و جرم شناسی

بررسی جرایم و قوانین کیفری اطفال همواره یکی از عناوین مورد مطالعه در پایان نامه دکتری حقوق جزا و جرم شناسی بوده است. از مطالب و داده های  مختلف ذکر شده در بسیاری از این نوع پایان نامه این استنباط صورت می گیرد که قوانین کیفری اطفال در ایران از جهات متعدد، مبهم، ناقص، نارسا، متضاد با مقررات داخلی، معارض با نیازهای روز جامعه و در تناقض با مقررات بین المللی از جمله کنوانسیون حقوق کودک است. بنابراین اگثر محققان حقوق در انجام پایان نامه دکتری سعی می کنند این مسایل را مورد بررسی قرار دهند. مهم ترین چالش های ذکر شده در پایان نامه دکتری حقوق جزا  بر قوانین کیفری اطفال در کشور ما را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد. اولین چالش مورد بحث در پایان نامه دکتری فقدان تعریف از بلوغ شرعی، موضوع تبصره ۱ ماده ۴۹ قانون مجازات اسلامی در قوانین مطرح شده کشور است که محقق به آن می پردازد. دومین چالش مورد بررسی در پایان نامه دکتری عدم انطباق مفهوم «بلوغ» مطرح شده  در تبصره ۲ ماده ۱۲۱۰ قانون مدنی با پیام تبصره ۱ ماده ۴۹ قانون مدنی اسلامی است که نتیجه این چالش عدم امکان پذیرش سن ۹ سال (برای دختران) و ۱۵ سال قمری (برای پسران) به عنوان سن رشد جزایی است در نتیجه وجود این تعارض در نظرهای فقهی و عدم امکان پذیرش علمی سن بلوغ جنسی به عنوان سن رشد جزایی و لزوم رسیدن به مرحله رشد جسمی و عقلی به عنوان یکی از ارکان مهم مسوولیت اجتماعی برای انتساب مسوولیت کیفری سبب شده که این امر در پایان نامه دکتری به عنوان یک چالش مطرح شود و مورد بررسی قرار گیرد. یکی دیگر از این چالش ها که محققان در پایان نامه دکتری حقوق به آن می پردازند عدم هماهنگی سن رشد جزایی ذکر شده در ایران با مقررات سایر کشورها است در این خصوص مفاد اسناد بین المللی عمدتاً سن ۱۸ سال را نصاب سنی مسوولیت کیفری دانسته اند. در این نوع پایان نامه گاها محقق علاوه بر بررسی قوانین ذکر شده به صورت نظری به شیوه تحقیقات میدانی نیز این چالش ها را مورد بررسی قرار می دهد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.27

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری حقوق

مقاله ISI

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری محیط زیست

پایان نامه دکتری محیط زیست

در سال های اخیر تحقیقات بر روی منابع آبی و اراِیه راهکار در این زمینه در  پایان نامه دکتری اهمیت ویژه ی پیدا کرده است چرا که در این سال ها اهمیت آب در توسعه زندگی بشر خصوصا در کشورهای واقع در مناطق خشک و نیمه خشک که با کمبود آب شیرین رو به روهستند بیشتر درک شده است. در مطالعاتی که بر روی منابع آب در تعدادی از پایان نامه دکتری صورت گرفته است می خوانیم که  در سال های اخیر افزایش مصرف آب برای اهداف مختلف باعث کاهش منابع آب گردیده در این نوع پایان نامه از آلودگی به عنوان یکی از یکی از مهم ترین منابعی که باعث هرز رفتن منابع آب می شود یاد شده است. آنچه در این نوع پایان نامه به عنوان عوامل اصلی آلودگی آب از آن یاد شده است عبارتند از: تخلیه انواع فاضلاب های خانگی، فضولات حیوانی، پساب های صنعتی ، زهکش های کشاورزی است. آنچه در پایان نامه دکتریاهمیت یافتن راهکارهای زیست محیطی را سبب می شود محدودیت منابع آبی، کمبود بارندگی، خطر بحران آب در کشور و اهمیت بازیابی مجدد آب از یک سو و افزایش آلودگی آب های سطحی و زیر زمینی به وسیله فلزات سنگین و سایر آلاینده ها از سوی دیگر است که درنتایج این نوع پایان نامه می خوانیم که یافتن راه حل های زیست محیطی در جهت حذف این مواد از منابع آبی را ضروری می سازد. در تحقیقات حاصل از انجام پایان نامه دکتری می خوانیم که در بین آلاینده های منابع آب، فلزات سنگین به دلیل سمی بودن این عناصر بیشتر توجه محققان این رشته را به خود جلب کرده است. هدف اصلی در این نوع پایان نامه به طور معمول تعیین و شناسایی حذف فلزات سنگین از آب و پساب توسط تکنولوژی نانو و یا بررسی میزان جذب فلزات سنگین توسط انواع جاذب های نانو می باشد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.29

