پایان نامه عمران با محوریت تثبیت خاک

پایان نامه عمران با محوریت تثبیت خاک

 

در پایان‌ نامه عمران، تثبیت خاک به معنای استفاده از روشهای مختلف فیزیکی،‌ شیمیایی، بیولوژیکی و یا ترکیبی به منظور تغییر و اصلاح خاک با هدف تامین سطح عملکرد مورد نیاز است. تثبیت خاک با اهداف مختلفی از جمله بهبود ظرفیت تحمل بار، دوام، اصلاح پلاستیسیته و نفوذپذیری و ... انجام می‌شود. در این پایان نامه، تثبیت خاک با استفاده از روشهای مختلف مکانیکی و شیمیایی انجام می‌شود.    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

در پایان نامه عمران گفته می‌شود که تثبیت خاک در گذشته، با بهره‌گیری از خواص چسبندگی خاکهای رس و محصولات بر پایه سیمان  انجام می‌شده است. با اینحال به مرور زمان فناوریهای جدیدی به این منظور ابداع شده که از مهمترین آنها می‌توان به استفاده از تثبیت‌کننده‌های مدرن، بالاخص محصولات بر پایه پلیمر، الیاف، کلسیم‌کلرید و سدیم‌کلرید اشاره کرد.

در پایان نامه عمران با موضوع تثبیت خاک، برای تثبیت خاک با سیمان، تقریبا تمامی انواع خاک قابل استفاده‌اند. همچنین برای تثبیت  خاک با آهک، عموما از آهک هیدراته (کلسیم‌هیدروکسید) به کار برده می‌شود. همچنین بعضا از تکنیکهای تجدیدپذیر از قبیل آنزیمها، پلیمرهای زیستی و سورفکتانتها برای تثبیت خاک استفاده می‌شود.

در این پایان‌ نامه گفته می‌شود که در روشهای سنتی و پرکاربرد تثبیت خاک، از محصولاتی مانند امولسیونهای قیر استفاده می‌شود که به  عنوان عامل چسبنده برای ایجاد بستر راه قابل استفاده‌اند. همچنین سیمان پورتلند نیز به این منظور به کار می‌رود اما عموما راهکار نسبتا پرهزینه‌ای محسوب شده و به عنوان یک روش "سبز" شناخته نمی‌شود. در این پایان نامه، تثبیت خاک با محوریت بهینه‌سازی خواص فیزیکی و مکانیکی آن انجام می‌شود و به تازگی، گرایش به استفاده از مواد نوین به عنوان یکی از موثرترین راهکارهای تثبیت خاک مورد توجه گسترده قرار گرفته است.

سفارش پایان نامه عمران

انجام پایان نامه عمران

مقاله Isi

 

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٥۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه حسابداری با محوریت فرار مالیاتی

 

پایان نامه حسابداری با محوریت فرار مالیاتی

در پایان ‌نامه حسابداری با موضوع فرار مالیاتی گفته می‌شود که منظور از فرار مالیاتی، خودداری تعمدی یک شخص، سازمان و یا شرکت از پرداخت بدهی مالیاتی واقعی خود است. بر اساس این پایان‌ نامه، افرادی که به فرار مالیاتی متهم می‌شوند، در  معرض محکومیت کیفری و بعضا جرایم سنگین قرار می‌گیرند. فرار مالیاتی شامل عدم پرداخت و یا پرداخت ناقض مالیات است و البته تا زمانی که تعمدی بودن فرار مالیاتی شناخته نشود، فرد یا نهاد مربوطه مقصر شناخته نمی‌شود.

 

                                                

یکی از مسائل مهم در فرار مالیاتی، شناخت قصد یا نیت فرار مالیاتی در پایان نامه حسابداری است. بر این اساس، غالبا وضعیت مالی  شخص یا نهاد مربوطه به منظور تعیین علت عدم پرداخت مالیات مورد بررسی قرار می‌گیرد. عدم پرداخت مالیات می‌تواند ناشی از ارتکاب کلاهبرداری و یا مخفی کردن درآمدها باشد. در این پایان نامه گفته می‌شود که فرار مالیاتی یکی از پدیده‌های پیچیده در حوزه حسابداری است که هرساله هزینه و زمان زیادی توسط دولتها صرف کشف و مبارزه با آن می‌شود.

عدم پرداخت مالیات در صورتی که تلاش برای مخفی کردن دارایی‌ها با ارتباط دادن آنها به شخص یا نهادی دیگر شناخته شود، متقلبانه خوانده می‌شود. در پایان نامه حسابداری با موضوع فرار مالیاتی، میان فرار مالیاتی و اجتناب مالیاتی تمایز قایل می‌شود. به طوری که اجتناب مالیاتی در این پایان نامه، به معنای استفاده از روشهای قانونی (مثلا پرداخت خیریه به یک نهاد تائید شده و یا سرمایه‌گذاری درآمد در مکانیزم تاخیر مالیاتی مانند حساب بازنشستگی فردی) به منظور کم کردن تعهدات مالیات دهنده به کار می‌رود.

انجام پایان نامه حسابداری

سفارش پایان نامه حسابداری

مقاله isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه حسابداری با محوریت حاکمیت شرکتی

پایان نامه حسابداری با محوریت حاکمیت شرکتی

 

در پایان نامه حسابداری با موضوع حاکمیت شرکتی، نظام قوانین، رویه‌ها و فرآیندهایی که یک شرکت توسط آنها اداره و کنترل می‌شود،  تحت مفهوم حاکمیت شرکتی شناخته می‌شود. حاکمیت شرکتی در این پایان‌نامه شامل ایجاد توازن میان منافع ذینفعین از جمله سهامداران، مدیریت، مشتریان، تامین کنندگان، دولت و جامعه است.

حاکمیت شرکتی به عنوان مفهومی چندبعدی، در بسیاری از سایر حوزه‌های علوم انسانی از جمله اقتصاد و بازرگانی نیز مورد بحث و کنکاش قرار می‌گیرد. در پایان‌نامه حسابداری گفته می‌شود که چارچوب حاکمیت شرکتی اساسا توسط هیات مدیره شرکت تعیین و ارزیابی می‌شود.

 

                                                       

چارچوب حاکمیت شرکتی در این پایان نامه اساسا شامل قراردادهای صریح و ضمنی میان شرکت و ذینفعان برای تقسیم مسئولیتها، حقوق  و پاداشها و همچنین فرآیندهای رسیدگی به تعارض منافع ذینفعان مطابق با وظایف، حقوق و نقشهای آنهاست. همچنین فرآیندهای نظارتی و کنترلی نیز به عنوان یکی از ابعاد حاکمیت شرکتی در  پایان نامه حسابداری محسوب می‌شوند.

حاکمیت شرکتی تاثیر بسیار مهمی بر اطمینان و اعتبار شرکت دارد و می‌تواند به طور مستقیم و یا غیر مستقیم بر عملکرد یک کسب و کار تاثیر بگذارد. بر اساس این پایان‌ نامه، حاکمیت شرکتی خوب به واسطه تنظیم قوانین و کنترلهای شفاف، سطح اطمینان به کسب و کار را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، بسیاری از ذینفعان که پیشتر به آنها اشاره شد، تنها سودآوری یک کسب و کار را کافی نمی‌دانند و عوامل متعدد دیگری از جمله هشیاری زیست‌محیطی، اصول اخلاقی و بسیاری از مسائل دیگر برای آنها اهمیت دارد که با چارچوب و نظام حاکمیت شرکتی ارتباط دارند. 

انجام پایان نامه حسابداری

سفارش پایان نامه حسابداری

مقاله Isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٦

مشکلات پیش روی پایان نامه عمران در فرآیند انتخاب عنوان و انجام تحقیقات و پژوهش

مشکلات پیش روی پایان نامه عمران در فرآیند انتخاب عنوان و انجام تحقیقات و پژوهش

 

در اوایل شروع فعالیت ها برای انجام پایان نامه عمران، فکر کردن در مورد آنچه شما می خواهید که در انتهای نگارش پایان نامه به آن برسید بسیار مهم است. مشورت کردن با سرپرست و استاد راهنما و اساتید مشاور پایان نامه عمران به منظور مشاوره در حوزه انتخاب موضوع و اهداف پژوهشی و دامنه تحقیق پایان نامه از جمله گام های ابتدایی برای شروع تحقیقات و نگارش پایان نامه محسوب می  شود.

                                   

 

به یاد داشته باشید که گاهی سادگی یک موضوع و یا آشنا بودن برخی از مفاهیم از لحاظ ذهن ما، ممکن است در فرآیند انجام پایان نامهتغییر کند و جای خود را به واژگان و اهداف دیگری دهد و با اعمال تغییرات جزئی، مسیر مد نظر ابتدایی پایان نامه عمران کاملا جابجا شود و موجب تمرکز در جنبه های خاصی از موضوع پایان نامه گردد. تلاش برای حل مشکل پیش آمده در فرآیند پژوهش پایان نامه، موجب پرس و جو و یا یافتن استدلال هایی برای حل آن مشکل خواهد شد که این امر هم باعث فوت و از دست دادن زمان می شود و هم موجب منحرف شدن از مسیر اولیه پایان نامه که از روز اول متصور بودیم خواهد شد و حتی می تواند عنوان نهایی پایان نامه و یا خواسته های اولیه از نتایج پایان نامه را تغییر دهد. لذا انتخاب عنوان کلی در ابتدای فرآیند پروپوزال نویسی و تغییرات جزئی که در آینده ممکن است که بروز کند، می تواند حوزه عملکردی و حوزه فعالیت های علمی پایان نامه را به حوزه ای دینامیکی و پویا تغییر دهد که قابلیت همخوانی، چه از لحاظ فکری و روانی و چه از لحاظ عملیاتی و تحقیقاتی را برای دانشجو و تیم تحقیقات او داشته باشد.

 

انجام پایان نامه عمران 

سفارش پایان نامه عمران 

مقاله Isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۳٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پژوهش و برنامه ریزی در انجام پایان نامه حقوق

پژوهش و برنامه ریزی در انجام پایان نامه حقوق

 

پایان نامه یک تعهد بزرگ است و راهی طولانی برای تصمیم گیری های آینده زندگی و هدف نهایی آن پیشبرد علم و در نهایت کسب مدرک  تحصیلی و شخصیت علمی و دانشگاهی است. بدیهی است که با توجه به نوع اهداف، زمان صرف شده، فعالیت فکری و بدنی و احتمالا هزینه زیاد، می توان بیان داشت که پایان نامه حقوق از جنبه رسالت و هدف بسیار مهم است، بنابراین، این هدف بسیار مهم برای به  نتیجه رسیدن نیازمند برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده خواهد بود.