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری محیط زیست

مقاله ISI

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۳۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکتری محیط زیست

 

در سال های اخیر تحقیقات بر روی منابع آبی و اراِیه راهکار در این زمینه در  پایان نامه دکتری اهمیت ویژه ی پیدا کرده است چرا که در این سال ها اهمیت آب در توسعه زندگی بشر خصوصا در کشورهای واقع در مناطق خشک و نیمه خشک که با کمبود آب شیرین رو به روهستند بیشتر درک شده است. در مطالعاتی که بر روی منابع آب در تعدادی از پایان نامه دکتری صورت گرفته است می خوانیم که  در سال های اخیر افزایش مصرف آب برای اهداف مختلف باعث کاهش منابع آب گردیده در این نوع پایان نامه از آلودگی به عنوان یکی از یکی از مهم ترین منابعی که باعث هرز رفتن منابع آب می شود یاد شده است. آنچه در این نوع پایان نامه به عنوان عوامل اصلی آلودگی آب از آن یاد شده است عبارتند از: تخلیه انواع فاضلاب های خانگی، فضولات حیوانی، پساب های صنعتی ، زهکش های کشاورزی است. آنچه در پایان نامه دکتریاهمیت یافتن راهکارهای زیست محیطی را سبب می شود محدودیت منابع آبی، کمبود بارندگی، خطر بحران آب در کشور و اهمیت بازیابی مجدد آب از یک سو و افزایش آلودگی آب های سطحی و زیر زمینی به وسیله فلزات سنگین و سایر آلاینده ها از سوی دیگر است که درنتایج این نوع پایان نامه می خوانیم که یافتن راه حل های زیست محیطی در جهت حذف این مواد از منابع آبی را ضروری می سازد. در تحقیقات حاصل از انجام پایان نامه دکتری می خوانیم که در بین آلاینده های منابع آب، فلزات سنگین به دلیل سمی بودن این عناصر بیشتر توجه محققان این رشته را به خود جلب کرده است. هدف اصلی در این نوع پایان نامه به طور معمول تعیین و شناسایی حذف فلزات سنگین از آب و پساب توسط تکنولوژی نانو و یا بررسی میزان جذب فلزات سنگین توسط انواع جاذب های نانو می باشد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.29

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکتری محیط زیست

مقاله ISI

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکترای زراعت

پایان نامه دکترای زراعت

در پایان نامه دکترای زراعت مطالعه عوامل ایجاد تنش های زیستی و غیر زیستی همواره مورد توجه بسیاری از پژوهشگران این رشته بوده است. در پایان نامه دکترااین مطالعات بر روی گیاهان مختلفی صورت می گیرد. گونه های خانواده لگوم بعد از گندم و جو بیشترین مطالعات را در این خصوص به خود اختصاص داده اند. یکی از انواع گونه های مورد مطالعه در پایان نامه دکترا گیاه نخود است. در این نوع پایان نامه ذکر شده است که گیاه نخود سومین لگوم مهم جهان بعد از لوبیا و نخود فرنگی است که در سطح وسیع کشت می شود. تنش های زیستی و غیر زیستی متعددی باعث کاهش عملکرد این محصول می شوند که در میان آنها، بیماری بلایت آسکوکیتایی نخود مهم ترین عامل محدود کننده تولید نخود در بیشتر مناطق دنیا است. تولید، توسعه و کاربرد ارقام مقاوم در پایان نامه دکترا به عنوان مؤثرترین و اقتصادی ترین راهبرد مدیریت بیماری بلایت آسکوکیتایی گزارش شده است. در انجام پایان نامه دکترا بررسی و مطالعه بر روی تنوع بیماریزایی پیش نیاز اصلی تحقیقات است  که بررسی این تنوع توسط محققان اصلاح نباتات از طریق غربالگری ژنوتیپ های مقاوم صورت می گیرد. در نتایج این نوع پایان نامه ذکر شده که غربالگری ژنوتیپ های نخود یکی از بهترین راه های انتخاب و توسعه ارقام مقاوم است. روش انجام تحقیقات در پایان نامه دکترا به صورت عملی و در مزرعه یا گلخانه صورت می گیرد. در برخی از این نوع پایان نامه نتایج حاکی از این است که جمعیت قارچ Didymella rabiei عامل بلایت آسکوکیتا از نظر بیماریزایی متفاوت است. در نتایج بدست آمده در این تحقیقات می خوانیم که جمعیت این قارچ از چند گروه بیماریزا تشکیل شده است که ممکن است نوع آن در هر منطقه متفاوت باشد. به طور معمول در این نوع پایان نامه جدایه هی بیماری زایی که در هر منطقه شناسایی میشوند از لحاط خصوصیات بیماریزایی باجدایه های سایر مناطق مقایسه و مورد بررسی قرار می گیرند.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.27

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکترای مهندسی کشاورزی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٠٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه دکترای حقوق جزا و جرم شناسی