                                                  

انجام فعالیت ها برای یک پایان نامه چه از لحاظ نگارش متون و چه از لحاظ تحقیقات و پژوهش ها، یک جدول زمانی و زمان بندی نیاز دارد که باید به تمام فعالیت ها و زیر فعالیت های یک پایان نامه الحاق شود. برنامه زمان بندی انجام پایان باعث می شود که محقق یا  دانشجو،ا هیچ بهانه ای برای ترک فعالیت خود نداشته باشد و متوجه شود که عدم تعهد به برنامه زمان بندی موجت عقب افتادن کارها و ایجاد خلل در فرآیند  پایان نامه حقوق  می شود. همیشه مشکلات وجود خواهد داشت. مشکلات در پیدا کردن و گرفتن کتاب و مقالات و  مجلات و یا تهیه مواد اولیه انجام آزمایشات و یا حتی تاخیر در دریافت پاسخ های پرسشنامه برای مطالعات آماری و مشکلات انسانی همچون بیماری و مشکلات خانوادگی و کاری و حتی عدم پاسخ گوی استاد راهنما و مشاور و یا حتی پاک شدن کل اطلاعات و تحقیقات از روی سیستم و یا از بین رفتن برگه ها و فیش ها. برنامه ریزی موفق بایستی که تمامی این جنبه ها را لحاظ و در خود جای داده باشد و در نظر گرفتن زمان هایی به عنوان منبع زمانی تغذیه تاخیرات، روند نگارش پایان نامه را با وجود مشکلات رخ داده هموار نماید. 

انجام پایان نامه حقوق

سفارش پایان نامه حقوق

مقاله isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٦

تهیه فهرست اولیه در پایان نامه مهندسی صنایع از خواسته ها و اهداف

تهیه فهرست اولیه در پایان نامه مهندسی صنایع از خواسته ها و اهداف

 

در شروع کار پایان نامه  پس از انتخاب حوزه پژوهش و عنوان پایان نامه مهندسی صنایع، دانشجو بایستی که با مشورت با سرپرست و اساتید راهنما و مشاورخود، به تدوین یک فهرست اولیه شامل فهرست منابع، فهرست امکانات، نرم افزارهای تحلیلی و آماری مورد نیاز و مراحل و گام های انجام تحقیقات  پایان نامه تهیه نماید و مطمئن شود که گسرده فعالیت های او در قالب تهیه چه مواردی است و بایستی چه راه هایی را برای به سرانجام رساندن پژوهش و  پایان نامه  طی نمایند. این امر موجب می شود که هم دانشجو و هم اساتید  سرپرست و مشاور او، بتوانند فعالیت ها را کنترل کنند و بدانند که چه تاریخی برای تحقق خواسته ها امکان پذیر است.

 

                                                 

اتخاذ رویکرد تهیه فهرست منابع و فعالیت ها موجب تمرکز فکر و انرژی بر روی برنامه ها خواهد شد اگر نه، بایستی که مقدار زیادی از وقت با ارزش را صرف خواندن اطلاعات و انجام فعالیت هایی نماییم که عملا در مسیر انجام بهینه  پایان نامه مهندسی صنایع قرار ندارند و انجام  این فعالیت های بی ربط موجب هدر رفت زمان خواهد شد. به عنوان مثال اگر در حال جمع آوری نظر سنجی و یا پرسشنامه باشیم و برنامه مدونی برای جمع آوری داده های پرسشنامه و ارگان ها و شرکت ها و در واقع جامعه آماری تحقیق نداشته باشیم، ممکن با ورود به ارگان یا شرکت مورد نظر متوجه شویم که تعداد شرکت کنندگان و یا سطح قابل انتظار ما از آگاهی و ارتباط پاسخ دهندگان پرسشنامه با آنچه در ذهن داشته ایم متفاوت است. لذا ارائه برنامه ای مدون و کسب اطلاعات اولیه لازم در ابتدای کار موجب جلوگیری از هدر رفت زمان خواهد شد. در همین مثال پرسشنامه، اگر در ابتدا شرکت یا ارگان های مورد نظر شناسایی می شدند و اطلاعات کافی از زمان حضور پرسنل و کارشناسان و یا ارتباط فعالیت های شرکت با موضوع پایان نامه  کسب می شد، محقق در زمان برنامه ریزی و هماهنگ شده به شرکت یا ارگان رجوع و پرسشنامه مطلوبی را تهیه می کرد و با برنامه زمانی همگام و بدون هدر رفت زمان فعالیت های  پایان نامه را به انجام می رساند.

انجام پایان نامه مهندسی صنایع

سفارش پایان نامه مهندسی صنایع

مقاله isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٢:٤٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه عمران با محوریت مقاومت خمشی

پایان نامه عمران با محوریت مقاومت خمشی

درپایان نامه عمران، یکی از موضوعات مهم در تحلیل خواص مکانیکی، مقاومت و یا استحکام خمشی (flexural strength) المانها و اجزای بتنی است. البته مقاومت خمشی تنها در خصوص اجزای بتنی اندازه‌گیری نمی‌شود و به طور کلی در بسیاری از تحلیلهای مکانیکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مقاومت خمشی به صورت میزان تنش و نیروی قابل تحمل توسط یک تیر، دال و یا سایر اجزای سازه تعریف می‌شود. در این پایان‌ نامه، مقاومت خمشی به صورت مدول گسیختگی تعریف شده و عموما توسط استانداردهای ASTM C 78 (بارگذاری سه‌نقطه‌ای) و یا ASTM C 293 (بارگذاری نقطه‌ میانی) اندازه‌گیری می‌شود. در این پایان‌ نامه، اندازه‌گیری مقاومت خمشی توسط استاندارد ASTM C 293، حداکثر تنش در مرکز تیر ایجاد می‌شود، در حالی که در روش تست با استاندارد ASTM C 78، تنش ماکزیمم در یک‌سوم میانی تیر وجود دارد.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

در پایان نامه عمران گفته می‌شود که مدول گسیختگی خمشی غالبا 10 تا 20 درصد استحکام فشاری وابسته به نوع، اندازه و حجم مصالح  درشت‌دانه مورد استفاده است.  با اینحال، ‌بهترین ارتباط این دو پارامتر برای مواد خاص توسط تستهای آزمایشگاهی برای مواد معین و طرح اختلاط (mix design) حاصل می‌شود. همچنین در این پایان‌ نامه، مدول گسیختگی اندازه‌گیری شده توسط بارگذاری سه نقطه‌ای معمولا حدود  کمتر از مقدار اندازه‌گیری شده توسط بارگذاری نقطه‌ میانی است.

در پایان نامه عمران گفته می‌شود که مقاومت خمشی نسبت به آماده‌سازی نمونه، جابجایی و شرایط عمل‌آوری بتن بسیار حساس است و  این می‌تواند یکی از مشکلات مهم در اندازه‌گیری مقاومت خمشی باشد.

 

سفارش پایان نامه عمران

انجام پایان نامه عمران

مقاله isi

 

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٠:۱٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳٩٦

مشکلات پیش روی پایان نامهدر فرآیند انتخاب عنوان و انجام تحقیقات و پژوهش

مشکلات پیش روی  پایان نامهدر فرآیند انتخاب عنوان و انجام تحقیقات و پژوهش

 

در اوایل شروع فعالیت ها برای انجام پایان نامه، فکر کردن در مورد آنچه شما می خواهید که در انتهای نگارش پایان نامه به آن برسید بسیار مهم است. مشورت کردن با سرپرست و استاد راهنما و اساتید مشاور پایان نامه به منظور مشاوره در حوزه انتخاب موضوع و اهدافپژوهشی و دامنه تحقیق پایان نامه از جمله گام های ابتدایی برای شروع تحقیقات و نگارش پایان نامه محسوب می شود.

به یاد داشته باشید که گاهی سادگی یک موضوع و یا آشنا بودن برخی از مفاهیم از لحاظ ذهن ما، ممکن است در فرآیند انجام پایان نامهتغییر کند و جای خود را به واژگان و اهداف دیگری دهد و با اعمال تغییرات جزئی، مسیر مد نظر ابتدایی  پایان نامه کاملا جابجا شود و موجب تمرکز در جنبه های خاصی از موضوع پایان نامه گردد.

 

                                               

 

تلاش برای حل مشکل پیش آمده در فرآیند پژوهش  پایان نامه، موجب پرس و جو و یا یافتن استدلال هایی برای حل آن مشکل خواهد شد که این امر هم باعث فوت و از دست دادن زمان می شود و هم موجب منحرف شدن از مسیر اولیه  پایان نامه که از روز اول متصور بودیم خواهد شد و حتی می تواند عنوان نهایی  پایان نامه و یا خواسته های اولیه از نتایج پایان نامه را تغییر دهد. لذا انتخاب عنوان کلی در ابتدای فرآیند پروپوزال نویسی و تغییرات جزئی که در آینده ممکن است که بروز کند، می تواند حوزه عملکردی و حوزه فعالیت های علمی پایان نامه را به حوزه ای دینامیکی و پویا تغییر دهد که قابلیت همخوانی، چه از لحاظ فکری و روانی و چه از لحاظ عملیاتی و  تحقیقاتی را برای دانشجو و تیم تحقیقات او داشته باشد.

انجام پایان نامه 

سفارش پایان نامه

مقاله Isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٠:٠۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی

پایان نامه کارشناسی ارشد با موضوعات بهینه سازی

 

در انجام پایان نامه مبحث بهینه سازی، از مقوله های محبوب در دنیای علمی امروز است. با توجه به جدید بودن مباحث بهینه سازی که عموما با بکارگیری الگوریتم های جدید و اکتشافی از طبیعت مطرح می شوند، مجموعه ای از داده ها فارغ از زمینه و رشته تحصیلی و تخصصی جمع آوری شده و برای رسیدن به هدفی خاص، همچون کاهش هزینه، کاهش زمان، کاهش وزن، افزایش رضایت، افزایش بهره وری، پایش اطلاعات و .... در قالب تابع هدف تجزیه و تحلیل شده و خروجی های الگوریتم بیانگر طرح بهینه و یا نتیجه بهینه فرآیند خواهد بود.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

روزانه پژوهش های علمی جدیدی با رویکردهای نوین تحت الگوریتم های فرا اکتشافی در قالب پایان نامه های علمی و مقالات ژورنالی وپایان نامههای پژوهشی در سطوح مختلف ارائه و چاپ می رسند. از مزایای یک پایان نامه قوی، علاوه بر وجود روند و نتایج محکم، هدفمند کردن نتایج در قالب الگوریتم های بهینه سازی و در واقع بهینه نمودان نتایجپایان نامهیا پژوهش و مقاله است. محبوب ترین الگوریتم های فرااکتشافی موجود در موضوعات پایان نامه های انجام شده در سطح کشور، پایان نامه هایی با موضوعات بهینه سازی از طریق، الگوریتم ژنتیک، اجتماع ذرات، کلونی مورچگان، شبکه عصبی و منطق فازی است. اما با توجه به وجود روش های بسیار زیادی ( بالغ بر 100 روش مختلف بهینه سازی ) در زمینه الگوریتم های بهینه یاب فرا اکتشافی، بکارگیری سایر روش های بهینه سازی در انجام پایان نامه، قطعا می تواند در شاخص نمودن یک پایان نامه، نقش مهمی را بازی نماید. البته این نکته فراموش نشود که، بکارگیری الگوریتم های محبوب، به معنی اشباع شدن این نوع از بهینه سازی ها نیست، زیرا جذابیت روش های مذکور در تفاوت هایی هست که هر موضوع پایان نامه با موضوع دیگر در زمینه توابع هدف و محدودیت ها و یا حتی، شیوه انتخاب ها و تحلیل در توابع تحلیلی دارد.

انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

مقاله Isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٥۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه های آزمایشگاهی فرصتی برای آینده

  پایان نامه های آزمایشگاهی فرصتی برای آینده

 

باید توجه داشت که نگارش پایان نامه ای که حاصل انجام فعالیت های آزمایشگاهی است و بصورت بررسی نتایج حاصل از آزمایشات بر  روی نمونه ها و مدل های آزمایشگاهی ساخته شده ارائه می شود، بخش مهمی از تحصیلات آتی و آینده علمی دانشجو در مقاطع بالاتر تحصیلات تکمیلی به حساب می آید. انجام دقیق و صحیح یک پایان نامه آزمایشگاهی با انتخاب موضوعی به روز و جدید و برگزیدن عنوانی جذاب (از منظر علمی) برای پایان نامه، می تواند زمینه را برای مطرح شدن کار دانشجو و ارزش نهادن محافل علمی به زحمت نویسندگان و پژوهشگران پایان نامه در سطح ملی و بین المللی فراهم آورد. بحث عمده ای که پس از انجام پایان نامه مطرح می شود، استخراج مقاله از پایان نامه آزمایشگاهی است. یک پایان نامه آزمایشگاهی قوی و دقیق موجب استخراج مقاله ای دقیق و قوی  و البته با  محبوبیت علمی خواهد شد.

 

                           

حجم زیادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مهندسی می توانند در صورت انجام دقیق آزمایشات با ابزارهای به روز و با کمترین میزان خطا، از پایان نامه آزمایشگاهی خود، مقالات علمی استخراج و در سطح بین المللی در مجلات علمی ISI با ضریب تاثیر بالا به چاپ برسانند. معمولا در دپارتمان علمی مجلات بین المللی برای پذیرش مقالات با  سخت گیری های زیادی دانشجو یا محقق را درگیر می کنند که در صورت وجود موضوعی به روز و قوی و آزمایش ها و مستنداتی شفاف و علمی، روند تصویب و چاپ مقالات علمی برای محقیق و پژوهشگران، به روز و دارای داده ها و مستندات قوی، شانس چاپ و پذیرش بالاتری در این مجلات دارند. پایان نامه های مقاطع ارشدی که با دید به آینده و مسائل روز جهانی انتخاب و تدوین شده باشند در مسیر هموار تر خواهد بود و چاپ مقالات استخراجی از پایان نامه آزمایشگاهی، با راحتی بیشتر و ایرادات کمتری همراه خواهد بود.

سفارش پایان نامه

انجام پایان نامه 

مقاله Isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٤٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه حسابداری با محوریت محافظه‌کاری

پایان نامه حسابداری با محوریت محافظه‌کاری

 

درپایان نامه حسابداری  با موضوع محافظه‌کاری، سطح بالای تائیدپذیری پیش از طرح ادعای هر گونه سود با عنوان "محافظه‌کاری  حسابداری" شناخته می‌شود که در عین حال، مستلزم تشخیص (تائید) زیانها و مخارج احتمالی به محض تشخیص آنها می‌باشد. در این رویکرد حسابداری، درآمدها به صورت معوق تا زمان تائید آنها منظور می‌شوند، به طوری که معیارهای دقیق تحقق درآمد، یکی از ویژگیهای اصلی محافظه‌کاری در حسابداری است.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

 

 

باید توجه داشت که محافظه‌کاری حسابداری شامل دستکاری مبلغ یا زمان‌بندی گزارش ارقام مالی نمی‌باشد، بلکه شیوه‌ای در حسابداری است که هنگام عدم قطعیت و نیاز به تخمین و برآورد به کار برده می‌شود. در پایان نامه حسابداری  با موضوع محافظه‌کاری گفته می‌شود  که در این رویکرد، درآمدها و دارایی‌ها تعمدا دست پایین اعلام می‌شوند، در حالیکه مخارج و بدهیها دست بالا برآورد می‌شوند. بنابراین محافظه‌کاری حسابداری همواره درآمد خالص را پایینتر و منافع مالی آینده را در سطح پایینتری گزارش می‌دهد. یک نمونه از محافظه‌کاری حسابداری وقتی است که یک کسب و کار انتظار پیروز شدن در یک دعوی قضایی را دارد. در این صورت، این کسب و کار برای رعایت محافظه‌کاری نمی‌تواند منفعت یا سود حاصل از آن را پیش از اطمینان نسبت به اصل تحقق درآمد گزارش دهد. در حالی که اگر انتظار شکست در آن دعوی قضایی وجود داشته باشد، برآورد آن باید در صورت مالی نمایش داده شود.

همچنین در پایان نامه حسابداری با موضوع محافظه‌کاری، یکی از نواقص بالقوه این رویکرد، شیفت (جابجایی) درآمد است. به طوری که اگر یک تراکنش با شرایط گزارش‌دهی تطبیق نداشته باشد، باید در دوره بعد گزارش داده شود و از اینرو درآمد دوره کنونی دست پایین اعلام شده و درآمد دوره بعدی دست بالا اعلام می‌شود. در نتیجه امکان ردیابی داخلی عملیات کسب و کار توسط سازمان دشوار خواهد شد.

انجام پایان نامه حسابداری

سفارش پایان نامه حسابداری

مقاله Isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:۳٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٠ اردیبهشت ،۱۳٩٦

جلوگیری از اتهام سرقت علمی در پایان نامه و رعایت اخلاق

جلوگیری از اتهام سرقت علمی در پایان نامه و رعایت اخلاق

 

فهم موقعیت و جایگاه علم، تلاش پژوهشی و ارزش دستاوردهای علمی، از جمله مسائلی است که دانشجویان بایستی قبل شروع فرآیند پایان نامه درک نمایند. پژوهش علمی که به صورت یک  پایان نامه و یا مقاله علمی به چاپ می رسد، برای فرد محقق ارزشمند است زیرا  نتیجه تلاش، صرف زمان، انرژی و هزینه بوده است. لذا ارزش نهادن به دست آوردها و تلاش های دیگران از لحاظ اخلاقی امری واجب است.

دانشجویان در نگارش پایان نامه خود، مخصوصا در قسمت مبانی نظری و تحقیقات بایستی این اخلاق را حفظ نمایند. حفظ اخلاق علمی به معنی عدم استفاده از نتایج دیگران نیست، بلکه به معنی ارزش نهادن به فعالیت های علمی دیگران است. این امر در پایان نامه با مرجع  گذاری صحیح در جملات، اصطلاحات و نتایج تحقیقات دیگران حاصل می شود.                                   

 

                                                                       

دانشجویان در نگارش متن پایان نامه خود بایستی توجه داشته باشند که مرجع گذاری تک تک پاراگراف ها و جملات غیر پیوسته، علاوه بر حفظ اخلاق علمی و پژوهشی، موجب بالا رفتن بار علمی  پایان نامه و دفاع راحت تر پایان نامه خواهد شد. صحت سنجی و اعتبار سنجیپایان نامه های دارای مدلسازی نیز، بایستی با اخلاق علمی سازگار باشد تا بتوان نتایج پژوهش علمی را با نتایج حاصل از فعالیت و گزارشپژوهش دیگر محققان قیاس و اعتبار سنجی کرد. همچنین در بخش پایانی مقالات و بخش ابتدایی پایان نامه، ذکر نام افراد، موسسات و ارگان هایی که در انجام پژوهش به دانشجو یاری رسانده اند مهم است.

این اهمیت بیش از آنکه یک عرف در نگارش باشد، بیانگر اخلاق علمی پژوهشگر یا دانشجو است و موجب افزایش اعتبار اخلاقی  پایان نامه و به تبع آن افزایش اعتماد داوران و بهره مندان به نتایج تحقیقات دانشجو می شود.

انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

مقاله Isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:۳۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٠ اردیبهشت ،۱۳٩٦

استخراج مقاله از پایان نامه و نگاه به آینده

 استخراج مقاله از پایان نامه و نگاه به آینده

 

 پایان نامه  بخش مهمی از تحصیلات دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی به حساب می آید. انجام دقیق و صحیح یک پایان نامه با انتخاب بهترین عنوان پژوهشی برای پایان نامه، بر اساس علاقه دانشجو، سطح اطلاعات علمی دانشجو و استاد و توان راهنمای استاد راهنما و استاد مشاور، آغاز می شود و در ادامه فرآیند تکمیل پایان نامه، ارائه بهترین خروجی های حاصل از پایان نامه بخش مهم کار محسوب می شود که موجب کسب نمره عالی از پایان نامه خواهد شد. اما بحث عمده ای که پس از انجام پایان نامه مطرح می شود، استخراج مقاله ازپایان نامه  است. یک پایان نامه قوی، موجب استخراج مقاله قوی می شود.