پایان نامه دکترای حقوق جزا و جرم شناسی

بررسی جرایم و قوانین کیفری اطفال همواره یکی از عناوین مورد مطالعه در پایان نامه دکترا حقوق جزا و جرم شناسی بوده است. از مطالب و داده های  مختلف ذکر شده در بسیاری از این نوع پایان نامه این استنباط صورت می گیرد که قوانین کیفری اطفال در ایران از جهات متعدد، مبهم، ناقص، نارسا، متضاد با مقررات داخلی، معارض با نیازهای روز جامعه و در تناقض با مقررات بین المللی از جمله کنوانسیون حقوق کودک است. بنابراین اگثر محققان حقوق در انجام پایان نامه دکترا سعی می کنند این مسایل را مورد بررسی قرار دهند. مهم ترین چالش های ذکر شده در پایان نامه دکترا حقوق جزا  بر قوانین کیفری اطفال در کشور ما را می توان به چند دسته تقسیم بندی کرد. اولین چالش مورد بحث در پایان نامه دکترا فقدان تعریف از بلوغ شرعی، موضوع تبصره ۱ ماده ۴۹ قانون مجازات اسلامی در قوانین مطرح شده کشور است که محقق به آن می پردازد. دومین چالش مورد بررسی در پایان نامه دکترا عدم انطباق مفهوم «بلوغ» مطرح شده  در تبصره ۲ ماده ۱۲۱۰ قانون مدنی با پیام تبصره ۱ ماده ۴۹ قانون مدنی اسلامی است که نتیجه این چالش عدم امکان پذیرش سن ۹ سال (برای دختران) و ۱۵ سال قمری (برای پسران) به عنوان سن رشد جزایی است در نتیجه وجود این تعارض در نظرهای فقهی و عدم امکان پذیرش علمی سن بلوغ جنسی به عنوان سن رشد جزایی و لزوم رسیدن به مرحله رشد جسمی و عقلی به عنوان یکی از ارکان مهم مسوولیت اجتماعی برای انتساب مسوولیت کیفری سبب شده که این امر در پایان نامه دکترا به عنوان یک چالش مطرح شود و مورد بررسی قرار گیرد. یکی دیگر از این چالش ها که محققان در پایان نامه دکترا حقوق به آن می پردازند عدم هماهنگی سن رشد جزایی ذکر شده در ایران با مقررات سایر کشورها است در این خصوص مفاد اسناد بین المللی عمدتاً سن ۱۸ سال را نصاب سنی مسوولیت کیفری دانسته اند. در این نوع پایان نامه گاها محقق علاوه بر بررسی قوانین ذکر شده به صورت نظری به شیوه تحقیقات میدانی نیز این چالش ها را مورد بررسی قرار می دهد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.27

سفارش پروپوزال و پایان نامه دکترای حقوق

مقاله ISI

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٠٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی نفت

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مهندسی نفت

در پایان نامه ارشد مهندسی نفت می خوانیم که نیازهای روزمره بشر به منابع هیدروکربوری روز به روز در حال افزایش است. در این نوع پایان نامه ذکر شده است که جهت تأمین انرژی از یک طرف و کاهش ذخایر قابل تولید از طرف دیگر، تلاش به منظوراستفاده از روشهای ازدیاد برداشت با هدف افزایش منابع قابل تولید امری اجتناب ناپذیر است. در پایان نامه ارشد مهندسی نفت می خوانیم که پژوهش در زمینه روشهای ازدیاد برداشت و همچنین نوع و نحوه تزریق سیال مناسب منظور تولید بیشتر از مخازن نفتی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی از روش های نون ازدیاد برداشت که در این نوع پایان نامه به آن اشاره می شود  تزریق آب با شوری کم است که مبنای آن بهینه سازی و کنترل غلظت یونها و تعیین میزان بهینه ی کاهش شوری آب تزریقی جهت افزایش میزان بازیابی نفت می باشد. یکی از مزایای استفاده از آب رقیق نسبت به آب شور به عنوان یک سیال ازدیاد برداشت که در این نوع پایان نامه به آن اشاره شده است این است که در این روش میتوان به ضریب بازیابی بیشتر ، نسبت برش آب کمتر ، میان شکنی دیرتر، قابلیت ا ستفاده در مخازن کربنات ، تغییر ترشوندگی سنگ مخزن از نفت دوست به سمت آب دوست و کاهش میزان اشباع نفت باقیمانده اشاره کرد. در این نوع پایان نامه به طور معمول، حالتهای مختلف تزریق آب رقیق و آب شور شبیه سازی و با هم مقایسه می شوند این شبیه سازی با استفاده از شبیه ساز ECLIPSE 100 می تواند صورت گیرد یکی دیگر از موارد مورد تحقیق در این نوع پایان نامه بررسی میزان تأثیر شوری آب تزریقی می باشد. در نتایج حاصل از شبیه سازی در این نوع پایان نامه می خوانیم که تزریق آب رقیق، ضریب بازیابی بیشتری نسبت به آب شور دارد و در میان پارامترهای بررسی شده، میزان شوری آب بیشترین تأثیر را دارد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.26