 

                                         

 

اکثر دانشجویان تحصیلات تکمیلی علی الخصوص دانشجویان کارشناسی ارشد، با نگاه به آینده، برای ادامه تحصیلاتشان به دنیال نگارش مقالات بین المللی در سطح ISI و علمی پژوهشی هستند. چاپ و عمومی سازی نتیجه تحقیقات در مجلات علمی در سطح دنیا منتشر می شوندو مجلات دارای ضرایب تاثیر بالا، عموما در پذیرش مقالات با سخت گیری های زیادی دانشجو یا محقق را درگیر می کنند. وجود زمینه کاری قوی و موضوعی نوین، به روز و دارای داده ها و مستندات قوی، شانس چاپ و پذیرش بالاتری در این مجلات دارند. پایان نامه های مقاطع ارشدی که با دید به آینده و مسائل روز جهانی انتخاب و تدوین شده باشند در مسیر چاپ مقالات استخراجی از پایان نامه، با سهولت بیشتری همراه خواهند بود. به دانشجویان تحصیلات تکمیلی توصیه می شود که در مرحله اول با نگاه به آینده و اعتماد به توانایی های شخصی و البته صرف زمان برای انجام پایان نامه، مسیر آینده را برای درج خروجی های تحقیقاتی خود هموار نمایید که انتخاب موضوعی خوب و البته قوی برای پایان نامه  می تواند مسیر نگارش پایان نامه و مقالات آینده را برای دانشجویان هموار نماید. 

انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

مقاله isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه عمران با محوریت تحلیل لرزه‌ای

پایان نامه عمران با محوریت تحلیل لرزه‌ای

در پایان‌نامه عمران با موضوع تحلیل لرزه‌ای (seismic analysis)، به طور کلی تمامی مسائل مربوط به عمران که با هدف کاستن از خسارات بالقوه زلزله مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌گیرند در قالب تحلیل لرزه‌ای شناخته می‌شوند. تحلیل لرزه‌ای علاوه بر مهندسی عمران، در قالب گرایش لرزه‌شناسی (زلزله‌شناسی) نیز مورد مطالعه قرار می‌گیرد و شامل جوانب متعددی از جمله مبانی زلزله‌شناسی (امواج لرزه‌ای، سنجش و تحلیل پارامتریک زلزله)، بررسی مولفه‌های ابتدایی لرزه‌شناسی، روشهای مختلف تحلیل پاسخ، کنترل لرزه‌شناسی سازه‌ها (فعال، نیمه‌فعال، منفعل)، تحلیل قابلیت اطمینان به لحاظ لرزه‌شناسی و بسیاری از موضوعات دیگر است.

 

                                        

 

اندرکنش خاک-سازه و طیفهای پاسخ سازه، یکی دیگر از مسائل مهمی است که در پایان‌نامه عمران با موضوع تحلیل لرزه‌ای بررسی می‌شود. همچنین مسائل مختلف مرتبط با ایمنی طراحی و مقاومت سازه با استفاده از نرم‌افزارهای مختلفی از جمله MATLAB، SAP2000 وABAQUS مورد تحلیل قرار می‌گیرد.

تحلیل لرزه‌ای بر روی بسیاری از المانها و اجزای سازه بالاخص اجزای اصلی حامل بار انجام می‌شود که از مهمترین آنها می‌توان به قابهای بتنی و فولادی اشاره کرد. همچنین نوع تحلیل لرزه‌ای می‌تواند بسیار متنوع باشد و شامل تحلیل استاتیک و دینامیک خطی و غیر خطی است.

تحلیل لرزه‌ای سازه از اهمیت بسیار بالایی در  پایان‌نامه عمرانبرخوردار است و به ویژه در کشورهای با سطح ریسک بالا در برابر زلزله مانند ایران، باید به دقت مورد مطالعه قرار گیرد. علاوه بر این با توجه به رشد و توسعه چشمگیر قابلیتهای نرم‌افزاری و مدلسازی در سالهای اخیر، امکان پیشبینی و تحلیل رفتار لرزه‌ای المانها و اجزای مختلف سازه در برابر زلزله پیش از مراحل ساخت به وجود آمده است.

 

انجام پایان نامه عمران

سفارش پایان نامه عمران

مقاله isi

 

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۱٢:۱٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ،۱۳٩٦

انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه

  انتخاب استاد راهنمای قوی برای پایان نامه

 

در انجام هر پایان نامه ای در هر رشته دانشگاهی، یکی از مهم ترین و اساس ترین بخش کار کار پژوهشی  پایان نامه، قبل از انتخاب موضوع، انتخاب استاد راهنمای قوی است. اساتید دارای درجه های بالای دانشگاهی و اصطلاحا اساتید قوی دانشگاهی، معمولا دانشجویان برتر را برای پذیرش مسئولیت راهنمای انتخاب می کنند و دانشجو در فرایند انجام پایان نامه، با توجه به رتبه علمی بالای استاد مربوطه تلاش بیشتری برای رسیدن به نتیجه بهتر انجام می دهند. اما انتخاب استاد راهنمای دارای درجه علمی و دانشگاهی بالا، به عنوان انتخاب استاد راهنمای قوی نیست.                                                                                                                                                                                                                                                                

 

چه بسیار اساتیدی که با توجه به درجات بالای دانشگاهی، مشغله های کاری زیادی داشته و گاهی برای دانشجو مشکلات زیادی را نیز ایجاد می کنند. استاد راهنمای قوی می تواند از میان اساتید جوان و دارای رتبه های علمی پایین تر هم انتخاب شود. بدین صورت که استادی با وجود عدم تجربه و دتبه و علمی بالا با توجه به تخصص خاص خودش در موضوعی خاص بتواند  پایان نامه ای قوی و کم ایراد را  راهنمایی نماید. لذا در انتخاب استاد راهنما توجه به تخصص استاد و توان خاص علمی استاد، بیش از رتبه دانشگاهی و تجربه کاری می تواند دارای اهمیت باشد.

انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

مقاله isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٦ اردیبهشت ،۱۳٩٦

بخش نتیجه گیری پایان نامه، کلیدی ترین بخش پایان نامه

بخش نتیجه گیری پایان نامه، کلیدی ترین بخش پایان نامه

 

پایان نامه به معنی تحقیقی است که دانشجو در موضوع یا پرسشی خاص در زمینه رشته تحصیلی خود مطرح و  بررسی می کند و بوسیطه  تجزیه و تحلیل نرم افزاری یا محاسباتی، پرسشنامه آماری و یا آزمایشات و مشاهدات عملی و یا آزمایشی به پاسخ آن پرسش و موضوع دست می یابد.پایان نامه خروجی ذهنی یک موضوع و پیاده سازی تئوری و یا عملی آن موضوع و استدلال به منظور استحصال نتیجه از انجام آن پایان نامه است.

                                                                                                                                                                                                                                       

                                                                              

از مهمترین بخش های هر پایان نامه، نتیجه گیری پایان نامه است. بخش نتیجه گیری مهم ترین و در عین حال می تواند کوتاه ترین بخش پایان نامه باشه که به طور کل، نتایج و تمام تحلیل ها، آزمایش ها ، آمارها، محاسبات و تلاش های چند ماهه و یا چند ساله دانشجو را در بر می گیرد. ارائه صحیح و جامع در بخش نتیجه گیری پایان نامه، نیازمند توانایی علمی، تسلط بر کار پایان نامه و آشنایی با اصول و فنون نگارش پایان نامه و مقالات علمی و دانشگاهی است.

 

 

بیان نکات مهم و خاص پایان نامه، بیان مختصر شیوه انجام پایان نامه و مراحل طی شده آن و ارائه نتایج عمده و مهم کسب شده از آزمایشات و محاسبات و آمارگیری های پایان نامه و بیان پیشنهادات و نقد نتایج بدست آمده، از توانایی هایی است که دانشجو به عنوان نویسنده و مسئول پایان نامه و به عبارتی مدیر اجرایی پایان نامه بایستی کسب نماید. یک پایان نامه قوی برای برخورداری از یک موقعیت قوی در جلسه دفاع پایان نامه، بایستی بتواند نتایج و دستاوردهای تحقیقی را بدرستی جمع بندی و تحلیل و نتیجه گیری نماید. نتیجه گیری در بخش انتهایی پایان نامه بایستی که حتی المقدور بصورت تیتروار و نکته به نکته بوده و هر تیتر و پاراگراف بیانگر نتیجه یکی از جنبه های پژوهش پایان نامه باشد.

انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه

مقاله isi

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۳٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٦ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه

 

پایان نامه حسابداری با محوریت ساختار سرمایه

 

در پایان نامه حسابداری با موضوع ساختار سرمایه، چگونگی تامین مالی تمامی عملیات و رشد یک شرکت با استفاده از منابع مختلف تامین مالی، در قالب مفهوم "ساختار سرمایه" شناخته می‌شود. در ساختار سرمایه، بدهی به عنوان فرمی از مسائل اوراق قرضه یا اسناد پرداختی بلند مدت شناخته می‌شود، در حالی که حقوق صاحبان سهام (equity) به عنوان سهام عادی محسوب می‌شود. بدهی کوتاه‌مدت مانند نیازهای سرمایه کاری نیز به عنوان بخشی از ساختار سرمایه محسوب می‌شود.

در پایان نامه حسابداری  با موضوع "ساختار سرمایه"،‌ ساختار سرمایه شرکت می‌تواند ترکیبی از بدهی بلندمدت، بدهی کوتاه‌مدت، سهام  عادی و سهام ممتاز باشد. در تحلیل ساختار سرمایه شرکت، نسبت بدهی کوتاه‌مدت و بلندمدت در نظر گرفته می‌شود. بنابراین وقتی تحلیلگران از ساختار سرمایه سخن به میان می‌آورند، غالبا به نسبت بدهی-به- حقوق صاحبان سهام (D/E) اشاره دارند که سطح ریسک شرکت را نیز نشان می‌دهد.    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

حقوق صاحبان سهام غالبا نسبت به بدهی گرانتر است، به ویژه وقتی نرخ بهره پایین باشد. هم بدهی و هم حقوق صاحبان سهام در ترازنامه قابل مشاهده هستند. در  پایان نامه حسابداری با موضوع ساختار سرمایه گفته می‌شود که شرکتهایی که بیشتر از حقوق صاحبان سهام نسبت به بدهی در تامین داراییها استفاده می‌کنند، ساختار سرمایه تهاجمی‌تر و نسبت اهرمی (leverage) بالاتری دارند. در حالیکه شرکتی که در تامین دارایی‌ها بیشتر از بدهی نسبت به حقوق صاحبان سهام استفاده می‌کند، نسبت اهرمی پایینتر و ساختار سرمایه محافظه‌کارانه‌ای دارد. نسبت بدهی به حقوق صاحبان سهام (D/E) امکان ارزیابی و پایش ساختار سرمایه شرکت توسط سرمایه‌گذاران و مقایسه آنها را فراهم می‌کند.