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد مهندسی نفت

مقاله ISI

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٤٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٦ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه ارشد پرستاری

پایان نامه ارشد پرستاری

در پایان نامه ارشد پرستاری اغلب بیماری هایی که سلامت زنان باردار را ممکن است تهدید کند به عنوان یکی از موضوعات مورد تحقیق انتخاب می شود. در این نوع پایان نامه هدف از بررسی کاهش میزان مرگ و میر در زنان باردار و نوزادان می باشد. یکی از بیماری های مورد بررسی در این نوع پایان نامه اکلامپسی و پره اکلامپسی است. در این نوع پایان نامه می خوانیم که این بیماری از عوارض عمده بارداری و یکی از علل اصلی مرگ و میر زنان باردار می باشد. لذا پایان نامه ارشد پرستاری با هدف بررسی ارتباط سطح آگاهی در زنان باردار با عوارض شایع در فشارخون بارداری صورت می گیرد. به طور معمول در این نوع پایان نامه یک یا تعدادی از بیمارستان ها را به عنوان جامعه آماری در نظر می گیرد. به طور معمول در این نوع پایان نامه ابتدا تعدادی از زنان باردار با تشخیص پره اکلامپسی یا با فشار خون بالا و در خطر پره اکلامپسی انتخاب می شوند. سپس جهت جمع آوری دیتا در این نوع پایان نامه اطلاعات از طریق پرسشنامه در طی دو مرحله قبل و بعد از آموزش و آگاهی، جمع آوری م شود. جهت بررسی  و تحلیل دیتاها از دو نرم افزار SPSS و PAST استفاده می شود. به طور معمول در نتایج این نوع پایان نامه می بینیم که ارتباط معنی داری بین عوارض پره اکلامپسی با افزایش سطح آگاهی افراد وجود دارد این به این معنا است که با افزایش میزان آگاهی نسبت به مراقبت های تغذیه ای در دوران بارداری می توان تا حد زیادی از عوارض شایع فشارخون از جمله تهوع، ورم پا و تاری دید جلوگیری کرد . در نتایج حاصل از تحقیقات در پایان نامه ارشد پرستاری می خوانیم که با افزایش اطلاعات مادران باردار در این دوره خاص از زندگی می توان به سلامت خود مادر و تولد نوزادی سالم کمک کرد. در ارایه پیشنهادات در این نوع پایان نامه می توان گفت که اگاهی مادران باردار می تواند از طریق رسانه یا بطور تخصصی تر با دوره های آموزشی در بیمارستان ها و درمانگاه های بارداری انجام شود.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.26

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد پرستاری

مقاله ISI

SPSS نرم افزار 

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٤٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٦ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه ارشد مدیریت بحران با محوریت بررسی خشکسالی

پایان نامه ارشد مدیریت بحران با محوریت بررسی خشکسالی

پدیده خشکسالی به عنوان یک بلای طبیعی همواره موضوع تحقیق پایان نامه ارشد مدیریت بحران بوده است. این پدیده باعث خسارت های اقتصادی وسیعی می شود به در این نوع پایان نامه ابعاد مختلف آن مورد بررسی قرار می گیرد. بطور کلی در بسیاری از این نوع پایان نامه ذکر شده است که از دیدگاه اقلیمی، خشکسالی نوعی انحراف از شرایط متوسط را بیان می کند. اما آنچه  در نتایج پایان نامه مدیریت بحران مسلم است این است که واقعه خشکسالی در هر منطقه ای حتی مناطق مرطوب ممکن است اتفاق بیافتند. در اغلب این مطالعات می خوانیم که درک خشکسالی و مدل سازی اجزای آن توجه کارشناسان محیط زیست، هیدرولوژیستها، هواشناسان و دانشمندان کشاورزی را به خود جلب کرده است. در مطالعات حاصل از پایان نامه مدیریت بحران می خوانیم که عموماً خشکسالی در هر منطقه ای تحت تأثیر عوامل متعددی است که طبق مطالعات صورت گرفته یکی از مهمترین نمادهای وقوع خشکسالی کاهش میزان بارندگی است. آنچه در نتایج این نوع پایان نامهواضح است این است که خشکسالی از اهمیت زیادی در برنامه ریزی و مدیریت بحران برخوردار می باشد. با توجه به شرایط اخیر در حوضه آبریز دریاچه و روند خشکی بی سابقه دریاچه ارومیه، داشتن یک تحلیل کلی از شاخص های مختلف خشکسالی در حال حاضر یک ضرورت انکارناپذیر به حساب می آید. بدین منظور در این تنوع پایان نامه با جمع آوری داده های تعدادی از ایستگاه های باران سنجی در غرب حوضه ابریز دریاچه ارومیه، محققان و پژوهشگران مدیریت بحران اقدام به ارزیابی خشکسالی با استفاده از شاخص های مختلف خشکسالی کرده اند. از جمله مهمترین شاخص های مورد بررسی در این نوع پایان نامه ها می توان به شاخص SPI، شاخص RAI و شاخص دهک ها اشاره کرد. در این نوع پایان نامه ها از جمله مسائل مهمی که مورد بررسی قرار می گیرد به طور معمول مواردی همچون متوط شدت، طول دوره خشکسالی و فاصله زمانی وقوع دوره های خشکسالی می باشد. نتایج پایان نامه ارشد مدیریت بحران نشان دهنده وقوع خشکسالی هایی با شدت متوسط در دهه های گذشته می باشد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.26