انجام پایان نامه حسابداری

سفارش پایان نامه حسابداری

مقاله isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۳۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٦ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه حسابداری با محوریت صورت مالی

پایان نامه حسابداری با محوریت صورت مالی

در پایان نامه حسابداری با موضوع صورت مالی، به گزارش خلاصه شده‌ای که وضعیت استفاده از منابع مالی در اختیار یک شرکت  و همچنین وضعیت مالی کنونی آن را نمایش می‌دهد، صورت مالی گفته می‌شود. غالبا صورت مالی شامل سه جزء اصلی است که عبارتند از: ترازنامه که دارایی‌ها، بدهی‌ها و ثروت خالص شرکت در یک تاریخ معین را نمایش می‌دهد، 2- صورت درآمد (گزارش سود و زیان) که درآمد خالص شرکت در یک مدت معین را نمایش می‌دهد و 3- صورت جریان وجوه نقدی که روند ورود و خروج منابع نقد مالی به شرکت در یک بازه زمانی خاص را نشان می‌دهد.

در پایان نامه حسابداری با موضوع صورت مالی، کارکردهای صورت مالی در چند دسته خلاصه می‌شود، از جمله: تعیین قابلیت  یک کسب و کار در تولید ثروت، و منابع و مصارف ثروت تولیدی-ردیابی نتایج مالی و روند آنها به منظور تشخیص و شناسایی موانع سودآوری-بررسی جزئیات تراکنشهای خاص یک کسب و کار، بر اساس افشای (disclosure) همراه با صورتهای مالی.

 

                                   

ارائه صورتهای مالی مطابق با اصول عمومی پذیرفته شده حسابداری، یک رویه استاندارد برای کسب و کارهای امروزی است و نقش بسیار مهمی به لحاظ اصل اطمینان در فضای کسب و کار دارد. دقت صورتهای مالی عموما توسط نهادهای دولتی، حسابداران، شرکتها و ... مورد حسابرسی قرار می‌گیرد و تصمیم‌گیری در خصوص مالیات، تامین مالی و سرمایه‌گذاری بر اساس آنها انجام می‌شود. عموما صورتهای مالی در پایان سال (سال مالی) تهیه می‌شوند و در حال حاضر نوع الکترونیکی آنها به جای صورتهای مالی کاغذی بسیار رواج یافته است.

انجام پایان نامه حسابداری

سفارش پایان نامه حسابداری

مقاله Isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٥٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه عمران با موضوع بتن آرمه

پایان نامه عمران با موضوع بتن آرمه

 

درپایان نامه عمران  می خوانیم ابداع بتن آرمه در قرن نوزدهم به عنوان انقلابی در صنعت ساخت و ساز شناخته می‌شود. به طوری که از  آن زمان به بعد، بتن به یکی از پرکاربردترین مواد ساختمانی تبدیل شده است.

در پایان نامه عمران  با موضوع بتن آرمه (بتن مسلح)، بتن آرمه از طریق تقویت کردن بتن توسط فولاد به منظور افزایش استحکام آن  تولید می‌شود. میله‌ها و تیرهای فولادی منجر به جذب تنشهای کششی، ‌برشی و بعضا فشاری در ساختمان بتنن می‌شود و سطح عملکرد آن را تا حد زیادی ارتقا می‌دهد. بتن ساده (فاقد تقویت کننده) نمی‌تواند تنشهای کششی و برشی ناشیی از باد،‌ زمین‌لرزه، ارتعاشات و دیگر نیروها را تحمل کند و بنابراین در اکثر شرایط برای استفاده در سازه نامناسب است. در بتن آرمه (مسلح)، استحکام کششی فولاد و استحکام فشاری بتن به همراه هم، امکان تحمل این تنشها در محدوده وسیع را برای ساختمان بتن‌ آرمه فراهم می‌کند.

                            

                                                                                                                                                                                                                                                                                                            

 

درپایان نامه عمران  با موضوع بتن آرمه، بتن آرمه از جنبه‌های گوناگونی مورد مطالعه قرار می‌گیرد که از مهمترین آنها می‌توان به بررسی  عملکرد آن تحت شرایط فیزیکی، مکانیکی و محیطی مختلف و تحلیل خواص آن، به ویژه به لحاظظ رفتار المانها و اجزای ساخته شده از بتن مسلح اشاره کرد. علاوه بر این، موضوع تحلیلهای عددی و نرم‌افزاری مانندد تحلیلهای دینامیکی تحت شرایط معین توسط نرم‌افزارهای مختلف، از جمله ABAQUS و ANSYS در سطح گسترده مورد بررسی قرار می‌گیرد. بر اساس تحقیقاتی که درپایان نامه عمران  به آنها اشاره  می‌شود،  خواص بتن‌آرمه، نقشش کلیدی در مقاومت سازه در برابر زلزله دارد و از اینرو بهینه‌سازی پارامترهای مختلف عملکرد آن از اهمیت بسیار بالاییی برخوردار است.

 

انجام پایان نامه عمران

سفارش پایان نامه عمران 

مقاله isi

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٤٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه معماری با محوریت معماری اسلامی

پایان نامه معماری با محوریت معماری اسلامی

 

درپایان نامه معماری با موضوع معماری اسلامی، غالبا معماری متاثر از سرزمینهای فارسی (Persian)، رومی و روم شرقی که مسلمانان در قرنهای هفتم و هشتم هجری بر آنها حکمرانی می‌کردند، در زمره معماری اسلامی محسوب می‌شود. معماری مذهبی اسلامی اولیه که نمونه بارز آن قبه‌الصخره و مسجد اموی دمشق یا مسجد بزرگ دمشق بوده است، علاوه بر ویژگیهای معماری مسیحی مانند گنبدها، قوسهای ستونی و موزاییک، شامل فضاهای بزرگ برای نماز جماعت و محراب بوده است.

در پایان نامه معماری با موضوع معماری اسلامی گفته می‌شود که بدون تردید، یکی از مهمترین مظاهر معماری اسلامی مساجد هستند که  وجوه تمایز برجسته‌ای با بسیاری از سبکهای دیگر معماری دارند. معماری مذهبی، اساسا با ساخت مساجد ستون‌دار در عراق و مصر مطرح شد. همچنین در ایران، مساجد شامل چهار ایوان رو به یک حیاط مرکزی به عنوان ویژگی برجسته معماری اسلامی شناخته شد. این مساجد آجری شامل گنبدها و سِکُنجهای تزئین شده در گوشه اتاقها بود.

 

                                             

 

 

ویژگیهای معماری ایرانی به سرعت به هند انتقال یافت و نمونه‌های بارز آن در تاج‌محل و قصرهای مغولی (یا گورکانی) متجلی گشت. معماری عثمانی نیز بر اساس سنن اسلامی و روم شرقی پایه‌گذاری شد و مسجد سلیمیه در شهر ادیرنه کشور ترکیه، یکی از مهمترین آثار به جای مانده این سبک از معماری است. همچنین، مسجد جامع اصفهان یکی دیگر از نمونه‌های برجسته معماری اسلامی است. البته باید گفت معماری اسلامی محدود به نمونه‌های مذهبی آن نیست و درپایان نامه معماری با موضوع معماری اسلامی، کاخ الحمرا به عنوان یکی  از نمونه‌های بارز معماری اسلامی غیر مذهبی (سکولار) معرفی می‌شود.

سفارش پایان نامه معماری

انجام پایان نامه معماری

مقاله isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٤٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ اردیبهشت ،۱۳٩٦

ساختار پایان نامه با پیاده سازی تفکرات بر روی کاغذ

ساختار پایان نامه با  پیاده سازی تفکرات بر روی کاغذ

 

نوشتن تفکرات و اندیشه ها در برگه از طریق تراوش نوشته های ناشی از  فکر کردن، به روشن شده ذهن دانشجو و توسعه ایده های خود را برای انجام پایان نامه  کمک می کند.  "شاید دانشجو مطمئن باشد که چه فکر می کند اما تا زمانی که اندیشه های خود را در برگه ننویسد،  نمی تواند به آن انسجام بخشد." این امر همانند فرآیند آموزش است که اغلب تا زمانی که دانشجو سعی به برقراری ارتباط با استدلال و شواهد نکند، پیدا کردن شکاف در دانش و یا استدلال میسر نمی شود. بنابراین باید ترس از نوشتن ایده ها را قبل از تکمیل آن در ذهن دور کرد. نوشتن یک فرایند فعال و سازنده است که صرفا به منظور ضبط بخش خنثی ای از افکار را امکان پذیر می کند. در نوشتن انتظار تجدید نظر است. کلماتی که دانشجو از ایده پایان نامه خود بر روی کاغذ ارسال می کند، به احتمال زیاد بخشی از نسخه نهایی پایان نامه اوست.

 

                                                                                                                                                                                                                                                            

 

ایجاد یک ساختار مبتنی بر استدلال قوی و روشن، در پایان نامهخوب و در دفاع بسیار تاثیر گذار است.

ساختار یک پایان نامه با کیفیت از استدلال فکری اولیه آن منشا می گیرد. ایجاد ساختارهای کلان برای پایان نامه احتمالا نیاز به ایجاد یک ساختار میکرو مربوط به عناصر خاص پایان نامه را قوی کرده و در صورت ضعت ساختارهای میکرو، تاثیر منفی آن ها را خواهش پوشاند.

انجام پایان نامه 

سفارش  پایان نامه

مقاله Isi

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٢۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه حسابداری با محوریت مدیریت سود

پایان نامه حسابداری با محوریت مدیریت سود

پیش از پرداختن به موضوع مدیریت سود (Earnings management) در پایان نامه حسابداری، باید تعریف و شناخت دقیقی از سود داشته باشیم. در اینجا منظور از سود، مجموع تمامی سودهای (profits) شرکت است و شامل درآمد یک شرکت منهای هزینه‌های تولید در یک مدت زمانی معین می‌باشد. سرمایه‌گذاران و تحلیلگران به منظور تعیین جذابیت سهام یک شرکت یا کسب و کار خاص، سود (earnings) آن را مورد ارزیابی قرار می‌دهند. به طوری که شرکتهای با دورنمای سود پایین، معمولا قیمت سهام پایینتری نسبت به شرکتهای دارای دورنمای مثبت سود دارند.

                                                                                                    

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

بر اساس این تعریف‌، "مدیریت سود" در پایان نامه حسابداری، راهکار یا استراتژی مورد استفاده در سطح مدیریت برای دستکاری عمدی ارقام سود شرکت در راستای دستیابی به منفعت اختصاصی است. اینکار با هدف "هموارسازی سود" انجام می‌شود و تمرکز محوری در آن، غالبا نشان دادن ثبات در شاخصهای سود کسب و کار است.

در پایان نامه حسابداری گفته می‌شود که یکی از مهمترین مسائل در زمینه مدیریت سود، رسیدگی به آن توسط نهادهای قانونگذاری  است. در بسیاری از کشورها، مدیریت سود متقلبانه توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار به عنوان دستکاری عمدی نتایج کسب و کار شناخته می‌شود و مدیریت سود می‌تواند با اعمال جرایم از سوی این کمیسیون همراه شود. با اینحال غالبا به علت پیچیدگی قوانین حسابرسی شرکتهای بزرگ، امکان تشخیص مدیریت سود پیش از وقوع آن برای سرمایه‌گذاران بسیار دشوار است.

یکی دیگر از مسائل مهم در زمینه مدیریت سود، گزارشهای مالی است که ارتباط مستقیمی با تصمیمات حسابداری دارد. به طوری که تصمیمات حسابداری می‌توانند زمان‌بندی تراکنشها و برآوردهای مورد استفاده در گزارشگری مالی را تحت تاثیر قرار دهند. از این رو، مدیریت سود بعضا می‌تواند بدون هیچ نشانه قابل توجهی انجام گیرد و موجب گمراهی سرمایه‌گذاران شود.

 

انجام پایان نامه حسابداری

سفارش پایان نامه حسابداری

مقاله Isi

 

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٥٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٠ اردیبهشت ،۱۳٩٦

نقش نرم افزار در پایان نامه عمران

  نقش نرم افزار در پایان نامه  عمران

 

 پایان نامه  عمران، به دو شکل قابل ارائه و دفاع است، یا بایستی بصورت کار محاسباتی با نرم افزار (اعم از نرم افزارهایی تحلیلی، محاسباتی و آماری و برنامه نویسی) و یا بصورت پایان نامه های آزمایشگاهی باشد.

 

کارهای نرم افزاری با توجه به ماهیت علمی و تحلیلی و محاسباتی آن نیاز به انجام محاسبات دقیق و توانایی کار با نرم افزار های عمرانی و همچنین آیین نامه های مربوطه دارد. در پایان نامه های آزمایشگاهی، دقت، صرف هزینه نسبتا زیاد و زمان زیاد و فعالیت بدنی و مشارکت گروهی و محاسبات نسبتا ساده ای نیاز است. دانشجویان با توجه به توانایی های علمی و زمانی و اقتصادی خود و البته با نیم نگاهی به آینده علمی خود، موضوع  پایان نامه  عمرانخود را انتخاب می کنند.

                                                                                                                                                                                                                                              

                                                              

 

مشکل عمده پایان نامه های محاسباتی، رسیدن به نتیجه ای قابل قبول و عموما بهبود دهنده طرح های عمرانی دارد. اما روال نتیجه گیری در پایان نامه  های آزمایشگاهی، تا حدودی راحت تر است، زیرا در یک مدلسازی آزمایشگاهی، بیشترین تاثیر دقت در تهیه نمونه ها و نتایج آزمایشات است که با توجه به نتایج حاصل از آن ها، یک  پایان نامه  عمرانآزمایشگاهی می تواند موجب قبول و یا رد یک طرح پیشنهادی و یا نظریه باشد. 

انجام پایان نامه  عمران

سفارش پایان نامه  عمران

مقاله isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۱٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٩ اردیبهشت ،۱۳٩٦

انجام پایان نامه بر اساس سیستم کیفیت آموزش علمی و فنی در اروپا برای صنعت پایدار

انجام پایان نامه بر اساس سیستم کیفیت آموزش علمی و فنی در اروپا برای صنعت پایدار

 

موضوع اصلی برای انتخاب موضوع پایان نامه  آگاهی به متنی است که تحت عنوان نام پیشنهادی ارائه می شود و یا توضیحاتی که برای  تعریف مسئله بیان می شود. دانشجوی  مهندسی بایستی که توانایی مشاهده عمل، رفع مشکلات، پیشنهاد راه حل را داشتنه باشد و در ادامه عواقب ناشی از انتخابپایان نامه خود را در چارچوب گسترده ای از جنبه های علمی، فنی، اقتصادی، حقوقی، اجتماعی یا فرهنگی  بپذیرد.

                                                                                                                                                                                                                                                                   

 

پایان نامه که در درجات مختلف، با محیط زیست، اخلاق و رفتار حرفه ای، امور مربوط به بهداشت و ایمنی، همچنین نظم و انضباط و بیان مشکلات خاص مربوط به فرآیندها و شیوه های مهندسی همخونی داشته باشد، در دنیای انسانی و در میان جوامع غیر مهندسی مطلوب تر ارزیابی می شود. اهداف جدید بیان شده در حوزه های شناخته شده مسئولیت اجتماعی و توسعه پایدار قرار دارند. برنامه QUESTE-SI  (سیستم کیفیت آموزش علمی و فنی در اروپا برای صنعت پایدار) در ابتدا در مدیریت کیفیت در آموزش مهندسی متمرکز شده است، اما در طول دو سال گذشته مسئله متفاوت شده است. بدین صورت که مسئولیت اجتماعی و پایداری در آموزش مهندسی تغییر کرده است. ارزیابی صنعت پایدار و روند اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارشد، به عنوان یک نهاد به منظور  آزمایش QUESTE انجام شده است و برنامه مدیریت زیست محیط و تولید پاک در چشم انداز پایان نامه ی مقطع دکترا مهندسی و مدیریت محیط زیست جای گرفته است. ارزیابی از این طرح پیشنهادی برای انجام پایان نامه ها در چهار بعد انجام شده است:

(1) پیاده سازی صحیح آموزش های اجتماعی و آموزش پایداری در دانشگاه و موسسات آموزشی

(2) قرار دادن تفکر QUESTE در برنامه درسی

(3) مشسارکت دانشجویان و توسعه فرهنگی در سطح جامعه

(4) تحقیق و نوآوری در سطح دانشگاه

 

انجام پایان نامه 

سفارش پایان نامه

مقاله isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:۱۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٩ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه عمران با موضوع دیوار برشی

پایان نامه عمران با موضوع دیوار برشی

 

در پایان نامه عمران گفته می شود که دیوارهای برشی، المانهای عمودی سیستم مقاومت در برابر نیروی جانبی، یعنی موازی با  صفحه دیوار هستند. البته تعاریف دیگری نیز برای دیوار برشی وجود دارند. در یکی از این تعاریف،‌ به دیافراگم عمودی صلبی که قادر به انتقال نیروهای جانبی از دیوارهای بیرونی، کف و سقف به پی ساختمان در جهت موازی با صفحات آنها باشد، دیوار برشی گفته می‌شود.

 

                                                                                                                                                                                                                                                        

بر اساس این تعریف‌، دیوار بتنی تقویت شده یا خرپای قائم می‌تواند یک دیوار برشی محسوب شود. نیروهای جانبی در اثر باد، زمین‌لرزه،  بارهای نشست غیریکنواخت، علاوه بر وزن سازه و ساکنین آن ایجاد می شوند و نیروهای پیچشی قوی ایجاد می کنند. در پایان نامه عمران گفته می شود که این نیروها می‌توانند ساختمان را توسط نیروهای برشی در معرض خطر قرار دهند.  دیوارهای برشی به ویژه در ساختمانهای بلند که در معرض باد جانبی و نیروهای لرزه‌ای هستند از اهمیت بالایی برخوردارند.

 

 

در بسیاری از آیین نامه‌های ساختمان، استفاده از دیوارهای برشی به منظور افزایش ایمنی سازه مورد تاکید قرار گرفته است. عموما دیوار برشی به فرم پنلهای (قابها) تقویت شده و مهاربندی شده ساخته می‌شود و در طراحی دیوارهای برشی، شکل و موقعیت پلن دیوار تاثیر قابل توجهی بر رفتار سازه می‌گذارد. به طوری که در پایان‌نامه عمران گفته می‌شود بهترین موقعیت برای دیوارهای برشی در مرکز هر نیمه از ساختمان است. همچنین در سازه‌های چندطبقه، دیوارهای برشی از اهمیت بالایی برخوردارند و علاوه بر کاستن از ریسک تخریب دیوارهای بیرونی، از طبقات ساختمان نیز در برابر بارهای جانبی زلزله محافظت می‌کنند.

انجام پایان نامه عمران

سفارش پایان نامه عمران

مقاله isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:۳٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ اردیبهشت ،۱۳٩٦

انتخاب استاد راهنمادر انجام پایان نامه دکتری

انتخاب استاد راهنمادر انجام پایان نامه دکتری

 

نظارت و راهنمایی در انجام پایان نامه دکتری، قبل از شروع ارتباطات رسمی آغاز می شود. یک دانشجوی دکترا باید در ابتدا سرپرست و استاد راهنمایی که در نظر گرفته است بهتر بشناسد و از روحیات و سطح علمی و علایق اون مطلع شود و این نکته را در نظر داشته باشد که آیا این موضوع پیشنهادی می تواند در دوره زمانی معقول اداره شود. انتخاب سرپرست و استاد راهنما دانشجویان دکتری برای  انجام پایان نامه دکتری هم باید با دقت فراوان انجام شود. دانشجویان دکتری باید متفکرانه و با نهایت دقت، موضوع و سرپرستی را انتخاب کنند که بتواند در بازه زمانی شروع نظارت به آنها کمک کند. در نظر گرفتن این نکته که آیا رابطه نزدیک بین موضوع پایان نامه و زمینه هایپژوهشی استاد مربوطه ارتباط وجود دارد بسیار مهم است.                                                             

 

                                            

                                                                                                 

یک دانشجوی دکترا باید  قبل از شروع ارتباط، چند نامزد عضو هیات علمی را برای سرپرستی خود با دقت زیر نظر داشته باشد. بازخوردهای احتمالی استاد را با موضوعات خاص ارائه شده در نظر بگیرد و دقت کند که استاد و سرپرستی می تواند او را در انجام پایان نامه دکترییاری رساند که موضوع پیشنهادی دانشجو در راستای منافع پژوهشی استاد عضو هیات علمی مد نظر باشد.. یک روش برای آغاز پیدا کردن اطلاعات از سرپرستان مد نظر، بررسی سوابق پژوهشی، تحصیلی و روایط اخلاقی و اجتماعی استاد است. دانشجویانی که به مرحله نوشتن تز و پایان نامه دکتری هستند باید با استاد در نظر گرفته شده به طور مستقیم تماس بگیرند و درخواست مصاحبه اولیه جهت  آشنایی طرفین را ارائه دهند. هنگام ارسال درخواست اولیه به استاد مربوطه، ارائه تاریخچه مختصری از زندگی فعلی و شرح پروژه در پنج تا ده صفحه ایده خوبی است. این کار علاوه بر روشن ساختن محتوای پژوهش پایان نامه، به استاد راهنمای نامزد شده، انتظارات متقابلی که دانشجو درباره دامنه پایان نامه خود از استاد دارد را منتقل می کند.