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد مدیریت

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٤٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٦ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه ارشد مدیریت گرایش مدیریت بازرگانی

پایان نامه ارشد مدیریت گرایش مدیریت بازرگانی

در پایان نامه ارشد مدیریت بازرگانی تحقیقات در زمینه بازاریابی یکی از مراحل مهم در فرایند این نوع پایان نامه به حساب می آید. در این نوع پایان نامه تحقیق در بازار در فرایند تصمیم گیری نقش حیاتی و مهمی را ایفا می کند. بنابراین تهیه اطلاعات مناسب به منظور تجزیه و تحلیل صحیح, هدف اصلی در این نوع پایان نامه است. به طور معمول در تحقیقات بازاریابی ارتباط بین مصرف کنندگان، خریداران، عامه مردم و مدیران بازاریابی از طریق تبادل اطلاعات فراهم می شود. در این نوع پایان نامه در انتها پس از تجزیه و تحلیل اطلاعات بدست آمده به منظور شناخت فرصت ها و تهدیدهای بازار اقدام به ارایه راهکار در جهت ایجاد و یا اصلاح فعالیت های بازاریابی, درک بهتر رفتار مشتریان و پی بردن به عادات خرید آنها در بازار می شود. در این نوع پایان نامه می خوانیم که با توجه به رشد و توسعه تکنولوژی های دیجیتالی نظیر شبیه سازهای واقعیت مجازی، تجارت الکترونیکی و امکانات ارتباطی جدید در اینترنت امروزه تکنیکهای جدیدی برای جمع آوری نظرات افراد مورد استفاده قرار می گیرند. در پایان نامه ارشد مدیریت بهمجموعه این تکنیک ها و روش ها,  E-Marketing Researches گفته می شود. با گسترش استفاده از این تکنولوژی ها در تحقیقات بازاریابی، امروزه شاهد آن هستیم که در بسیاری از پایان نامه ارشد مدیریت بازرگانی, کار تجزیه و تحلیل داده ها به تحلیل گران ارشدی که با این گونه تکنولوژی های آشنایی دارند، سپرده می شود. مدیران بازاریابی و کارشناسان ارشد مدیریت بازرگانی به طور وسیعی از کامپیوتر ها، نرم افزارهای استخراج داد ه ها ، اینترنت و موتورهای جستجو به منظور دستیابی به داده ها و پردازش آنها استفاده می کنند. 

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.24

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد مدیریت

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٤ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار

پایان نامه ارشد کامپیوتر گرایش نرم افزار

یکی از موضوعات مورد بحث در پایان نامه ارشد کامپیوتر کیفیت سرویس در شبکه های حسگر بی سیم  می باشد. مبحث شبکه های حسگر بی سیم در پایان نامه ارشدکامپیوتر یکی از موضوعات جدید در زمینه مهندسی شبکه و فناوری اطلاعات می باشد. در شبکه های حسگر بی سیم کیفیت نسبت به شبکه های سنتی بسیار متفاوت است. شبکه حسگر بیسیم نوع خاصی از شبکه های موردی است. در این نوع پایان نامه ها تفاوت کیفیت در شبکه های حسگر به حدی است که به طور کامل نمی توان کیفیت سرویس در این شبکه ها را تشریح نمود. در این نوع پایان نامه می خوانیم که کیفیت سرویس شبکه های حسگر بی سیم عموما به کیفیت مشاهده شده توسط کاربر ارجاع می گردد اما این در حالی است که در پایان نامه ارشد کامپیوتر ذکر شده است در انجمن های شبکه ای کیفیت سرویس به عنوان کیفیتی که شبکه به کاربران و برنامه های کاربردی می دهد مورد ارزیابی قرار می گیرد. در پایان نامه ارشد کامپیوتریکی ازمهمترین مزایای شبکه های حسگر بی سیم را جمع آوری اطلاعات در مناطقی که کاربر نمی تواند حضورداشته باشد ذکر کرده اند. در یک شبکه حسگر, حسگرها به صورت جداگانه مقادیر محلی را نمونه برداری و اندازه گیری می کنند در این نوع پایان نامه گفته شده که این اطلاعات درصورت لزوم برای حسگرهای دیگر و در نهایت برای مشاهده گر اصلی ارسال می نمایند. در توضیح عملکرد شبکه حسگر ذکر شده است که باید گزارش پدیده هایی راکه اتفاق می افتد به سیستم مشاهده گری بدهد که این شبکه ها مستقل و خودگردان بوده وبدون دخالت انسان کار می کنند. در پایان نامه ارشد کامپیوتر ذکر شده که در شبکه های حسگر بیسیم معمولا تمامی گره ها همسان می باشند و عملاً با همکاری یکدیگر، هدف کلی شبکه را برآورده می سازند. در این نوع پایان نامه هدف اصلی از طراحی شبکه های حسگر بیسیم نظارت و کنترل شرایط و تغییرات جوی، فیزیکی و یا شیمیائی در محیطی با محدوده معین، ذکر شده است.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.24