 انجام پایان نامه دکتری

سفارش پایان نامه دکتری

مقاله Isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:٢٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ اردیبهشت ،۱۳٩٦

شرایط پذیرش دانشجوبرای پایان نامه توسط استاد راهنما

شرایط پذیرش دانشجوبرای پایان نامه  توسط استاد راهنما

 

قبل از پذیرش و انجام نظارت و سرپرستیپایان نامه  یک دانشجو، ناظر باید بررسی کند که بین موضوع انتخابی و زمینه های تحقیقاتی  خود را خود رابطه وجود داشته و زمان کافی در دسترس برای مسئولیت نظارت وجود داشته باشد. پاسخ قطعی به سوال دوم یعنی وجود زمان کافی، اغلب دشوار است که حتی نظارت بسیار خوب بر روی یک پایان نامه  خوب هم تحویل و اتمام به موقع پایان نامه  را تضمین نمی کند. نظارت فشرده معمولا موجب تحویل یکپایان نامه  موفق و سریع می شود، اما یک سرمایه گذاری زیاد از لحاظ زمان در نظارت،  همیشه منجر به نظارت با کیفیت نمی شود. سرپرستان و اساتید راهنما، انتظارات فردی خود را با توجه به جلساتی که با دانشجو بر گذار می کنند، تنظیم و تعادل ایده آلی بین هدایت دانشجو و استقلال عمل دانشجو در تحقیقات دانشگاهی ایجاد می کنند. استاد عضو هیئت علمی باید این مسائل را قبل از موافقت سرپرستی دانشجو بررسی کرده و تحلیل نماید.

                                                                                                 

                                                 

 

هنگام تصمیم گیری استاد راهنما برای قبول کردن نقش نظارتی، ممکن است ارائه جاه طلبی های علمی و پژوهشی به دانشجوی نامزد مفید باشد، اما اکثر دانشجویان علاقه ای به این جاه طلبی ها ندارند. در نتیجه، ساختار، نیازها و انتظارات از رابطه نظارتی بین اساتید متفاوت می شود. دانشجویان کارشناسی ارشد اغلب در ابتدای کار، موضوعاتشان را با اهداف شغلی در جهت حرفه ای خارج از محیط دانشگاهی تنظیم می کنند. از سوی دیگر، دانشجویان دکتری امیدوار به ایجاد مسیر حرفه ای در دانشگاه ها و کسب کرسی های هیات علمی هستند. در هر دو مورد، انتظارات فردی باید در ابتدا روشن شود. ایجاد چک لیست خواسته ها، آرزوها، انتظارات و برنامه از سوی دانشجو، می تواند به استاد راهنما و شخص دانشجو، در جهت انتخاب های تحقیقاتی کمک نماید.

 

سفارش پایان نامه 

انجام پایان نامه

مقاله Isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٧:۱٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه معماری با محوریت معماری بومی

پایان نامه معماری با محوریت معماری بومی

در پایان نامه معماری با موضوع معماری بومی، اتکا به نیازها، مواد ساختمانی و سنتهای خاص هر منطقه به عنوان ویژگی اصلی  در معماری بومی شناخته می‌شود. در واقع این نوع معماری مختص زمان و مکان معینی است و مهارت و تجربه سازندگان محلی (و نه معماران زبده) در آن نقش اساسی داشته است. به عنوان مثال در کشورهای انگلستان و آلمان، ساختمانهای دارای قابهای الواری (مربوط به قرون وسطی) به عنوان یکی از نمونه‌های بارز معماری بومی شناخته میشوند.

                                                                                                                                                                                                                                            

                                                                             

معماری بومی درپایان نامه معماری به عنوان پدیده‌ای ثابت در نظر گرفته نمی‌شود و سیر تحولات و تغییرات آن به طور گسترده  مورد بررسی قرار می‌گیرد. در این نوع از معماری، فراهم بودن منابع لازم و نیروی کار، فناوری محلی، اقلیم، محیط، وضعیت اقتصادی و تاثیرات تاریخی به عنوان مهمترین ابعاد در معماری بومی معرفی می‌شوند. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر معماری بومی، فرهنگ خاص هر منطقه است که به طور مستقیم و یا غیر مستقیم بر ویژگیهای سازه طراحی شده توسط معماری بومی تاثیر می‌گذارد. در کشور ما با توجه به نقش پر رنگ سنن و فرهنگ در بسیاری از سبکهای معماری، معماری بومی با نشانه‌ها و شاخصه‌های سنتی و تاریخی متعددی در هم آمیخته است و از این رو بعضا معماری بومی با معماری سنتی اشتباه گرفته می‌شود.

مطالعه و شناخت دقیق معماری بومی و ویژگیهای خاص آن در هر منطقه جغرافیایی خاص، می‌تواند درک بهتری نسبت به پیشینه و سبک معماری به دست دهد. علاوه بر این، درپایان نامه معماری با موضوع معماری بومی، رویکردهای مختلفی از جمله  پایداری و معماری پایدار و ارتباط آنها با معماری بومی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

انجام پایان نامه معماری

سفارش پایان نامه معماری

مقاله isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٥٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳٩٦

وجود ترس دردانشجویان پایان نامه حقوق

 

وجود ترس دردانشجویان  پایان نامه حقوق

 

موفقیتپایان نامه حقوق در درجه اول اهمیت به میزان ترس و ارعاب دانشجویان تحصیلات تکمیلی رشته حقوق در بیان یک روش دادرسی، نظریه حقوقی و یا چارچوب رسیدگی قانونی بستگی دارد.

گاهی اوقات دانشجویان حقوق و در واقع کل دانشگاهیان حقوقی اعم از دانشجو، پژوهشگران و اساتید، با بیان مطالبی گذرا از رشته های دیگر همچون روانشناسی و جامعه شناسی و ... سعی در نتیجه گیری از یک موضوع حقوقی و ارائه واکنش های غیر منطقی از لحاظ حقوقی دارند اما آنچه که به وکلا و قضات و قانون نویسان مربوط بوده است، صحبت از  قانون و پرهیز از اشتباه در قضاوت بوده است نه احساسات گذرای انسانی. به عنوان مثال، اگر شما اعتقاد به سیاهی و یا سفیدی پرونده و یا عملی دارید و سعی می کنید در دفاعیات و استدلالات خود از این واژگان استفاده کنید، شما هنوز به روح قوانین و اسلوب حقوقی آشنا نیستید. وکلا در مورد چگونگی رویکرد به این پرسش ها و روش های متعدد و مختلف تجزیه و تحلیل قوانین اختلاف نظر دارند.                                                                  

 

 

 

                                                                   

 

در هنگام انتخاب رویکرد پایان نامه حقوق این نکته را در نظر بگیرید که آیا یک روش مناسب برای استدلال حقوقی را در نظر گرفته اید؟ این امر می تواند منجر به ارائه یک استراتژی ریسک پذیر در مواجه با موضوعی هنجار شکنانه با هدف ساختارشکنی قوانین جاری شود که این خود یکی از نکات ارزشمند در پایان نامه حقوق محسوب می شود.

 

انجام پایان نامه حقوق

سفارش پایان نامه حقوق

مقاله isi

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:٥٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٤ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پایان نامه مکانیک با محوریت نانوتکنولوژی

 

پایان نامه مکانیک با محوریت نانوتکنولوژی

نانوتکنولوژی یکی از مهمترین گرایشهای دانشگاهی است که طی سالهای اخیر به طور گسترده در پایان‌نامه مکانیک و بسیاری از حوزه‌های علمی دیگر مورد مطالعه قرار گرفته است. در پایان‌نامه مکانیک، نانوتکنولوژی به علم بررسی و مطالعه رفتار، خواص و کاربرد مواد و ساختارها و همچنین پدیده‌های مختلف در بعد نانو اطلاق می‌شود. به طور کلی، حوزه نانوتکنولوژی طی سالهای اخیر به عنوان یک گرایش میان‌رشته‌ای با کاربردهای فراوان مطرح شده که به واسطه‌ی تحلیل خواص در بعد نانو، امکان دستیابی به مواد و ساختارهای دارای خواص بهینه را فراهم می‌کند. مطالعه رفتار مواد و پدیده‌های مختلف در بعد نانو به لطف استفاده از تجهیزات پیشرفته‌ در سالهای اخیر حاصل شده که از مهمترین آنها می‌توان به میکروسکوپهای الکترونی اشاره کرد.

                                                                                                                                                                                                                                                                         

 

به جرات می‌توان گفت در حال حاضر کمتر حوزه‌ای وجود دارد که نانوتکنولوژی به آن وارد نشده باشد. به طوری که امروزه کاربرد علم و مهندسی نانوتکنولوژی به مقیاس آزمایشگاهی محدود نمی‌شود و در بسیاری از مصارف صنعتی از جمله علم پزشکی، الکترونیک، صنایع نظامی به طور گسترده به کار می‌رود. در پایان‌ نامه مکانیک با موضوع نانوتکنولوژی، روش تحقیق می‌تواند بسیار متنوع بوده و شامل بررسی تجربی پدیده‌های مختلف (مکانیکی، فیزیکی و...)، اصلاح خواص مواد بر اساس بعد نانو و یا طراحی مواد و سیستمهای نانومقیاس با کاربردهای اختصاصی باشد. همچنین به تازگی توجه ویژه‌ای به حوزه ساخت قطعات صنعتی با بهره‌گیری از مواد نانوساختار می‌شود که از مهمترین آنها می‌توان به استفاده از اشکال مختلف مواد نانو (نانوتیوب کربن، نانوکامپوزیتها و...) در صنایع مختلف اشاره کرد.

 

سفارش پایان‌نامه مکانیک

انجام پایان‌نامه مکانیک

مقاله isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٠٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ،۱۳٩٦

تفکر انتقادی در پایان نامه حقوق

تفکر انتقادی در پایان نامه حقوق

 

پایان نامه حقوق باید یک تفکر انتقادی را نشان دهد. تفکر انتقادی یکی از مهم ترین مهارت هایی است که باید درپایان نامه حقوق ایجاد  شود. تفکر انتقادی به معنای نفی قوانین حقوقی نیست. یک دانشجوی تحصیلات تکمیلی رشته حقوق یک منتقد حقوقی است که قدرتی مستقل از قضاوت دارد. دانشجوی حقوق باید جرات ارائه افکار خود در مورد قانون و ارائه حاصل اندیشه ها و تحقیقاتش را داشته باشد. تفکر انتقادی نیازی به دلیلی شاخص و هنجار شکن ندارد بلکه نگرش سوال کننده و محقق به قانون است که شاخص است. تفکر انتقادی با پرسیدن سوالات درست است که معنا می یابد. این نوع از تفکر در پایسان نامه های حقوقی به دنبال فکر عمیق در ذات قوانینی به جای تفکر سطحی از قوانین معنا پیدا می کند.

لازم به ذکر است که تفکر انتقادی در پایان نامه حقوق باید شامل نکات اساسی قانونی، شواهد معتبر، دلایل متقاعد کننده و سازگار با روح  قانون باشد و به تفسیر بهتر قوانین بیانجامد. فرضیات ضمنی حتی اگر توجیه پذیر باشد نمی توان دیدگاه همگان را به ایبرادات قانونی متقاعد کند.

 

                                                                                   

 

                                                                                   

تصور کنید که پرونده ای را در دادگاه به دقت خوانده اید و مطمئن هستید که خواندن این پرونده در اکثریت افراد حاضر در دادگاه تاثیر مثبتی در جهت اخد رای به نقعتان خواهد داشت. اما تا هنگامی که قاضی  دادگاه که از روح قاانون مطلع است نظری ندهد، با وجود اکثریت موافق، پرونده نتیجه ای نخواهد داشت. وضعیت قاضی در دادگاه نیز، شبیه وضعیت داوران و متخصصان حقوقی در جلسه دفاع پایان نامه حقوق خواهد بود. لذا وجود شواهد انتقادی نقش مهمی در تایید پایان نامه حقوق نزد صاحب نظرات این حیطه به شمار می آید.

انجام پایان نامه حقوق

سفارش پایان نامه حقوق

مقاله isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ۸:۱٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳ اردیبهشت ،۱۳٩٦

پیش شرط اساسی قبل از شروع کار پایان نامه

پیش شرط اساسی قبل از شروع کار پایان نامه

 

برای جلوگیری از اضطراب می توان مراحل انجام پایان نامه را قبل از شروع کار لیست و آماده نمود. روش آماده سازی پایان نامه ها، شامل  آماده سازی، تلفیق، سلسله مراتب انجام کار، ارائه مزایا روش های کار و بررسی ریسک های احتمالی مختلف در طول اجرای فرآیند است. بخش بزرگی از کار پایان نامه، بررسی گسترده و مرور ادبیات تحقیق است. بزرگی یکپایان نامه یا رساله می تواند منجر به ایجاد استرس و ترس، انتخاب اشتباه، فرضیه های اشتباه، آزمایشات نادرست، بن بست در نگارش و در نهایت تبدیل شدن پایان نامه به موضوعی  سوخته شده شود. رویکرد و روش کارساز برای غلبه بر ترس عبارت است از: اتخاذ استراتژی ها و دستورالعمل های ابتدایی برای تهیه اسنادپایان نامه. به طور معمول، محققان و دانشجویان برای فارغ التحصیل شدن نیاز دارند که کمیته علمی بررسی پیش نویس پایان نامه و نسخه نهایی پایان نامه را قانع کنند و انتظارات این کمیته ها را بویژه داوران و اساتید راهنما را برآورده سازند.  

 

                                                                         

                                               

 

اولین گامی که بایستی یک محقق خلاق برای انجام پایان نامه بردارد، شامل انتخاب زمینه پژوهش، انتخاب مشاوران، انتخاب نقش مشاوران، بررسی میزان پشتیبانی استاد راهنما و مشاور و شناخت ابتدایی از علایق و روحیات داوران است. انتخاب محققان ممکن است تحت تاثیر منافع شخصی، استعدادها و اهداف آینده شغلی شامل ملاحظات جنبه های فضای کاری در آینده باشد. انتخاب یک استاد راهنما و یا مشاور باید شامل ملاحظات دستاوردهای علمی و شهرت فرد، تعهد به همکراهی با دانشجو، توانایی فراهم آوردن زیرساخت آزمایشگاهی، توانایی رایزنی سازمانی، میزان حمایت از تحقیقات دانشجویی، شور و شوق علمی استاد و حساسیت به پیشبرد علمی باشد. همچنین از دیگر مزایای انتخاب یک مشاور و یا استاد راهنمای خوب، بررسی نقش استاد در میان اعضای هیئت علمی، دانشجویان دکترا و  فوق دکترا و دانشجویان ارشد است. حمایت مالی از تحقیق یا دستیاری تدریس و یا کمک هزینه های تحصیلی نیز، بایستی در انتخاب روش و اساتید مد نظر دانشجو قرار گیرد.

انجام پایان نامه  

سفارش پایان نامه

مقاله isi

 

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٤٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٦

نقش رکود اقتصادی در مجلات رفرنس شده در پایان نامه

نقش رکود اقتصادی در مجلات رفرنس شده در پایان نامه

 

اتفاقات و رکود بازار جهانی و بحران های مالی رخ داده اثر عمده ای بر بودجه فعالیت های پژوهشی و انجام پایان نامه ها گذاشته است. بررسی‌های انجام شده در سال 20100 توسط هندرسون و بوش نشان از  افزایش هشت درصدی قیمت تحقیقات متاثر از رکود بازار جهانی دارد. افزایش قیمت ها تنها بخشی از داستان است زیرا انجام پژوهش های علمی با مسائل دیگری مانند کاهش بودجه، معاملات بزرگ  مجلات علمی، پدیدار شدن مجله های الکترونیکی، مالکیت و ادغام ناشران، مسائل مربوط به استفاده از مجلات و ... در گیر هستند.

 

                                                 

در پایان نامه می خوانیم که پویایی بازار نیز در ادغام و تثبیت بخش چاپ و نشر مجلات تاثیر دارد. با توجه به بحران های ایجاد شده،  کتابخانه ها مجبور به ایجاد اولویت در مجموعه مجلات و شیوه ها و سیاست های نگهداری مجلات خود هستند. در این روند، کتابخانه ها روش های مختلفی شامل بررسی استفاده از محتوای مشترک، حذف انتقادات و پیشنهادات حضوری دانشجویان، پذیرش نظرات از طریق نظر سنجی کاربران، تجدید اشتراک کاربران فعلی و غیره را مورد استفاده قرار می دهند. یکی از روش هایی که برای عبور از بحران اقتصادی در بسیاری از کتابخانه های معتبر دانشگاهی دنیا مورد استفاده قرار می گیرد ، استفاده از مجلاتی است که محققان آن، تجزیه و تحلیل خروجی پژوهش ها و پایان نامه های خود را بصورت خلاصه و البته رایگان در اختیار ناشران آن نشریه و مجله قرار می دهند. این امر منجر به کاهش قیمت دسترسی به یافته های علمی و در نتیجه دسترسی به یافته های بیشتر با هزینه کمتر خواهد شد. در راستای این تحولات، کتابخانه های از ابزارهای مختلف و تکنیک هایی شامل برچسب زدن مجلات، بررسی آمار گردش کاربری مجلات، پرسشنامه کاربران، بررسی آمار استفاده از مقالات آنلاین، مطالعه استفاده از فعلی مجلات، و غیره استفاده می کنند. بررسی ضریب تاثیر مجلات و تجزیه و تحلیل میزان استناد به مقالات مندرج در مجلات نیز به منظور ارزیابی مجموعه و همچنین تقویت مجموعه مجله مفید است.

انجام پایان نامه

سفارش پایان نامه 

مقاله isi

 
  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٤۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٦

موفقیت در جلب توجه و تاثیر پایان نامه حقوق بر خوانندگان

موفقیت در جلب توجه و تاثیر پایان نامه حقوق بر خوانندگان

 

پایان نامه حقوق، بیشتر از یک مقاله، یک سند معتبر در مورد موضوعی خاص است. این نکته مهم است که بدانیم یک پایان نامه حقوقتنها توصیف و بررسی و تجزیه و تحلیل و یا مطالعه یک حوزه و یا بند خاص از قانون نیست.پایان نامه بایستی یک هدف را دنبال کند و باید در کلپایان نامه و  نقطه به نقطه آن، این هدف وجود داشته باشد.

رایج ترین بیانی که در نگارش پایان نامه بایستی وجود داشته باشد ارائه یک سوال پژوهشی است. در یکپایان نامه حقوق، استدلال به معنی پاسخ به سوال به روش استدلالی است که باید در هدف پایان نامه حقوق و یا پروپوزال منعکس شود. ایجاد این هدف آشکار در انتخاب روش تحقیق و در چگونگی نگارش پایان نامه کمک می کند، و به خواننده صریحا کمک خواهد کرد که خواننده متوجه روش کارپایان نامه شود. علاوه بر این ارزیابی پایان نامه و موفقیت علمی آن، تا حدودی زیادی به متقاعد شدن خواننده بر می گردد.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                       

 

                                                               

پایان نامه حقوقکه با جملاتی همچون، بند قانونی در مورد مسئله X و امثال این، شروع می شود به ندرت به گرفتن نمره بالا و جلب توجه خوانندگان و داوران روبرو خواهد بود. برجسته کردن نوع استدلالات قانونی در سوال پژوهش یاپایان نامه نیز یک نکته بسیار مهم است.پایان نامه باید بر روی یک روش قانون مند استوار باشد، که این امر باعث می شود قضاوت خوانندگان بر اساس شواهد ارائه شده در متن  باشد نه احساسات فردی. بنابراین، درک آکادمیک استدلالی است منجر به تفکر انتقادی خوانندگان می شود. 

انجام پایان نامه حقوق 

سفارش پایان نامه حقوق

مقاله isi

  
نویسنده : ادیت اکسپرتس ; ساعت ٩:٤۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢ اردیبهشت ،۱۳٩٦