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد کامپیوتر

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٥۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٤ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه حقوق بین الملل خصوصی

پایان نامه حقوق بین الملل خصوصی

در پایان نامه حقوق بین الملل خصوصی یکی از موضوعات مورد توجه بررسی رایطه داوری بین المللی و حقوق اسلامی است. آنچه که در پایان نامه ارشد حقوق بین الملل مورد مطالعه قرار می گیرد حل اختلاف بین سازمان ها و دولت ها در عرصه جهانی است. در مطالعات این نوع پایان نامه مسلمان و غیر مسلمان بودن شرکت ها و سازمان ها مطرح نیست وامکان حل اختلاف بین افراد سازمان ها ودولت ها درعرصه جهانی را اعم ازمسلمان و غیرمسلمان فراهم اورده است این درحالی است که در پایان نامه ارشد با محوریت حقوق اسلامی امکان داوری مابین فرد گروه یا دولت مسلمان یا غیرمسلمان اشاره شده است بنابراین از نتایج این نوع پایان نامه میتوان فهمید که بین داوری بین المللی و حقوق اسلامی رابطه عموم وخصوص من وجه وجود دارد. یکی از سولات اساسی که در این نوع پایان نامه مطرح می شود این است که داوری بین المللی ازچه جایگاهی درحقوق اسلامی برخوردار است ؟ در نتایج این نوع پایان نامه می خوانیم که از نظر حقوق اسلامی حوزه داوری, رفع اختلاف مابین مسلمان و غیرمسلمان را شامل می شود بنابراین موضوع داوری بین المللی در پایان نامه ارشد حقوق  شامل حکمیت درمورد رفع اختلاف بین افراد سازمان های بین المللی و دولت ها است از طرفی حقوق اسلامی نیز این نوع ازحکمیت را پذیرفته است بنابراین میتوان گفت در پایان نامه ارشد حقوق بین الملل خصوصی ازنظر اسلام ارجاع اختلافات فرد یا گروه یا دولت اسلامی درمورد اختلافات پیش امده بین آنها با افراد گروه ها سازمان ها و دولت ها درخارج ازمرزهای جامعه اسلامی امری پذیرفته و قابل قبول است.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.24

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد حقوق

مقاله ISI

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٤ آذر ،۱۳٩٥

بررسی هویت شهرها در پایان نامه ارشد معماری

بررسی هویت شهرها در پایان نامه ارشد معماری 

در پایان نامه ارشد معماری بررسی هویت و اصالت شهرهای ایران به عنوان یکی از شاخصه های مهم کشورمان همواره مورد مطالعه بسیاری از پژوهشگران این رشته بوده است. هویت و اصالت در شهرهای ایران خصوصیتی است که در طی قرن ها به وجود آمده است. در این نوع پایان نامه از هویت به عنوان خصوصیات غیر متمایز کننده جسم شهر یاد شده است. در تکمیل مفهوم واژه هویت کالبدی در پایان نامه ارشد معماری ذکر شده که این واژه از نظر مفهومی با اصطلاحات شخصیت و حس مکان مترادف است. در پایان نامه ارشد معماری می خوانیم که ساختار شهرهای کهن قدرت حیات و زندگی  زیادی را دارند و ساکنان یک شهر باستانی و کهن به این قدرت نیاز دارند تا به آنها تعلق داشته باشند. جهت حفظ تقویت یکپارچگی و هویت شهر نیاز است که ارتباطی بین شهرهای جدید و فضاهای قدیم ایجاد شود. در این نوع پایان نامه  سعی می شود که با تکیه بر روش توصیفی تحلیلی و بررسی مطالعات میدانی به تحلیل هویت کالبدی شهرهای ایرانی پرداخته شود. در این نوع پایان نامه ابتدا باید تعریفی از هویت در معماری ارائه شود دومین قدم در تدوین این نوع پایان نامه بررسی ویژگی های ساخت کالبدی شهرهای ایرانی است. و درنهایت می توان یکی از شهر های کهن ایران مثل اصفهان, شیراز و ... مورد مطالعه قرار داد. مطالعات حاصل از این نوع پایان نامه بیانگرتداوم سیر تاریخی و اصیل مولفه های معماری ایرانی می باشد همچنین این پژوهش ها راهکاری خواهد بود که می تواند در ظهور مجدد هویت در کالبد شهرهای حال حاضر راه گشا باشد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.23

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد معماری

مقاله ISI

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٥۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه ارشد منابع طبیعی گرایش جنگلداری

پایان نامه ارشد منابع طبیعی گرایش جنگلداری

در پایان نامه ارشد جنگلداری بررسی پتانسیل ها و تنگناهای گردشگری برخی از جنگل ها و یا پارک های جنگلی یکی از موضوعات مورد مطالعه است.  در این نوع پایان نامه تعیین نقاط مختلف جنگل ها از جمله تعیین قوت ها، ضعف ها، فرصت ها و تهدیدهای جنگل می تواند نقش مهمی در توسعه گردشگری جنگل داشته باشد در این نوع پایان نامه ارزیابی و اصلاح مدیریت جهت جذب بیشتر گردشگران و ارائه برنامه های مدیریت زیست محیطی با هدف افزایش توسعه گردشگری جنگل صورت می گیرد. در پایان نامه ارشد جنگلداری  نوع تحقیق بر اساس هدف توسعه ای، بر اساس ماهیت توصیفی-تحلیلی صورت می گیرد. نحوه جمع آوری دیتاها در این نوع پایان نامه  صورت پیمایشی است وبه طور معمول روش جمع آوری اطلاعات به صورت پیمایشی می باشد. در طراحی پرسشنامه پایاننامه ارشد جنگلداری به صورت نظر خواهی و با هدف بررسی قوت ها، ضعف ها، فرصت ها و تهدیدهای منطقه مورد مطالعه صورت می گیرد. دراین  نوع پایا ن نامه نتایج حاصل از بررسی که شامل نقاط  قوت، نقاط ضعف، نقاط فرصت و نقاط  تهدید  می باشد علاوه در عوامل داخلی درعوامل خارجی نیز مورد بررسی قرار می گیرد. در این نوع پایان نامه به طور معمول جهت اولویت بندی عوامل داخلی و خارجی تاثیرگذار در گردشگری منطقه جنگلی  مورد مطالعه، ازماتریس های ارزیابی عوامل داخلی و خارجی استفاده می شود تا بر این اساس، جایگاه راهبردی جنگل ها تعیین شود و بر اساس آن راهکارهای راهبردی ارایه گردد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.23

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد منابع طبیعی

مقاله ISI

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٥۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳ آذر ،۱۳٩٥

بررسی مبحث اعتیاد در پایان نامه ارشد علوم تربیتی

بررسی مبحث اعتیاد در پایان نامه ارشد علوم تربیتی

یکی از زمینه های مطالعات در پایان نامه ارشد علوم تربیتی مبحث اعتیاد به مواد مخدر است مطالعات در این نوع پایان نامه ها نشان می دهد که جوانان بیشترین مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور می باشند. طبق مطالعات صورت گرفته در این زمینه کشور ایران  جزو کشورهایی است که جوانترین جمعیت مصرف کنندگان مواد مخدر را به خود اختصاص داده است. مطالعات پایان نامه ارشد علوم تربیتی نشان می دهد که  خطر گرایش به مواد مخدر از دوره نوجوانی آغاز می شود در این دوره رشدی فرد حساس ترین دوران زندگی خود را تجربه می کند. در این نوع پایان نامه می خوانیم که در دوره نوجوانی ویژگی هایی چون استقلال طلبی، مخالف با والدین، گرایش به گروه همسن و.. نوجوان را مستعد گرایش به رفتارهای پرخطر چون مصرف مواد مخدر می کند. طبق مطالعات صورت گرفته در پایان نامه ارشد علوم تربیتی و بررسی نتایج طرح ارزیابی وضعیت استعمال و وابستگی به مواد ناشن می خوانیم که میانگین سنی معتادان کشور ظرف هفت سال ۱/۳ سال پایین تر آمده است در این نوع پایان نامه می خوانیم که در دهه های اخیر گرایش جوانان و نوجوانان به مواد مخدر موجبات نگرانی خانواده و برنامه ریزان کشور را فراهم نموده است. در نطالعات صورت گرفته در پایان نامه ارشد علوم تربیتی بررسی گرایش جوانان به مواد مخدر اهمیت زیادی دارد چرا که باعث از دست رفتن بسیاری از منابع و نیروی انسانی می شود. مطالعات نشان می دهد که خانواده نخستین جایگاه شکل گیری و جهت دهی به شخصیت فرد است. اما امروزه اغلب خانواده ها به دلیل فقر آموزشی که دارند نقش اصلی رادر گرایش نوجوانان و جوانان به مواد مخدر جدید را ایفا می کنند نتایج مطالعات این نوع پایان نامه نشان می دهد که هرچند پیشگیری را می توان موثرترین راهکار برخورد با سوء مصرف مواد دانست، اما انتخاب بهترین روش پیشگیری چندان آسان و روشن نیست، چرا که علل اعتیاد مرتبط به هم و چند بعدی است نتیجه نهایی از این مطالعات نشان می دهد که جوامع مختلف اقدامات پیشگیرانه متنوع را باید با شرایط ویژه خودت طبیق دهند.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار2016.11.23

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد علوم تربیتی

مقاله ISI

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٥۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه ارشد کامپیوتر با محوریت اینترنت اشیا

پایان نامه ارشد کامپیوتر با محوریت اینترنت اشیا

بررسی بر روی اینترنت اشیا یکی از موضوعات مورد بحث در پایان نامه ارشد کامپیوتر است. در پاسخ به معرفی اینترنت اشیا در پایان نامه ارشد ذکر شده که اینترنت اشیا فناوری مدرنی است که در آن برای هر موجود قابلیت ارسال و دریافت داده از طریق شبکه های ارتباطی مثل اینترنت یا اینترانت فراهم می شود.در پایان نامه ارشدکامپیوتر ذکر شده که دستگاه های هوشمند در یک دسته کلی به نام اینترنت اشیا قرار می گیرند. در پایان نامه ارشد آنچه که از اینترنت اشیا ذکر شده در واقع به ارتباط اشیا مختلف به وسیله اینترنت و برقراری ارتباط با یکدیگر می پردازد. در پایان نامه ارشد کامپیوتر هدف اصلی فراهم کردن تجربه کاراتر و هوشمند تر محقق می باشد.در نگارش پایان نامه ارشد کامپیوتر با موضوع اینترنت اشیا ابتدا کار سر در گم کننده به نظر می رسد اما وقتی صحبت از توسعه روز افزون کارربرد آن می شود می تواند مفاهیم جدیدی را پیدا کند. در پایان نامه ارشد کامپیوتر با توجه به روند افزایش ارتباط مردم به شبکه ها, پیاده کردن این تکنولوژی در حوزه تجارت الکترونیک می تواند در بلند مدت سازمانها را با تغییرات جهانی سازگارتر کرده و بازدهی آنها و در نتیجه سود آنها را افزایش دهد.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار: 2016.11.20

انجام پروژه نرم افزاری

سفارش پروپوزال و پایان نامه ارشد

مقاله ISI

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٥۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ آذر ،۱۳٩٥

پایان نامه ارشد مهندسی شیمی با محوریت تولید آب شیرین

پایان نامه ارشد مهندسی شیمی با محوریت تولید آب شیرین

مطالعه بر روی بدست آوردن آب شیرین از منابع آب شور یکی از موضوعات مهم مورد مطالعه در پایان نامه ارشد مهندسی شیمی است. با توجه به اینکه کمبود آب آشامیدنی یکی از معضلات بشر می باشد انجام پایان نامه در این زمینه امری ضروری به نظر می رسد. در مطالعات این نوع پایان نامه می خوانیم که چیزی حدود ۹۴٪ از آب جهان شور است بنابراین باید راهی برای تبدیل این آب شور به آب قابل آشامیدن پیدا کرد. هدف اصلی این نوع پایان نامه بدست آوردن آب شیرین باهزینه پایین از آب شور است. استفاده از کوره ی آفتابی که تنها از انرژی ارزان خورشید استفاده می کند بهترین روش پیشنهادی در پایان نامه مهندسی شیمی می باشد . دستگاه تولید آب شیرین کوره آفتابی بسیار ساده و قابل حمل بد نقاط مختلف است. در این نوع پایان نامه می خوانیم که روش تقطیر خورشیدی یک روش ساده، در اندازه های مختلف است .استفاده از این روش به عنوان یک فناوری مناسب جهت فراهم کردن آب سالم برای منازل ، کشاورزی و صنعت می باشد. علاوه بر این از این روش می توان برای تولید همزمان آب و برق نیز استفاده کرد. در این نوع پایان نامه می خوانیم که استفاده از این فرایند نیازمند انرژی گرمایی است که می توان از انرژی خورشیدی به عنوان منبع انرژی استفاده کرد. در روش کار این نوع پایان نامه ذکر شده که در این فرایند بخارناشی از عمل تبخیر توسط مکنده های موجود درسقف سازه جذب شده وطی عمل میعان به شکل آب خالص درامده و قابل استفاده می شود . درپایان نامه ارشد مهندسی شیمی با موضوع,  با تدوین اثر پارامترهای مختلف از جمله میزان ارتفاع آب درون آبشیرین کن وحالت های افتابی، بر عملکرد دستگاه مورد بررسی قرار می گیرد.و مهمترین نتیجه ای که در این نوع پایان نامه به آن دست یافته شده است میزان تولید آب شیرین دستگاه در طول روزهای مختلف است.

نویسنده: حاجی زاده

تاریخ انتشار: 2016.11.21

سفارش پروپوزال و پایان نامه مهندسی شیمی

مقاله ISI

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٥٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱ آذر ،۱۳٩٥